Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Для науковців і здобувачів вищої освіти ЗНУ продовжили доступ до «Web of Science», «Scopus» та інших баз даних

Для науковців і здобувачів вищої освіти ЗНУ продовжили доступ до «Web of Science», «Scopus» та інших баз даних

Для науковців і здобувачів вищої освіти ЗНУ продовжили доступ до «Web of Science», «Scopus» та інших баз даних
15.07.2022 09:05 Все Головні новини ZNU Zaporizhzhia National University наукова бібліотека наукова діяльність міжнародна діяльність бази даних

Компанія «Clarivate» продовжила українським науковцям можливість користуватися базою даних «Web of Science» до кінця 2022 року. Для представників Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) доступ до «Web of Science» зберігатиметься в тому ж форматі, що існує зараз.

Крім того, без змін залишиться для українських установ, зокрема для ЗНУ, і доступ до бази даних «Scopus», якою володіє компанія «Elsevier». Окрім цього, відкрили українським науковцям доступ і до повнотекстових ресурсів бази даних «ScienceDirect», Доступ до них надається авторизованим користувачам із Запорізького національного університету за логінами та паролями, дійсними для «Scopus». Ця компанія надала безкоштовний доступ до трьох електронних платформ медичних ресурсів, як-от: «ClinicalKey» – бази даних клінічних знань для медичних працівників і студентів; «Complete Anatomy» – найбільш досконалої у світі платформи 3D-анатомії; «Osmosis» – медичної освітньої платформи, що використовується студентами-медиками, лікарями й особами, які доглядають за пацієнтами. Україномовний розділ «Медична підтримка України» публікує інформацію про зазначені бази даних та інструкції щодо отримання доступу за лінком: https://bit.ly/3KKwBod
На платформі «Research4Life» видавці наукової літератури відкрили для українських установ до кінця 2022 року безкоштовну можливість користуватися своїми електронними ресурсами. Українські вчені вже отримали безоплатний і зручний доступ через «Research4Life» до понад 114 тис книг, близько 40 тис журналів, десятків баз даних. Зокрема, доступні повнотекстові ресурси провідних видавництв наукової літератури з 5 колекцій: «Ніnаrі» (дослідження в галузі біології та медицини); «AGORA» (дослідження в галузі сільського господарства); «ОARE» (дослідження навколишнього середовища); «ARDI» (доступ до науково-технічної інформації); «GOALI» (дослідження в галузі права та соціальних наук). Щоб почати сеанс роботи з «Research4Life», треба перейти за лінком:
https://portal.research4life.org/
Логін і пароль для доступу до цієї платформи надається користувачам Запорізького національного університету за індивідуальним запитом, для чого треба заповнити онлайн-форму: https://bit.ly/3riUnka
Повний перелік ресурсів, до яких надано доступ, можна переглянути, зазначивши у відповідних полях назву країни та тип установи, за лінком: https://portal.research4life.org/country_offer
Платформа «EBSCO» відкривала ресурси клінічної інформації: «DynaMed®» – база надає найактуальнішу та точну доказову інформацію клініцистам; «Nursing Reference Center™ Plus» – надає доказову клінічну інформацію медичним сестрам; «Rehabilitation Reference Center™» – надає доказову інформацію для фізіотерапевтів. Прямі URL-лінки та облікові дані для входу усіх користувачів, зокрема із ЗНУ за лінком:
https://search.ebscohost.com/
ідентифікатор користувача (логін): ukrzdorovya
пароль: ukr!22
Видавництво «Bentham Science» продовжило українським закладам вищої освіти та науковим установам доступ до своїх ресурсів (електронних журналів, книг, баз даних) до 30 вересня 2022 р. Це – видавець рецензованої наукової літератури з фармакології та медицини, технічних і суспільних наук. Більше інформації – за лінком:
https://benthamscience.com/
Для налаштування тестового доступу необхідно перейти за лінками:
- доступ до електронних журналів (статті можна завантажувати у форматі PDF):
https://www.eurekaselect.com/bypublication
- доступ до електронних книг (знайомство з повними текстами книг викнятково онлайн):
https://www.eurekaselect.com/bybook
На платформі «SpringerLink» користувачам ЗНУ на постійній основі доступні 9 662 назви книг повнотекстової колекції «SpringerLink's eBook collection – Education» за лінком:
https://link.springer.com/
Ресурси баз даних надають можливість викладачам і здобувачам вищої освіти всіх рівнів залучати до фахової підготовки, інформаційного забезпечення дисциплін, дисертаційних досліджень англомовні видання провідних видавництв світу. Наукова бібліотека ЗНУ здійснює роботу із завантаження видань із повнотекстових баз даних до електронної бібліотеки. Переглянути повнотекстові навчальні видання англійською мовою можна на сайті наукової бібліотеки за лінком:
http://library.znu.edu.ua/
Для цього треба скористатися меню: Електронний каталог. Класифікатори. Бібліографічні довідки. Акредитація освітніх програм. Видання англійською мовою (за кодом спеціальності).
Банери з посиланнями прямого доступу до баз даних, інформація про бази даних і вебінари розміщені на сайті Наукової бібліотеки:
http://library.znu.edu.ua/
Із питань доступу до баз даних звертайтесь до наукової бібліотеки на email: lib@znu.edu.ua або тимчасово до наукового абонементу, що знаходиться за адресою: навчальний корпус № 2, к. № 140.
Наукова бібліотека

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

 

Схожі новини