Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Відомий учений Стівен Хобфолл взяв участь у проєкті з психологічної підтримки викладачів і студентів ЗНУ під час війни

Двадцять п’ятого липня на базі факультету соціальної педагогіки та психології ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) відбулася онлайн-зустріч за участю міжнародного експерта, професора Стівена Хобфолла (США) на тему «П'ять важливих елементів інтервенцій при масових травмах: емпіричні дані». Захід організували в рамках проєкту «Психологічна підтримка під час війни», який реалізується науково-педагогічними працівниками кафедри психології.

Доктор Стівен Хобфолл – автор 14 книг і понад 300 наукових публікацій. Він отримав 3 нагороди за свої досягнення, проводив консультації для міжнародних корпорацій, армій і керівників країн. Його 5 принципів реагування на масові жертви (Five Principles of Mass Casualty Response) – це світовий стандарт реакції на великі катастрофи й великомасштабні травматичні події. Під час вебінару професор Хобфолл наголосив на міжнародній підтримці України й українців, а також окреслив пріоритетні напрямки надання допомоги. Так, лектор визначив п'ять важливих елементів інтервенцій (дій, що виконуються для досягнення змін емоцій і поведінки людин) при масових травмах, а саме:
- безпека,
- заспокоєння,
- відчуття власної ефективності й ефективності громади,
- сполученість,
- надія.
Спікер – експерт із питань організації допомоги в ситуації виникнення масових травм – підкреслив необхідність стратегічного планування, важливість надання допомоги на рівні громади й актуальність у цих випадках реалізації командних проєктів із залученням різних фахівців. Цікавим для аудиторії стало обговорення теми посттравматичного зростання. Лектор наголосив, що «новий досвід ми здобуваємо через втрати, біль, горе й травматичні події. Посттравматичне зростання – це значущі позитивні зміни, “зростання” особистості внаслідок переживання важкої життєвої кризи. Ми можемо зростати через той досвід, який зараз проживаємо разом». Професор Хобфолл зазначив, що всі ми змінилися через події, які відбуваються, але вкрай важливо усвідомити, яким чином це впливає на нас – як н професіоналів й особистостей. Наприкінці виступу він висловив слова підтримки на адресу всіх учасників зустрічі та надав відповіді на запитання присутніх. Варто відзначити, що в жовтні запланована тематичну зустріч Стівена Хобфолла зі студентами спеціальності «психологія» факультету соціальної педагогіки та психології ЗНУ.

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ: