Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Під час ректорату йшлося про перебіг вступної кампанії в ЗНУ

Під час ректорату йшлося про перебіг вступної кампанії в ЗНУ

Під час ректорату йшлося про перебіг вступної кампанії в ЗНУ
26.07.2022 16:55 Все Головні новини ZNU Zaporizhzhia National University засідання ректорату вступна кампанія приймальна комісія

Двадцять п’ятого липня в Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) відбулося засідання ректорату під керівництвом ректора Миколи Фролова. Учасники заходу розглянули перебіг вступної кампанії на всіх факультетах вишу, в інженерному навчально-науковому інституті ім. Ю.М. Потебні й у фахових коледжах. Зокрема, вони обговорили методи подальшої активізації роботи з цьогорічними вступниками.

Про проміжні результати перебігу вступної кампанії прозвітував відповідальний секретар приймальної комісії ЗНУ Станіслав Іваненко. Попри те, що вступ-2022 відбувається в надзвичайно складних умовах воєнного стану, показники набору вступників на бакалаврат не поступаються торішнім, а для деяких спеціальностей навіть перевищують їх. Серед іншого, доповідач нагадав присутнім, що минулого тижня завершився важливий етап вступної кампанії – відбулися усні співбесіди та творчі конкурси, які тривали з 1 по 18 липня. За їхніми результатами на вступ на 1 курсі на бюджетній формі навчання наразі претендують зі спеціальності 017 «Фізична культура і спорт» за освітньою програмою «Спорт» – 53 особи, за освітньою програмою «Фізичне виховання» – 37 осіб і за ОП «Фітнес і рекреація» – 24. Також претендують на вступ на 1 курс на бюджетну формою навчання за спеціальністю 022 «Дизайн» (ОП «Графічний дизайн») – 124 особи, на 026 «Сценічне мистецтво» (ОП «Театральне мистецтво» – 21, на 191 «Архітектура та містобудування» (ОП «Архітектура та містобудування») – 14 осіб. Наступним етапом для вступників на 1 курс стане прийом заяв і документів, який розпочнеться 29 липня.
Про перебіг вступної кампанії до магістратури ЗНУ розповіла відповідальна секретарка відбіркової комісії Марина Томченко. Про прийом заяв і документів на старші курси бакалаврату, який також стартує 29 липня, йшлося у виступі Олени Заїки. Також вона нагадала присутнім про особливості вступу на 1 курс бакалаврату зі скороченим терміном навчання, який цього року відбувається на основі широкого конкурсу. Це – можливість для випускників коледжів потрапити на бюджетну форму навчання за результатами лише двох ЗВО – з української мови та з математики. Директори чотирьох університетських коледжів розповіли про гарні результати щодо набору на місця держзамовлення вступників, які прагнуть отримати диплом молодшого бакалавра. Керівниця навчального відділу Валентина Горлач відзвітувала про готовність електронної бази ЗНУ з організації освітнього процесу до початку нового навчального року. Вступникам до магістратури нагадали про можливість пройти безкоштовний пробний Магістерський тест навчальних компетентностей на базі системи Moodle ЗНУ: https://moodle.znu.edu.ua/
Учасники заходу обговорили й інші важливі питання. Зокрема, під час засідання йшлося про зміни алгоритму щодо розподілу бюджетних місць за спеціальностями, про зміни в стандартах вищої освіти на всіх рівнях вищої освіти: бакалаврат, магістратура, підготовка докторів філософії. Під час ректорату розглянули важливі питання, які стосуються стану цивільного захисту та функціонування укриттів в університеті. Обговорили також аспекти підготовки матеріально-технічної бази навчальних корпусів і гуртожитків до початку нового навчального року. Перший проректор Олександр Бондар і начальниця відділу кадрів Наталя Котляренко проінформували керівників підрозділів щодо змін у трудовому законодавстві та нагадали, що не пізніше 31 серпня всі співробітники ЗНУ мають приступити до виконання своїх обов’язків, пов’язаних із початком нового навчального року. Під час засідання обговорили й фінансові питання щодо функціонування ЗНУ. Йшлося про виплати заробітних плат й авансів, які наприкінці місяця мають отримати всі працівники вишу. Представникам студради надали роз’яснення щодо стипендіальних виплат студентам університету, які ті отримають уже до 1 серпня. Олександр Бондар звернув увагу деканів на організацію виплат соціальних стипендій для визначених категорій здобувачів освіти. Учасникам засідання нагадали про необхідність скорочення заборгованості студентів за навчання за минулий семестр, яка поступово зменшується, але на сьогодні складає близько 7,5 млн грн.
Ще одним важливим питанням, якому учасники ректорату приділили увагу, стало поселення студентів у гуртожитки ЗНУ. Для цього працівники адміністративно-господарської частини в найкоротший термін мають підготувати матеріальну базу гуртожитків. Начальниця відділу виховної роботи Світлана Кондратенко нагадала, що цього року початок поселення студентів у гуртожитки розпочнеться з 25 серпня, згідно із затвердженим графіком. До цієї дати вони мають сплатити за проживання. Доповідачка зазначила, що з 1 по 10 серпня відкриють електронну базу для подання заяв на поселення від студентів 1 курсу та від тих, хто не встиг це зробити навесні, це стосується й студентів коледжів. Вона підкреслила, що цього року реєстрація та поселення студентів до гуртожитків відбувається за мінімально спрощеною схемою. Звертаючись до керівників факультетів і підрозділів вишу, ректор Микола Фролов наголосив на важливості налагодження активної співпраці зі вступниками. Зокрема, необхідно максимально широко проводити роботу з випускниками коледжів, аби, попри всі складнощі воєнного стану, надати можливість кожному, хто прагне здобути вищу освіту, стати студентом ЗНУ. Представники деканатів і приймальної комісії мають консолідувати свої зусилля та спрямувати їх на підтримку кожного вступника. Особливо ця порада актуальна, коли йдеться про абітурієнтів із тимчасово окупованих територій чи особливо небезпечних територій. Наприкінці засідання його учасники хвилиною мовчання вшанували пам’ять доцента кафедри електротехніки та енергоефективності ІННІ ім. Ю.М. Потебні Сергія Левченка, який героїчно загинув під час виконання бойового завдання із захисту України від загарбників.

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

 

Схожі новини