Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На ФІФ серед викладачів – носії іноземних мов

На ФІФ серед викладачів – носії іноземних мов

30.06.2022 16:35 Все Головні новини Факультети Іноземної філології Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування ZNU Zaporizhzhia National University факультет іноземної філології відділ доуніверситетської підготовки профорієнтації та працевлаштування освітній процес МАН Школа Конфуція конкурс

На факультеті іноземної філології ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) підбивають підсумки 2021/22 навчального року. Так, на кафедрі англійської філології та лінгводидактики факультету іноземної філології ЗНУ викладала й активно займалася позааудиторною діяльністю Софія Романік, представниця Американського відділення Міжнародної програми викладання англійської мови.

Студенти мали можливість насолоджуватися спілкуванням з носієм англійської мови протягом занять за розкладом, навіть в умовах воєнного часу. Пари відбувалися згідно з навчальним планом. Софія застосовувала свої власні креативні методичні прийоми та розробки, щоб поглиблювати знання студентів про англомовні країни не тільки в лінгвістичному, але й в культурологічному аспектах. Вона не обмежувалася викладанням англійської мови: щовівторка, о 17:30, відбувалися засідання так званого ENGLISH Speaking Club, тобто Клубу спілкування англійською мовою. До роботи Клубу залучалися не тільки студенти ФІФ, але й всі охочі, зокрема майбутні абітурієнти.
Студенти спеціальності «Мова і література (китайська)» під керівництвом представників Школи Конфуція ретельно ознайомлювалися з традиціями та звичаями Китаю, відтворювали їх у яскравих і видовищних постановках. Так, наприклад, 5 травня – це традиційне свято «Драконових човнів». Цього дня співробітники Школи Конфуцію провела конкурс на найкраще знання китайських традицій. У результаті студентів нагородили Почесними грамотами.
Традиційно популярним є конкурс на кращого перекладача поезії, в організації якого беруть участь усі кафедри факультету іноземної філології, що забезпечують отримання спеціальності «переклад», а саме: кафедра теорії та практики перекладу з англійської мови, кафедра романської філології та перекладу, кафедра німецької філології, перекладу та світової літератури. Найбільша кількість учасників конкурсу – це майбутні абітурієнти. Провідні викладачі кафедри теорії та практики перекладу з англійської мови відзначили високий рівень підготовки більш ніж 70 учнів м. Запоріжжя та Запорізької області. Кафедра німецької філології, перекладу та світової літератури також брала активну участь у конкурсі. Його переможцями конкурсу стали: учениця Запорізької гімназії №31 Марія Башкатова (переклад вірша Альбрехта фон Геллера «Gedanken bei einer Begebenheit») та учень Запорізької гімназії №69 Михайло Усов (переклад вірша Петера Кеммлера «Dein Leben»).
Викладачі кафедри романської філології та перекладу здійснюють підготовку майбутніх абітурієнтів у рамках діяльності Малої Академії наук. Так, 3 липня 2022 року у м. Києві відбудеться ІІІ тур Малої академії наук України, під час якого відбудеться презентація роботи Аліни Цехович. Учениця 9-Б класу комунального закладу «Запорозька спеціалізована школа-інтернат ІІ-ІІІ ст. «Січовий колегіум» Запорізької обласної ради обрала для своєї наукової розвідки тему «Перелічення як засіб підсилення емоційної виразності художнього твору». Дослідження, виконане під керівництвом вчителя вищої категорії Дмитренко В.Д., успішно пройшло І і ІІ етапи МАН. Відповідальна за профорієнтаційну роботу кафедри романської філології і перекладу, доцентка Стуліна Є.В. надавала під час проведення наукової розвідки консультації. Зараз Цехович Аліна знаходиться у Франції, де успішно продовжує своє навчання та поглиблює свої наукові пошуки.
Отже, можна сказати, що попри виклики пандемії та воєнного часу, викладачі факультету іноземної філології Запорізького національного університету продовжують невпинну діяльність у рамках профорієнтаційної роботи.
Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ: