Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Представники кафедри соціальних комунікацій та інформаційної діяльності – серед учасників обговорення проблем інформаційно-бібліотечної галузі

У червні викладачі та студенти факультету журналістики ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) активно долучалися не лише до навчальної роботи і практичної підготовки, але також взяли участь у кількох наукових і медіаосвітніх заходах – у науковій конференції, симпозіумі та вебінарі.

Так, 3 червня доцентка кафедри Тетяна Іванюха та студенти Данило Шульга й Олена Прусенко представили факультет журналістики Запорізького національного університету на VІІ Міжнародній науково-практичній конференції «Інформація та соціум», організованій Донецьким національним університетом імені Василя Стуса (м. Вінниця). Учасники заходу обговорили сучасні проблеми соціальних комунікацій та інформаційно-документних систем, архівної та бібліотечної справи, а також прикладні аспекти використання інформаційних технологій. Студенти факультету журналістики ЗНУ разом із науковою керівницею презентували доповіді «Методи просування медійного контенту в інтернет-ЗМІ (на прикладі “УНІАН”)» (Д. Шульга) та «Практичні аспекти інформаційно-аналітичного забезпечення діяльності органів місцевого самоврядування» (Т. Іванюха, О. Прусенко).
Також викладачі та студенти кафедри соціальних комунікацій та інформаційної діяльності мали можливість відвідати міжнародний Симпозіум про стан і діяльність бібліотек у сучасній Україні, який організувала Українська бібліотечна асоціація (УБА) спільно зі Школою інформації Університету Сан-Хосе (США). Спікери від Президії УБА, а також від обласних відділень Всеукраїнської громадської організації «Українська бібліотечна асоціація» звернули увагу на особливості функціонування бібліотек Харківщини, Черкащини, Чернігівщини під час російсько-української війни. Симпозіум відвідали представники бібліотек із Колорадо, Вірджинії, Арізони, Лос-Анджелесу, Оттави, Алабами, а також – із Запоріжжя, Харкова, Краматорська та інших міст.
За враженням учасниці Симпозіуму Вікторії Шиян (2 курс факультету журналістики), «голоси спікерів тремтіли, відчувалося, що вони переживають кожне слово, що вимовляють. Адже спікерки повідомили, що в Україні було зруйновано понад 60 бібліотек, багато бібліотекарів вимушено евакуювалися, а двох бібліотекарів вбили в Краматорську. Асоціація створила фонд допомоги працівникам постраждалих бібліотек. Понад 350 тис. грн. передали 150 представникам цієї професії як допомогу. Іноземні слухачі активно ставили запитання в чаті, бажали нашим бібліотекарям залишатися сильними й захоплювалися волонтерською роботою, яку здійснюють українські бібліотеки. Тому, я вважаю, організатори досягли поставленої мети заходу».
Підвищити кваліфікацію та рівень інфомедійної грамотності здобувачів освіти та науково-педагогічних працівників кафедри дозволив вебінар із цифрової безпеки в межах проєкту «Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність». Захід організували представники Лабораторії цифрової безпеки. Медіатренерка Аліна Елєвтєрова розповіла про ризики в соцмережах, захист онлайн-акаунтів, цифрову безпеку й війну, а також – про небезпеки, з якими можуть зіткнутися підлітки в інтернеті. Учасники тренінгу отримали рекомендації фахівців щодо забезпечення захисту власних даних та особистої інформації у соціальних мережах. Дуже корисним для студентів-інформаційників став етап доповіді про «фішинг» і добірка сайтів-рекомендацій і застосунків, які створені для боротьби проти такого виду шахрайства. Окремо увагу приділили виробленню базових навичок у користувачів для збереження власних даних у популярних застосунках. Закріплення здобутих знань відбулось через виконання тесту, за результатами якого викладачі та 6 студенток отримали сертифікати.

Кафедра соціальних комунікацій та інформаційної діяльності

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ: