Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Проєкт «Чому ЗНУ?»: інтерв’ю з деканом математичного факультету, професором Сергієм Гоменюком

Проєкт «Чому ЗНУ?»: інтерв’ю з деканом математичного факультету, професором Сергієм Гоменюком

Проєкт «Чому ЗНУ?»: інтерв’ю з деканом математичного факультету, професором Сергієм Гоменюком
13.07.2022 16:39 Все Головні новини Факультети Математичний Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування ZNU Zaporizhzhia National University математичний факультет центр культури відділ доуніверситетської підготовки профорієнтації та працевлаштування проєкт Чому ЗНУ

У Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) триває реалізація профорієнтаційного проєкту «Чому ЗНУ?». Це – добірка інтерв'ю з деканами факультетів вишу та директоркою інженерно навчально-наукового інституту імені Ю. Потебні. Сьогодні пропонуємо вашій увазі розповідь декана математичного факультету Сергія Гоменюка про переваги, які мають під час студентських років здобувачі освіти математичного факультету, а також про те, як він пов’язав своє життя із Запорізьким національним університетом.

Дарина Куліченко: - Добрий день, Сергію Івановичу, поділіться, будь ласка, з нами своєю історією. Чому Ви свого часу надали перевагу математичному факультету?
Сергій Гоменюк: - Дякую за запитання. Я закінчив середню школу ще за часів Радянського Союзу. Під час навчання мені подобались точні науки, у першу чергу – фізика й математика. Я їх добре знав, брав участь в олімпіадах, став переможцем районних змагань, у різні роки був призером обласних і загальноукраїнських олімпіад. Довго вагався, що мені обрати при вступі до вишу: чи фізику, чи математику? Якось так сталося, що я обрав саме математику, за це я вдячний долі. Коли вступив на тоді ще фізико-математичний факультет ЗНУ, я вперше отримав доступ до комп’ютера. Це справило на мене велике враження. Хоча в школі ми й вивчали інформатику, проте тоді це була досить абстрактна наука, нас водили на екскурсії до деяких підприємств, де школярі могли побачити ці машини. Зараз я, як і вся наша молодь, не можу уявити своє життя без комп’ютера.
Д.К.: - Чому абітурієнтам варто вступати саме на математичний факультет?
С.Г.: - По-перше, це – один із найстаріших факультетів нашого університету. Він існує вже майже 90 років. Цей вік засвідчує досвід і потужність його кадрового складника. Я вважаю, що варто обирати саме наш факультет, бо ми готуємо висококваліфікованих фахівців у галузі IT. Зараз ми знаємо, що, напевне, найбільші заробітні плати отримують саме IT-шники. Ми співпрацюємо з великою кількістю підприємств у цій галузі. Попит на програмістів дуже великий, у нас щороку виникають черги роботодавців, які прагнуть взяти на роботу випускників цієї спеціальності, тому варто приходити саме до нас.
Д.К.: - Як я зрозуміла, Ваші студенти проходять практику на IT-підприємствах. Які ще бази практик використовує факультет?
С.Г.: - Майбутні програмісти, звичайно, проходять практику в IT-галузі. Є дуже багато замовлень від таких компаній, які хочуть взяти наших студентів-практикантів із подальшим працевлаштуванням. Чому це так? Зараз в Україні дуже великий кадровий дефіцит у цій галузі. Ось, наприклад, ми проводили перемовини з однією потужною компанію нещодавно, так-от, нам сказали, що цілий річний випуск не може задовільнити потреби однієї IT-компанії, яких в Україні досить багато. Ми досить лояльно ставимось до наших студентів: якщо хтось із них захоче потрапити на практику до якоїсь конкретної фірми, то завжди їм допомагаємо з цим. Окрім IT, у нас є ще й інші спеціальності: ми готуємо фахівців із математики, фізики, прикладної математики й прикладної фізики. Ті зі студентів, які в майбутньому стануть учителями, проходять практику в школах. Ті, хто навчаються на математика чи на фізика, стажуються на підприємствах і в конструкторських бюро.
Д.К.: - Будь ласка, розкажіть про діяльність студентського самоврядування, його роль у житті факультету?
С.Г.: - Ми, як і всі представники університету, приділяємо велику увагу роботі зі студентством. Здобувачі освіти мають власні органи самоврядування на факультеті. Ми активно співпрацюємо зі студентами-активістами, допомагаємо їм. Якщо бачимо, що їх ініціативи корисні, то ми завжди йдемо їм назустріч.
Д. К.: - Як би Ви охарактеризували наукову діяльність на математичному факультеті?
С.Г.: - Я вже казав, що математичний факультет – дуже потужний у плані науки. Ми – один з українських вишів, який співпрацює із конструкторським бюро «Південне» (м. Дніпро), котре розроблює аерокосмічну техніку. Наші науковці створюють для них програмне забезпечення. Це засвідчує високий професійний рівень наших учених. Окрім того, ми проводимо дослідження щодо штучного інтелекту й машинного навчання. У нас діє аспірантура й докторантура, захищаються доктори філософії з комп’ютерних наук і з прикладної математики.
Д.К.: - Наскільки мені відомо, деякі Ваші студенти паралельно навчаються в інших вітчизняних вишах?
С.Г.:- Зараз така можливість існує, і студенти нею користуються. По-перше, змінилися правила вступу до ЗВО України, які дозволяють одночасно навчатись на двох денних відділеннях. Тому в нас є студенти, які, наприклад, вчаться водночас на таких освітніх програмах, як математика та фізика. Що ж до міжнародної діяльності, то ЗНУ активно співпрацює з Університетом дю Мен – це потужний заклад вищої освіти з Франції. Ми уклали угоду з його представниками про подвійні дипломи для магістрів, у нас уже була така практика підготовки висококваліфікованих фахівців. Варто відзначити, що здобувачі освіти успішно закінчили навчання у французькій магістратурі, що підтверджує високий рівень нашої освіти. Навчання у Франції безкоштовне, там потрібно платити лише за проживання та їжу. Однак є умова: для того, щоб закінчити Університет дю Мен, необхідно володіти французькою мовою. Зараз ми знаходимось на фінальній стадії перемовин із болгарським університетом «Варна» про подвійне дипломування магістрів зі спеціалізації «Інформаційні системи та методи технологій».
Д.К.: - Вдячна Вам за розмову. Скажіть, будь ласка, де майбутній абітурієнт може знайти інформацію про математичний факультет ЗНУ?
С.Г.: - Абітурієнт може знайти нас й оффлайн, й онлайн. Так, можна ознайомитися з необхідною інформацією на офіційній сторінці університету:
https://www.znu.edu.ua/ukr/university/departments/math
Також можна звернутись до деканату, або особисто до мене за адресою: м. Запоріжжя, вул. Жуковського, 66, навчальний корпус № 1, к. 18, зателефонувати за номером: (061) 289-12-60 або написати на ел. пошту: mf@znu.edu.ua
Ми завжди йдемо назустріч абітурієнтам!

Переглянути інтерв’ю з деканом математичного факультету можна за лінком:
https://www.youtube.com/watch?v=WPJ091gRw30&t=1s

Ілля Златов,
Олег Шевцов,
факультет журналістики


Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

 

Схожі новини