Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Проєкт «Чому ЗНУ?»: інтерв’ю з директоркою інженерного навчально-наукового інституту ім. Ю. Потебні Наталею Метеленко

Проєкт «Чому ЗНУ?»: інтерв’ю з директоркою інженерного навчально-наукового інституту ім. Ю. Потебні Наталею Метеленко

Проєкт «Чому ЗНУ?»: інтерв’ю з директоркою інженерного навчально-наукового інституту ім. Ю. Потебні Наталею Метеленко
07.07.2022 17:00 Все Головні новини Інженерний інститут ЗНУ Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування ZNU Zaporizhzhia National University інженерний навчально-науковий інститут ім Ю Потебні відділ доуніерситетської підготовки профорієнтації та працевлаштування профорієнтаційна діяльність проєкт Чому ЗНУ

У Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) триває реалізація профорієнтаційного проєкту «Чому ЗНУ?». Це – добірка інтерв'ю з деканами факультетів ЗВО й керівниками його підрозділів. Пропонуємо вашій увазі розмову з директоркою інженерного навчально-наукового інституту ім. Ю. Потебні Наталією Метеленко про можливості, які відкриває цей виш перед охочими отримати сучасну вищу освіту європейської якості.

Дарина Куліченко: - Добрий день, Наталю Георгіївно. Будь ласка, розкажіть про Ваш шлях становлення й побудову кар’єри.
Наталя Метеленко: - Свого часу я закінчила Запорізькій індустріальний інститут, а потім – Запорізьку державну інженерну академію за спеціальністю «кольорова металургія». Надалі я отримала другу, економічну, освіту. Працювала на промисловому підприємстві, мій досвід роботи в секторі економіки – більш ніж 30 років, а викладацький стаж – більш ніж 25 років. Водночас я підготувала й захистила кандидатську, а потім – докторську дисертацію з тем, пов’язаних з економічною галуззю. Із 2014 року працювала завідувачкою кафедри Запорізької державної інженерній академії. Після приєднання цього вишу до ЗНУ керувала об’єднаною кафедрою інформаційної економіки, підприємництва та фінансів. У березні 2021 року колектив інституту обрав мене директоркою.
Д.К.:- Розкажіть, будь ласка, які традиції існують у Вашому інституті? Чим він унікальний?
Н.М.: - Унікальність інституту полягає в тому, що він має замкнений цикл підготовки фахівців із різних напрямків. Це – і галузі економіки, це й машинобудування, енергетика та металургія. Це – і прикладні спеціальності, наприклад, будівництво, які деталізують підготовку інженерів у перерахованих вище галузях. Тут готують і фахівців економічних галузей, які адаптовані до інженерних спеціальностей і до промисловості. Наш інститут спеціалізується, найперше, на підготовці працівників металургійної галузі, енергетики та машинобудування. Тут є такі спеціальності: «інженерія програмного забезпечення», «галузеве машинобудування», «металургія», «електроенергетика» «електромеханіка», «енерготехніка», «теплоенергетика», «гідроенергетика», «автоматизація та комп’ютерні інтегровані технології», «мікро- та нано- системна техніка», «електроніка», «технологія захисту навколишнього середовища», «архітектура та містобудування», «будівництво та цивільна інженерія», «цивільна безпека», «публічне управління й адміністрування» і «менеджмент». Крім того, в інституті багато спеціалізованих лабораторій, які вкрай необхідні для підготовки саме інженерних фахівців. Загалом у виші 77 лабораторій, серед них – комп’ютерні й металургійні. Також унікальність закладу вищої освіти полягає в тому, що тут діє кілька наукових шкіл. Усю необхідну інформацію абітурієнти можуть знайти на офіційному сайті ЗНУ за лінком:
https://www.znu.edu.ua/ukr/university/11929
- Д.К.: Розкажіть, будь ласка, на базі яких підприємств здобувачі освіти ІННІ проходять практику?
Н.М.: - Це – промислові підприємства, підприємства малого та середнього бізнесу, установи державної форми власності, а також – у контролюючих органах з економічного напряму. Практично охоплений увесь спектр установ й організацій області, бо в нас великий перелік спеціальностей.
Д.К.: - Як відбувається працевлаштування випускників після отримання диплома про вищу освіту?
Н.М.:- Їхнє працевлаштування можливе в усіх галузях, адже інститут готує фахівців настільки високого рівня, що вони можуть знайти роботу будь-де.
Д.К.: - Чи підтримують представники вишу зв’язок із випускниками? Чи діляться ті успіхами зі своїми колишніми викладами?
Н.М.: - Так, звісно, ми підтримуємо з ними зв’язок, більше того, випускники деяких інженерних спеціальностей отримують у нас другу освіту, здобуваючи інший фах. У нас – чимало відомих випускників. Багато з них працюють у холдінгу «Метінвест», є серед них і депутати міської ради й обласної ради. Дехто з випускників зараз навчається в нас в аспірантурі й продовжує наукову діяльність. Це, наприклад, – керівник Державної податкової служби в Запорізькій області Роман Афонов. Багато наших колишніх студентів працюють у зарубіжних компаніях.
Д.К.: - Скажіть, будь ласка, де абітурієнти можуть знайти необхідну інформацію про інженерний навчально-науковий інститут ім. Ю. Потебні?
Н.М.: - Я з радістю надам вичерпну інформацію всім охочим. Ректорат ІННІ знаходиться за адресою: 69006, м. Запоріжжя, пр. Соборний, 226, ауд. 50 (корпус №9). Тел.:(061) 227-12-88. Інші адреси та телефони можна дізнатися на сайті ЗНУ за лінком: https://www.znu.edu.ua/ukr/university/11929/12078

Переглянути інтерв’ю з директоркою інженерного навчально-наукового інституту ім. Ю. Потебні Наталею Метеленко можна за лінком:
https://www.youtube.com/watch?v=hwscItMn6pA

Ілля Златов,
Олег Шевцов,
факультет журналістики


Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

 

Схожі новини