Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ відбулося онлайн-засідання Науково-методичної ради

У ЗНУ відбулося онлайн-засідання Науково-методичної ради

Двадцять першого червня в Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) організували засідання Науково-методичної ради. Під час заходу голова НМР, проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи Олександр Гура, його заступниця, керівниця навчально-методичного відділу Людмила Нестеренко та представники всіх факультетів й інженерного навчально-наукового інституту ім. Ю.М. Потебні обговорили низку важливих питань, пов’язаних із методичним забезпеченням освітнього процесу у виші.

Головним питанням порядку денного став виступ проректора з науково-педагогічної та навчальної роботи Олександра Гури, присвячений завданням, що постають перед освітянською спільнотою ЗНУ у 2022/23 навчальному році. Олександр Іванович, звертаючись до учасників заходу, зазначив, що в ситуації повномасштабного військового вторгнення російської федерації на територію України, в умовах, в яких нікому не доводилось до цього проводити освітній процес, ЗНУ достойно завершив навчальний рік. Зокрема, серед досягнень освітян вишу доповідач відзначив відпрацьований механізм затвердження освітніх програм. Він також зазначив, що і в майбутньому представники ЗНУ, відповідальні за науково-методичну роботу, мають приділяти значну увагу процедурі перегляду та затвердження освітніх програм.
Говорячи про задачі, які стоять перед науково-педагогічними працівниками університету, проректор попросив особливу увагу приділити підвищенню кваліфікації викладачів відповідно до дисциплін, які ті викладають. Одним із пунктів плану діяльності на наступний навчальний рік стало обов’язкове впровадження подвійних дипломів. Це питання набуло особливої актуальності, враховуючи кількість студентів, які на сьогодні перебувають закордоном. Також йшлося про важливість розвитку формату дуальної освіти.
Олександр Іванович наголосив на потребі впровадження інтерактивних методів навчання під час дистанційного формату проведення занять і закликав колег приділити опануванню нових форм роботи окрему увагу. Згадав він і про Концепцію вивчення іноземної мови, яку на сьогодні реалізують у ЗНУ. На першому курсі для всіх спеціальностей вивчення іноземної мови обов’язкове, для здобувачів 2-4 курсах іноземна мова має входити до переліку вибіркових дисциплін на всіх спеціальностях. Підготовка фахівців іноземною мовою має стати важливим складником освітнього процесу у виші.
Серед пріоритетних завдань доповідач також виокремив здійснення заходів із відкриття широкого спектру сертифікаційних програм й оновлення наскрізних програм практик. Вказане питання особливо важливе під час дистанційного формату навчання, адже завдяки таким наскрізним програмам забезпечується формування практичних навичок здобувачів вищої освіти.
Заступниця голови НМР Людмила Нестеренко доповнила виступ Олександра Гури, наголосивши на необхідності приділити увагу якості підвищення кваліфікації. Також вона звернулася до присутніх із проханням завітати до навчально-методичного відділу, щоб переглянути графіки наскрізних практик. Своєю чергою, директорка наукової бібліотеки Ніна Чала прозвітувала щодо питання актуалізації бібліотечних фондів. Учасники засідання затвердили перелік науково-методичних видань, рекомендованих до друку. Під час засідання всі охочі мали змогу поставити запитання щодо розглянутих тем й отримати відповіді. Наприкінці заходу проректор Олександр Гура подякував усім за активну роботу.

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ: