Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ організували онлайн-проєкт із підтримки психологами освітян у воєнний період

У ЗНУ організували онлайн-проєкт із підтримки психологами освітян у воєнний період

У ЗНУ організували онлайн-проєкт із підтримки психологами освітян у воєнний період
24.06.2022 10:29 Все Головні новини Факультети Соціальної педагогіки та психології

У Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) завершився цикл вебінарів «Психологічна підтримка під час війни», організованих науковцями кафедри психології. Онлайн-заходи проєкту спрямували на психологічну підтримку науково-педагогічних працівників і здобувачів освіти всіх рівнів. Усього понад 100 учасників зареєструвалися та відвідали вебінари. Вони відзначили, що участь у практично орієнтованих заходах була важливою та корисною для них.

Так, під час вебінару «Як подолати безпорадність і відчай: 6 порад-вправ» його ведуча, докторка психологічних наук, професорка кафедри психології та практик із багаторічним стажем Наталія Шевченко надала учасникам цінні практичні поради. Йшлося про те, як допомогти собі та іншим. Спікерка поділилася психологічними техніками, які можна використовувати задля покращення власного психоемоційного стану. Кілька із них присутні випробували безпосередньо під час зустрічі. За словами однієї з учасниць вебінару, «значущою є практична орієнтація зустрічі. Ці вправи можна використовувати як для себе в складній ситуації або в стані стресу, так і в роботі з іншими людьми. Особливо мене зацікавили питання, які пролунали наприкінці заходу: відповідаючи на них, можна одночасно краще зрозуміти себе та свій актуальний стан та покращити його».
Усвідомлення власних потреб і запитів, піклування про фізичний стан – сон, відпочинок, їжу, виконання психотехнік задля релаксації та нормалізації настрою, необхідність планування власної діяльності та важливість заохочення, отримання підтримки – це ті практичні поради, які обговорювалися на вебінарі. Окрім цього, професорка Наталія Шевченко поділилася рекомендаціями з психологами, які надають допомогу людям, котрі постраждали внаслідок війни.
Завершився проєкт вебінаром від доцентки кафедри психології Ольги Іщук. Вона присвятила своє заняття темі: «Чи можна отримувати задовлення під час війни?» Під час заходу йшлося про те, що, попри всі трагічні події життя триває. Тож продовжувати жити, знаходити місце роботі, відпочинку й задоволенню – це важлива місія кожного з нас. Нагадаємо, що серед спікерів проєкту були як представники кафедри психології факультету соціальної педагогіки та психології, так і запрошені іноземні фахівці. Тематика семінару була різноплановою. Під час них йшлося про теорію основних потреб, роботу з тривожністю та депресією. Учасники заходів дізналися, як подолати безпорадність і відчай, як стабілізувати психіку та відновити ресурси, щоб впоратися зі стресом. Також під час онлайн-семінарів обговорювали, що таке «провина вцілілого», та розповідали, як повернути задоволення та радість життя. Усі вебінари містили практичні рекомендації, психологічні техніки, актуальну інформацію щодо психологічної допомоги. Присутні мали змогу обговорити актуальні проблеми, випробувати техніки, поставити питання спікеркам.
Серед найбільш корисних елементів онлайн-занять учасники відзначили поєднання теорії та практики й прикладну спрямованість вебінарів. Ось деякі відгуки: «Цінним було отримати впевненість у доречності та надійності більшості стратегій самодопомоги, які я інтуїтивно обрала й використовувала з початку воєнного стану. Здобувши таку впевненість, відчуваю потребу передати власній аудиторії знання про те, що кожен день допомагає мені бути ресурсною та зберігати спокій», «Велика подяка за підтримку, знання та приклад професійної майстерності в роботі психолога, який надихає. Побажання одне: щоб більше було в освітньому просторі подібних вебінарів!».

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU