Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Представники ЗНУ влаштували семінар для шкільних учителів

Представники ЗНУ влаштували семінар для шкільних учителів

Представники ЗНУ влаштували семінар для шкільних учителів
29.06.2022 16:21 Все Головні новини Факультети Філологічний Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування ZNU Zaporizhzhia National University філологічний факультет відділ доуніверситетської підготовки профорієнтації та працевлаштування аналітичний семінар співпраця із загальноосвітніми закладами вищої освіти

Викладачі філологічного факультету ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) запросили вчителів-словесників на «віртуальну гостину» – на аналітичний семінар із аналізу помилок за результатами безкоштовних пробних тренінгів із ЗНО та пробного мультипредметного тесту, які традиційно проводить Запорізький національний університет. Через обмеження платформи для проведення відеоконференцій zoom і значну кількість охочих взяти участь в онлайн-семінарі викладачі факультету провели два онлайн-семінари (22 та 28 червня).

Розпочалась зустріч виступом доцентки кафедри української літератури Ірини Бакаленко, яка презентувала освітні програми філологічного факультету, пропозиції для вступників на рівень бакалаврату: «Середня освіта (Українська мова і література)»; «Філологія. Українська мова та література»; «Слов’янський переклад (польський) та міжкультурні комунікації» та «Прикладна лінгвістика». Спікерка розповіла про переваги навчання на факультеті, практичну підготовку студентів, можливості працевлаштування та подальшого кар’єрного зростання. Зацікавили вчителів-словесників й освітні програми магістратури, що дозволять підвищити власну кваліфікацію: «Філологія. Українська мова та література» та «Переклад та міжкультурна комунікація (польська мова)».
Не менш актуальними для вчителів-предметників були й питання підготовки школярів до складання національного мультипредметного тесту (НМТ) та особливостей вступної кампанії 2022 року. Йшлося, зокрема, про «Дорожню карту вступника». Учасники розглянули джерела достовірної інформації про НМТ та вступну кампанію; інформація про блок національного мультипредметного тесту з української мови (особливості тестових завдань, критерії оцінювання, демонстраційний тест від УЦОЯО); підтвердження участі у цьогорічному НМТ; етапи вступної кампанії; терміни створення електронних кабінетів вступника та подання документів до закладів вищої освіти. Більше інформації вони можуть отримати за лінками:
- сайт Українського центру оцінювання якості освіти:
https://testportal.gov.ua/ - сайт Дніпропетровського регіонального центру оцінювання якості освіти:
https://dneprtest.dp.ua
- сайт Запорізького національного університету:
https://www.znu.edu.ua/
Ірина Бакаленко презентувала учасникам зустрічі «віртуального помічника» – чат-бот «Абетка вступника філологічного факультету», що допоможе швидко знайти корисну, необхідну й завжди актуальну інформацію: @abetkavstupnika2022_bot
Доцентка кафедри української мови Ірина Ільченко проаналізувала типові помилки учнів за результатами безкоштовних пробних тренінгів із ЗНО та пробного мультипредметного тесту, проведених на базі Запорізького національного університету. Карантинні обмеження та цьогорічний новий формат проведення зовнішнього незалежного оцінювання – національний мультипредметний тест – передбачали комп’ютерне тестування. А тому пробне ЗНО та пробний мультипредметний тест проходили на платформі Moodlе ЗНУ. На них зареєструвалося 776 учасники, а пройшли тестування 342 особи. Загалом випускники впорались із завданнями, хоча в кожній із частин блоку НМТ «Українська мова» присутні проблемні питання. У першу чергу, вступникам потрібно звернути увагу на завдання (тести) з розділів «Фонетика. Графіка. Орфоепія. Орфографія» (правопис і наголошування слів). Складними для учасників тестування виявились й питання зі «Стилістики» та «Розвитку мовлення», особливо ті завдання, що стосувались використання слів у певному контексті або редагування речень. А також традиційно майбутні студенти не «подолали» завдання з розділу «Фразеологія»: встановити відповідність між фразеологізмами та їхні значенням. Певні труднощі виникли й під час виконання вступниками завдань із розділу «Синтаксис і пунктуація». Вона надала поради щодо підготовки школярів до виконання завдань блоку НМТ з української мови. Потрібно продовжувати ретельно працювати над шкільною програмою з української мови, а для тренування використовувати тести минулих років, відеороз’яснення до завдань ЗНО минулих років й онлайн-тренажери з української мови.
Про особливості написання мотиваційного листа, цьогорічного нововведення вступної кампанії, розказала заступниця декана з навчальної роботи Світлана Доброскок. Вона презентувала вимоги до його написання, структуру та поділилася практичними порадами. Серед найголовніших лайфхаків Світлана Олександрівна виділила таке: необхідність дослідити себе й об’єкт (обрану освітню програму, факультет, університет), заручитися підтримкою рідних і друзів, які нададуть інформацію про сильні та слабкі сторони, навести свої здобутки в навчанні, спорті, науці, волонтерстві.
Серед найчастіших проблем, із якими зіштовхуються вступники під час написання мотиваційних листів, – труднощі зі структурою (задовгі ускладнені речення, які важко сприймаються), шаблонність висловлень, нерозуміння фінальної мети, фамільярний або занадто стриманий офіційно-діловий стиль викладу та дефіцит часу. Багато хто думає, що написати одну сторінку про свої здобутки та плани на майбутнє дуже легко, тому сідає за роботу в останній день. Насправді, це не так: для створення переконливого листа може знадобитися не один день. Резюмуючи, заступник декана виділила «золоті» правила написання мотиваційних листів, дотримуючись яких абітурієнт зможе переконати приймальну комісію, що саме він достойний навчатися за обраною спеціальністю. Зокрема, це: структурованість, аргументація, тактовність, коректність і академічна доброчесність. Співробітниця відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Ірина Государєва розмістила в чаті zoom-конфереції гугл-форму, яку освітянам необхідно було заповнити, щоб отримати сертифікат про підвищення кваліфікації. Присутні на заході подякували за змістовний, сповнений корисною інформацією семінар, адже отримали практичні поради щодо підготовки учнів до успішного проходження зовнішнього незалежного оцінювання та національного мультипредметного тесту й написання мотиваційного листа.
Учасники онлайн-семінарів поділились своїми враженнями:
Денис Мединський, філолог з лінії вогню, вчитель української мови та літератури ЗЗСО № 120 м. Києва: «Щиро вдячний за організацію та проведення на високому рівні аналітичного семінару! Під час дискусійного обговорення зі спікерками дійшли висновку про те, що варто приділити більше уваги нововведенню цьогорічної вступної кампанії – підготовці мотиваційного листа з урахуванням його особливостей та структури. Цей захід – своєчасний, змістовний і доречний, оскільки нині дуже актуальне питання вступу абітурієнтів до ЗВО. Питання семінару висвітлили повно, чітко, у зручній формі для вчителів-словесників. Вони відзначались професійним спрямуванням. Під час заходу отримав цінну інформацію про помилки, яких припускаються абітурієнти під час пробних ЗНО/НМТ, та можливі шляхи усунення небажаних слів у мотиваційному листі. Сподіваюся, що й у подальшому філологічний факультет ЗНУ допоможе в розв’язанні проблем щодо забезпечення ефективної діяльності ЗЗСО у відповідних питаннях, консультаціях при вступі до ЗВО».
Ірина Коваленко, викладачка української мови та літератури Запорізького фахового музичного коледжу ім. П. І. Майбороди: «Щиро вдячна викладачам Запорізького національного університету! Сьогодні була нагода відвідати чудовий онлайн-семінар для вчителів-словесників. Рада почути Бакаленко Ірину Миколаївну, Ільченко Ірину Іванівну та Доброскок Світлану Олександрівну! Вони проаналували помилки за результатами пробних тренінгів із ЗНО та пробного мультипредметного тесту, проведених на базі Запорізького національного університету, поговорили про особливості написання мотиваційного листа. Багато охочих взяти в ньому участь, тому семінар проводили вдруге. Це дуже тішить і говорить про те, що філологічний – найкращий! Є можливість поставити питання, почути поради. Ви не зможете пройти непоміченим! Тут пам'ятають усіх випускників. Чекаю на подальші семінари! Усе буде Україна!».
Маргарита Гулак, учителька української мови та літератури КЗ «Нікопольська загальноосвітня школа № 6»: «Чого очікує звичайний учитель від участі у семінарі? Очевидно нових, і, бажано, практичних знань, які дозволять удосконалювати набуті компетентності. Саме такими були мої очікування від аналітичного семінару для вчителів-словесників від викладачів філологічного факультету ЗНУ. І вони виправдалися! Проаналізували типові помилки за результатами пробних тренінгів із ЗНО та пробного МПТ. Тепер знаємо, на які теми під час підготовки випускників слід звернути особливу увагу. Мотиваційний лист – це цьогорічне нововведення для вступників закладів передвищої та вищої освіти. Переглянувши досить велику кількість сайтів, можу впевнено сказати, що саме Запорізький національний університет сформував і оприлюднив найбільш прозорі, чіткі та зрозумілі вимоги до написання листа. На семінарі разом із колегами отримали прекрасні методичні рекомендації щодо написання мотиваційного листа. Пропозицій на підвищення кваліфікації надзвичайно багато. Часто педагог губиться в цьому розмаїтті. А разом із цим бувають і розчарування від невиправданих сподівань щодо анонсованого заходу (не в кожному «мішку» можна знайти кота Інжира). Учасники аналітичного семінару отримали багато корисних посилань на електронні ресурси, які допоможуть рухатися індивідуальною траєкторією професійного розвитку. Величезна подяка спікеркам за таку потужну підтримку! Це так важливо сьогодні. Рекомендую долучатися до заходів, організованих філологами Запорізького національного університету всім колегам-словесникам».
Катерина Рибак, учителька української мови та літератури наукового ліцею КЗВО «Хортицька національна навчально-реабілітаційна академія» Запорізької обласної ради: «Дякую за практичні поради, що, без сумніву, стануть корисними в роботі з випускниками. Чіткий, структурований, динамічний виклад матеріалу дає всі інструменти для плідної співпраці зі здобувачами освіти щодо підготовки до успішного складання НМТ/ЗНО та написання ними мотиваційних листів, перспективних і конструктивних. Щиро вдячна викладачам філологічного факультету ЗНУ за актуальність і своєчасність заходу».
Ірина Кокіна, викладачка української мови і літератури навчального закладу ДНЗ «Запорізький центр професійно-технічної освіти водного транспорту»: «Із вірою в перемогу і ЗСУ! Продовжуємо працювати! Взяла участь в аналітичному онлайн-семінарі із підготовки учнів до Національного мультитесту 2022 року. Гостинно, у своїй віртуальній вітальні Запорізького національного університету, вчителів і викладачів української мови і літератури зі всієї України зібрали досвідчені філологині рідного факультету. Вони проаналізували й вказали на основні помилки учнів пробних тренінгів із ЗНО та пробного мультипредметного тесту, проведених на базі Запорізького національного університету! Тепер ми точно знаємо до чого та як саме готувати своїх учнів-випускників, які мріють стати студентами вишів. Дякую організаторам за запрошення! Ваша праця неоціненна!».
Підготовка до національного мультипредметного тесту та вступної кампанії вже на «фінішній прямій». І тому консультації для вчителів-предметників про особливості НМТ та вступу й настанови щодо підготовки школярів до тестування та вступної кампанії – дуже важливі й актуальні.

Більше інформації щодо навчання за освітніми програмами філологічного факультету та особливостей вступу-2022 можна дізнатись на сторінці факультету офіційного сайту ЗНУ та в соціальних мережах:
Сайт філологічного факультету
https://www.znu.edu.ua/ukr/university/departments
Facebook: https://www.facebook.com/groups/305295373405221
Telegram: https://t.me/philologists_znu
Instagram: https://www.instagram.com/philologists_znu/
https://www.instagram.com/filfak.znu/
Чат-бот в Telegram: @abetkavstupnika2022_bot

Філологічний факультет

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:
https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU
https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/
https://t.me/pressluzhbaZNU

Схожі новини