Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Правники ЗНУ долучилися до обговорення проблем майбутнього правового порядку

Правники ЗНУ долучилися до обговорення проблем майбутнього правового порядку

Правники ЗНУ долучилися до обговорення проблем майбутнього правового порядку
20.06.2022 12:53 Все Головні новини Факультети Юридичний ZNU Zaporizhzhia National University юридичний факультет наукова діяльність міжнародна діяльність конференція проєкт

Упродовж двох днів – сімнадцятого-вісімнадцятого червня 2022 року – науковці та здобувачі юридичного факультету ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) мали змогу долучитися до роботи міжнародної наукової конференції «Сьогодення та майбутнє правового порядку і прав людини: від соціальних, етичних та правових викликів і до можливостей для розвитку та співпраці».

Участь представників ЗНУ в заході – це один із кроків для практичної реалізації договорів про співпрацю із зарубіжними партнерами. Разом із колегами запорізькі правники долучилися до поглибленої дискусії із визначення «базових» напрямків наукового співробітництва з питань діджиталі-суспільства, перегляду системи джерел національного і міжнародного права. А також – впровадження ідеї спеціального порядку для фінансових інституцій, пошуку ефективного інструментарію адміністративного та судового захисту індивідуальних прав особи й інтересів великих соціальних груп, організаційного забезпечення реалізації прав особи в умовах цифровізації управління тощо.
Неабияку зацікавленість в учасників викликали стендові доповіді щодо перспективних тематичних наукових досліджень Ярослава Турлуковськи, керівника Дослідницького центру Східної Європи та Центральної Азії Факультету права та адміністрації Варшавського Університету (Польща), Томаса Давуліса, декана факультету права Вільнюського Університету (Литва), Адріана Стойка, декана факультету права і адміністративних наук Університету «Ovidius» (Румунія) та інших. Жвавою була дискусія за участю представників ЗНУ й щодо перспектив впровадження позитивної європейської практики електронного врядування з урахуванням викликів постковідного суспільства. Поділилися вітчизняними напрацюваннями ефективного впровадження різних інструментів електронного врядування науковці з Молдови, Угорщини, Казахстану та інших країн. «Родзинкою» заходу стала презентації результатів виконання тематичних наукових проєктів спільними зусиллями команд вишів Польщі, Молдови, Румунії на теми: «Модернізація урядових механізмів реалізації та захисту прав людини» й «Запити суспільства щодо модернізації правової освіти та забезпечення конкурентоздатності випускників-юристів». Представники ЗНУ не лише долучилися до експертного обговорення проміжних результатів спільних досліджень іноземних колег, а й визначили можливі напрямки подальшої співпраці вже як співвиконавців таких проєктів.


Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:
https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU
https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/
https://t.me/pressluzhbaZNU

Схожі новини