Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Проєкт «Чому ЗНУ?»: інтерв’ю з деканом факультету іноземної філології Галиною Морошкіною

Проєкт «Чому ЗНУ?»: інтерв’ю з деканом факультету іноземної філології Галиною Морошкіною

Проєкт «Чому ЗНУ?»: інтерв’ю з деканом факультету іноземної філології Галиною Морошкіною
06.07.2022 14:10 Все Головні новини Факультети Іноземної філології Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування ZNU Zaporizhzhia National University факультет іноземної філології відділ доуніверситетської підготовки профорієнтації та працевлаштування центр культури профорієнтаційна діяльність проєкт чому ЗНУ інтерв’ю з деканом

У Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) триває реалізація профорієнтаційного проєкту «Чому ЗНУ?». Це – добірка інтерв'ю з деканами факультетів вишу та директоркою інженерно навчально-наукового інституту імені Ю. Потебні. Сьогодні пропонуємо вашій увазі розповідь декана факультету іноземної філології Галини Морошкіної про її життєвий шлях, зі студентських років пов'язаний із ЗНУ, та про переваги, які мають під час працевлаштування випускники факультету.

Дарина Куліченко: - Добрий день, Галино Федорівно. Будь ласка, поділіться з нами своєю історією, розкажіть, як саме Ваше життя було пов’язане з факультетом?
Галина Морошкіна: - Добрий день! Дякую Вам за запрошення до розмови. Моя історія й проста, і водночас складна. Усе моє життя з 17 років проходило в стінах цього університету. Цим я пишаюсь, люблю кожну життєву сторінку, яку провела тут, на факультеті. Пишаюся, бо тут існували можливості для мого професійного зростання, у мене були чудові викладачі й численні стажування. Я – фахівець із викладання французької мови, й у мене була можливість кілька разів стажуватися за кордоном. Ще під час навчання цілий семестр я в рамках академічної мобільності перебувала в Нормандії, у місті Кан разом з іншими студентами різних вишів. Таких поїздок і стажувань було багато. Вони дозволяли не просто побачити, але й вивчити, зрозуміти, відчути пульс країни, мову якої я викладаю.
Д.К.: - Дякую, дуже цікаво! Розкажіть, будь ласка, про якісь традиції Вашого факультету. У чому, на Вашу думку, полягає його особливість?
Г.М.: - Я вважаю, що факультет особливий саме тим, що тут усі викладачі – чудові. По-перше, у нас 85% науково-педагогічних працівників – кандидати або доктори наук. На факультеті працюють десять докторів наук, яких ми підготували останнім часом. І ще два викладачі просто зараз навчаються в докторантурі й готують докторські дисертації. Я пишаюсь тим, що ці люди – дуже зацікавлені, вони закохані в мови й у ту професію, якою володіють на «відмінно». І ця закоханість у свій фах об’єднує нас. Ми любимо знаходитись разом.
Д.К.: - Охарактеризуйте, будь ласка, спеціальності факультету іноземної філології?
Г.М.: - Зараз на факультеті 9 спеціальностей. Традиційно в нас завжди викладали європейські мови: спершу – англійську та французьку, потім додались іспанська й німецька мова. Тож у нас є такі спеціальності, як «Мова і література (англійська, німецька, французька, іспанська)». А також – спеціальності «Переклад (англійська мова, німецька, французька)». Окрім цього, існує освітня програма «Середня освіта». У її рамках вивчається англійська мова, а також – додаткова спеціалізація, наприклад, це – історія України, українська мова та література або інформатика. Уже два роки на факультеті існує нова спеціальність – «китайська мова та література», чим ми дуже пишаємося. Як викладачі тут працюють китайські фахівці – носії мови. Загалом мені здається, що ми рухаємось у правильному напрямку.
Д.К.: - Скажіть, будь ласка, як саме на факультеті проходить практика, як Ваші студенти можуть закріпити теоретичні знання, отримані під час навчання?
Г.М.: - Більша частина тих студентів, які обрали педагогічні спеціальності, проходять свої стажування в середніх школах. Проте на вищому рівні, під час навчання в магістратурі, вони стажуються в університетських аудиторіях, проводять заняття для здобувачів освіти молодших курсів. Що ж до практики майбутніх перекладачів, то в нас є чимало угод про співпрацю, укладених із підприємствами нашого міста, а також – із різними корпораціями й фірмами. Їхні представники із задоволенням надають базу проходження практики для наших студентів, тому що ті прагнуть допомагати та якісно виконують отримані завдання.
Д.К.: - Розкажіть про роль студентського самоврядування в житті факультету?
Г.М.: - У нас студенти – дуже серйозні й веселі водночас, і дуже талановиті. Оскільки на факультеті навчається чимало здобувачів освіти, то й різноманітних інтересів у них багато. Наприклад, разом із викладачами вони влаштовують театралізовані вистави за якимось твором, який вивчали на парах, іноземною або українською мовою. Вони – чудові в перформансах різного роду. Наші студенти – дуже мобільні, пластичні, гарно танцюють і співають. Завдяки їхнім талантам, факультет іноземної філології минулого року отримав Гран-прі на загальноуніверситетському творчому конкурсі.
Д.К.: - У Вас – прекрасні студенти. А що ви можете розказати про випускників факультету?
Г.М.: - Випускники... їх так багато, й вони – по всьому світі, я не перебільшую: вони перебувають не лише в Україні, а й у всіх регіонах Європи. А в Запорізькому регіоні майже всі викладачі іноземних мов, які працюють у школах, – це наші випускники. Але серед них – не лише освітяни, а й працівники різноманітних фірм. Роботодавцям подобається, що, здобувши освіту на факультеті іноземної філології, такі співробітники володіють трьома іноземними мовами, а також – інформаційними технологіями. Тому їх із задоволенням беруть на роботу.
Д.К.: - Куди можуть звернутися абітурієнти, зацікавлені в навчанні на Вашому факультеті?
Г.М.: - По-перше, ми розміщуємо актуальну інформацію на сторінці ФІФ на сайті ЗНУ за лінком:
https://www.znu.edu.ua/ukr/university/departments/fif
По-друге, ми постійно влаштовуємо профорієнтаційні зустрічі з нашими майбутніми студентами – випускниками шкіл. Крім того, можна при виникненні будь-якого запитання, пов’язаного зі вступом на факультет чи навчанням на ньому, завітати до деканату за адресою: м. Запоріжжя, вул. Жуковського, 66-б, к. 308 або ж зателефонувати за номерами: 289-12-09;289-12-85; 289-41-01.
Із важливою інформацією можна ознайомитися на сторінці факультету в соцмережі Фейсбук:
https://www.facebook.com/FIF.znu.edu.ua/

Переглянути інтерв’ю з деканом факультету іноземної філології можна за лінком:
https://www.youtube.com/watch?v=pEd6OM6mp7E&t=12s

Софія Ханіна,
Олександра Антибура


Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

 

Схожі новини