Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / «Історії успіхів випускників ЗНУ»: вихованець економічного факультету, ТВО начальника речової служби в збройних силах України Любомир Михайліченко

«Історії успіхів випускників ЗНУ»: вихованець економічного факультету, ТВО начальника речової служби в збройних силах України Любомир Михайліченко

«Історії успіхів випускників ЗНУ»: вихованець економічного факультету, ТВО начальника речової служби в збройних силах України Любомир Михайліченко
29.06.2022 11:26 Все Головні новини Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Історії успіхів випускників ЗНУ Факультети Економічний ZNU Zaporizhzhia National University економічний факультет відділ доуніверситетської підготовки профорієнтації та працевлаштування пресслужба проєкт історії успіхів випускників ЗНУ

У Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) триває реалізація профорієнтаційного проєкту «Історії успіхів випускників ЗНУ». У його рамках пропонуємо вашій увазі інтерв’ю з вихованцем економічного факультету, випускником 2022 року першого (бакалаврського) рівня спеціальності 051 «Економіка» освітньої програми «Управління персоналом та економіка праці», ТВО начальника речової служби в збройних силах України Любомиром Михайліченком.

- Добрий день, Любомире. Розкажіть, будь ласка, про себе?
- Після завершення навчання в педагогічному технікумі у 2012 році я пішов працювати майстром виробничого навчання у м. Кременчук. Згодом, у 2015 році, вступив до лав Збройних сил України. У 2018 році я вирішив вступити на економічний факультет Запорізького національного університету за спеціальністю 051 «Економіка» освітньої програми «Управління персоналом та економіка праці». Оскільки до цього я вже навчався в технікумі, то вступив на 2 курс. Коли почалося навчання, я зрозумів, що мої одногрупники вже почали вивчати предмети за спеціальністю, а я «доганяв» їх. Але це не завадило мені закохатись у цю спеціальність, тому що викладачі кафедри управління персоналом і маркетингу докладали чимало зусиль, щоб ми змогли полюбили цю спеціальність. Я не «відкрию Америки», коли скажу, що «персонал підприємства – це як футбольна команда: працівники повинні грати як єдина команда, а не компанія яскравих осіб». Саме цьому навчали на факультеті.
- Любомире, у якому році Ви закінчили навчання на бакалавраті?
- У 2022 році я закінчив освітній рівень «бакалавр» за спеціальністю 051 «Економіка» освітньої програми «Управління персоналом та економіка праці» й зараз готуюся до вступу до магістратури.
- Чому свого часу Ви обрали саме навчання в ЗНУ?
- Для мене найважливіше – це якість навчання, прогресивність знань і можливості їхнього застосування на практиці, а ЗНУ, зокрема й освітня програма «Управління персоналом та економіка праці» дає змогу отримати все це на вищому рівні.
- Як складалися стосунки з викладачами?
- Дуже добре, я завжди мав можливість поставити будь-які питання як на заняттях, так і після них. Викладачі заохочували молодь до активного студентського життя, незважаючи на те, що це була заочна форма здобуття освіти, та всіляко підтримували їх. - Що для Вас було найважливішим у студентські роки?
- Для мене найважливішим було розуміння того, що я отримую сучасні знання, які я зможу надалі застосувати в професійній діяльності. Усвідомлення того, що я навчаюся на затребуваній спеціальності.
- Що Вам запам’яталося найбільше під час навчання на економічному факультеті ЗНУ?
- Дружня атмосфера, активний куратор нашої групи та доброзичливі стосунки з викладачами кафедри. Також те, що є багато можливостей для самореалізації, зокрема в отриманні міжнародного досвіду, завдяки академічній мобільності, пов’язаній із цією освітньою програмою.
- Які знання та навички, отримані під час навчання, Ви використовуєте у своїй професійній діяльності?
- Ми завжди вчимося вчитися. Під час студентства я здобув цінні навички аналізу матеріалу, ситуацій і факторів і вміння працювати в команді, а це, насамперед, і використовується у професійній діяльності. Такі предмети, як «Управління персоналом», «Ринок праці», «Системи управління базами даних» та багато інших, створили важливу базу знань, яка постійно стає в пригоді в моїй подальшій практичній і науковій діяльності. Так, саме науковій. Чому я зробив на цьому акцент? Тому що впродовж навчання я під керівництвом викладачів кафедри навчився писати фахові статті. І знаєте, мені це дуже подобається.
- Якими були Ваші перші кроки після складання атестаційного екзамену?
- Завдяки цій освітній програмі, я маю можливість обіймати керівну посаду в ЗСУ, тому після успішного складання атестаційного екзамену я відразу цим скористався.
- Поділіться, будь ласка, власними «секретами»: як стати успішним в обраній професії?
- Потрібно чітко розуміти, у якому напрямку хочеш розвиватися й постійно рухатися до цієї мети.
- Щоб Ви порадили студентам, які навчаються за освітньою програмою «Управління персоналом та економіка праці»?
- Беріть усе, що вам дають викладачі кафедри, використовуйте кожну нагоду, вчіться публікувати наукові статті, беріть участь у всіляких наукових студентських конкурсах і створюйте собі базу для подальшого розвитку. На кафедрі управління персоналом і маркетингу працюють висококваліфіковані фахівці своєї справи, які завжди готові прийти на допомогу й надати пораду.
- На Вашу думку, на сьогодні Ви досягли тих цілей, які ставили перед собою?
- Так, однозначно, й навіть більше!
- Яким Ви бачите розвиток університету, економічного факультету, та які напрямки роботи при цьому потребують найбільшої уваги?
- Університет посідає перше місце в регіоні за конкурентноспроможності та одне з кращих у країні, а це говорить саме за себе: розвиток ЗНУ, зокрема економічного факультету, відбувається в потрібному напрямку.
- Які риси вдачі, на Вашу думку, мають бути в людини, котра обрала Вашу професію?
- Напевно, важливо мати аналітичний склад розуму, вміти вибудовувати логічну послідовність. Усі навички можна розвинути за бажанням студента, тому найважливіша риса – це бажання розвиватися, вчитися, а викладачі завжди допоможуть розвинути всі потрібні якості.
- Чи змінили б Ви щось у своєму житті, якби могли знову стати тим вступником, яким були колись?
- Абсолютно нічого! У мене було яскраве та насичене студентське життя.
- Які Ваші цілі, пов’язані з професійними досягненнями?
- Продовжувати професійну діяльність у своїй галузі, навчатися в магістратурі, розповідати іншим про спеціальність 051 «Економіка» освітньої програми «Управління персоналом та економіка праці», у яку я закохався, і показувати власним прикладом, що все можливо, аби стимул був до праці та бажання.
- Що побажаєте студентам ЗНУ?
- Мріяти голосно, ставити амбітні цілі та йти до них.

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:
https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU
https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/
https://t.me/pressluzhbaZNU

Схожі новини