Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Практичний психолог ЗНУ Ірини Марті надає допомогу всім, хто її потребує

Практичний психолог ЗНУ Ірини Марті надає допомогу всім, хто її потребує

24.06.2022 14:31 Все Головні новини ZNU Zaporizhzhia National University відділ виховної роботи практичний психолог психологічна допомога тренінги підвищення кваліфікації

Поряд у потрібну мить» – ця фраза знайома тим, хто цікавиться багатьма цікаими проєктами Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University), адже саме нею розпочинається сторінка практичного психолога ЗНУ, співробітниці виховного відділу Ірини Марті. Проте в умовах війни ці слова набули особливого значення: людей, які потребують психологічної допомоги, стало значно більше.

На сьогодні це – студенти, які проживають у м. Запоріжжі; ті що виїхали на захід України чи закордон; здобувачі освіти, евакуйовані із зон проведення бойових дій та окупованих територій Запорізької області; ті, хто знаходиться на тимчасово окупованих територіях Запорізької області. Навіть випускники минулих років із теплом згадують Ірину Вадимівну й знають, що в скрутній ситуації вони завжди можуть звернутися до неї за порадою. А ще, серед тих, хто потребує підтримки, – співробітники університету; внутрішньо переміщені особи з тимчасово окупованих територій Запорізької області, які проживають у гуртожитках ЗНУ. Первинну психологічну допомогу в неї отримують ев
акуйовані з м. Маріуполь та особи, які потребують психологічної допомоги за запитом при гострій стресовій реакції. Упродовж другого семестру 2021-2022 навчального року, працюючи у режим двадцять чотири години і сім днів на тиждень, Ірина Вадимівна надала психологічну допомогу у відповідь на більш ніж 100 звернень. Понад 80 відсотків консультацій вона провела в online-форматі чи в телефонному режимі, а 20 відсотків із тих, хто звернувся до неї, отримували психологічну допомогу під час особистої зустрічі з психологом. Однак людей, які потребують термінової психологічної допомоги, усе ще дуже багато, тож робота триває.
Із початком бойових дій робота практичного психолога ЗНУ дуже змінилась, відтепер її допомоги потребують люди всіх вікових категорій: від зовсім маленьких дітлахів до осіб похилого віку. Та й ситуації, з якими вони приходять до Ірини Марті, здебільшого, зовсім не ті, з якими зверталися в мирний час. Звикла до постійного розвитку, підвищення свого професійного рівня, Ірина Вадимівна відразу вирішила, що їй для того, щоб надавати якісну допомогу, потрібно пройти додаткову підготовку. Уже з 5 по 11 березня вона пройшла навчання у Варшаві (Польща) за курсом «Надання екстреної психологічної допомоги при гострій стресовій реакції для профілактики ПТСР. Обробка стресової події у нетерапевчтичній групі та індивідуально з використанням інструментів стабілізації та протоколів у методі Svitlana Lipinska Consonanse Therapi», після завершення якого отримала сертифікат. Ірина Марті не зупинилася на цьому: вона продовжила набувати необхідних для допомоги людям знань і навичок, ставши учасницею низки семінарів, серед яких – «Навчання щодо роботи з гострою травмою» (13-17 березня); «Провина того, хто вижив, – алгоритм роботи». (22 березня); «Стратегія роботи з агресивною поведінкою дітей в умовах стресу (війни)» (24 березня); «Як відрізнити спокій від уникання» (26 березня); «Місяць війни – зміна емоційних реакцій, закріплення ПТСР і що робити далі» (29 березня); «Практика стабілізації та вираження емоцій» (1 квітня); «Як відрізнити тривогу, пов’язану з війною, від тривожності в характері» (5 квітня); «Залишатися в евакуації чи повертатися додому? Як допомогти клієнту прийняти рішення» (14 квітня); «Алгоритм роботи з порушенням сну в кризовій ситуації» (21 квітня); «Нейтральність і прийняття – у чому різниця. Чи може психолог бути нейтральним?» (28 квітня) тощо.
31 травня Ірина Вадимівна взяла участь у міжнародному вебінарі «Пам'ять як зброя: інститут національної пам’яті в умовах воєнного конфлікту». У червні вона відвідала спеціальний цикл вебінарів від представників кафедри психології факультету соціальної педагогіки та психології) ЗНУ «Психологічна підтримка під час війни». Також вона взяла участь у проєкті «Поруч» для підтримки освітян Запорізького національного університету. 23 червня Ірина Вадимівна відвідала практичні заняття з Джуді Берман Зелігсон (Швеція) щодо роботи з тілом. Усі отриманні знання та навички Ірина Марті відразу почала використовувати в професійній діяльності. За час бойових дій, крім проведення консультацій, вона підготувала та розмістила в соціальних мережах понад 30 матеріалів присвячених психологічній підтримці під час війни. Серед них: «5 вправ, щоб знизити тривогу»; «Як заспокоїти дітей під час війни?»; «Як допомогти літнім людям впоратися з тривожністю під час воєнних дій?»; «Як допомогти людині вийти з шокового стану після вибухів»; «Панічна атака. Як заспокоїтися якомога швидше?»; «Психологічна самодопомога: як взяти під контроль думки та емоції»; «Як підтримувати близьких»; «Як прийняти те, що життя змінилося назавжди»; «Чому люди схильні до тривожності, не тривожаться під час війни?»; «Коли втомився бути сильним»; «Як пережити втрату?»; «У полоні: як діяти, щоб зберегти життя»; «У мене немає дому, як відпустити матеріальне»; «Конфлікти на фоні стресу: чому українці почали сваритися між собою і як цьому запобігти»; «Втома чи вигоряння: як допомогти собі»; «Як зберегти психологічне здоров’я під час евакуації»; «Як ставити цілі й планувати в ситуації невизначеності».

Офіційна сторінка практичного психолога:
Сторінка у Facebook Ірини Марті:

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ: