Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На кафедрі дизайну другокурсники захищали свої творчі роботи під час звітної конференції з практики

На кафедрі дизайну другокурсники захищали свої творчі роботи під час звітної конференції з практики

На кафедрі дизайну другокурсники захищали свої творчі роботи під час звітної конференції з практики
27.06.2022 10:12 Все Головні новини Факультети Соціальної педагогіки та психології ZNU Zaporizhzhia National University факультет соціальної педагогіки та психології кафедра дизайну освітній процес пленерна практика захист робіт

Навчальна, пленерна, практика – невід’ємний складник підготовки майбутній дизайнерів на факультеті соціальної педагогіки та психології ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University). Адже такі фахівці повинні органічно поєднувати широкий науковий кругозір зі справжнім професіоналізмом, високим рівнем практичної підготовки. Тож така практика – це продовження освітнього процесу з композиції, живопису, малюнку. У результаті відбувається поєднання ґрунтовної теоретичної підготовки з практичною діяльністю.

Незважаючи на особливості дистанційного навчання та на те, що деякі студенти знаходяться в інших містах або навіть країнах, на кафедрі дизайну успішно організували практику. У результаті відбувся захист робіт здобувачів освіти 2 курсу. Керівниками практики цього року були доцентка Гресик І.С., старша викладачка Сілогаєва В.В. і викладачка Рашевська А.А. Під час заходу вони зазначили, що мета цієї практики є формулювання поняття про пленер, простеження тісного взаємозв’язку світу природи та людини, розширення знання про навколишній світ, формування пізнавальної та творчої активності майбутніх дизайнерів, уміння висловлювати свої думки засобами образотворчого мистецтва, розвиток спостережливості, уваги, закріплення навичок роботи щодо рисунку та живопису, які були отримані на заняттях.
Головними етапами роботи під час пленерної практики були:
- ознайомлення з основними архітектурними пам’ятками міста для добору місця для пленеру;
- робота над ескізами, начерками природних й архітектурних форм, рослинного та тваринного світу;
- розробка двох постерів на тему екології, реклами туризму Запорізького краю чи на тему «Ні війні!»;
- написання звіту та заповнення щоденнику.
Під час захисту студенти поділилися досвідом роботи на пленері, продемонстрували власні розробки та вислухали підсумкові зауваження від доцентки кафедри дизайну, заслуженої художниці України Ірини Гресик.

Для довідки
Живопис на пленері одержав розвиток із середини ХІХ століття й докорінно вплинув на розвиток образотворчого мистецтва. Пейзаж став самостійним жанром, здатним висловити філософські, естетичні й емоційні погляди та почуття художника. Пейзажний живопис збагачує знання художника про природні явища й форми, він – безпосередній учитель митця, виховує жвавий інтерес до вивчення миру природи, допомагає знайти щирі цінності. Специфіка живопису на відкритому повітрі диктує застосування різних способів роботи, підвищує творчий рівень художника. Пленер – це обов'язковий етап навчання художника. Разом із тим, пленерний живопис – це вивчення природи, середовища, архітектурних споруд, тварин, фігур людей. А це – матеріал для майбутніх робіт. Пленер можна розглядати як самостійний вид образотворчого мистецтва. Багато художників надають перевагу у своїй творчості пленерному живопису над роботою в майстерні. Також цей вид мистецтва характеризується свіжістю виконання, передачею живих, швидких вражень із натури. Зразки кращих його здобутків прикрашають усі колекції образотворчого мистецтва. Тож це – обов'язкова частина творчості кожного художника, а його функціональне значення визначається завданнями, які вирішує автор.

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

 

Схожі новини