Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / «Історії успіхів випускників ЗНУ»: вихованка економічного факультету Світлана Мотчанова

«Історії успіхів випускників ЗНУ»: вихованка економічного факультету Світлана Мотчанова

«Історії успіхів випускників ЗНУ»: вихованка економічного факультету Світлана Мотчанова
28.07.2022 09:13 Все Головні новини Факультети Економічний Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Історії успіхів випускників ЗНУ ZNU Zaporizhzhia National University економічний факультет відділ доуніверситетської підготовки профорієнтації та працевлаштування пресслужба проєкт Історії успіхів випускників ЗНУ

У Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) триває реалізація профорієнтаційного проєкту «Історії успіхів випускників ЗНУ». У його рамках пропонуємо вашій увазі інтерв’ю з вихованкою економічного факультету, випускницею 2022 року першого (бакалаврського) рівня спеціальності 051 «Економіка» освітньої програми «Управління персоналом та економіка праці», фахівчинею цеху ультразвукових технологій Приватного акціонерного товариства «Північний гірничозбагачувальний комбінат» Світланою Мотчановою.

- Добрий день, Світлано! Розкажіть, будь ласка, про навчання на економічному факультеті ЗНУ. Чому свого часу Ви обрали саме цю спеціальність?
- На початку липня 2022 року я отримала довгоочікуваний диплом бакалавра в Запорізькому національному університеті за спеціальністю 051 «Економіка» освітньої програми «Управління персоналом та економіка праці». Цю спеціальність я мріяла отримати дуже давно, але постійно мені щось заважало. Коли я вже стала переглядала в інтернеті різні джерела інформації про навчання, то знайшла багато різних пропозицій від різних закладів вищої освіти України. Але за покликом серця я обрала саме ЗНУ й жодного разу не пошкодувала про це. Знаєте, зараз, коли я отримала диплом бакалавра, я всім своїм знайомим і друзям раджу вступати лише до ЗНУ. Запорізький національний університет – це провідний науково-навчальний заклад України. Тут працюють висококваліфіковані викладачі. Він має найвищий, ІV, рівень акредитації. Це свідчить про його високий статус і про можливість міжнародного визнання його дипломів.
- Як складалися Ваші стосунки з університетськими викладачами?
- Під час навчання на економічному факультеті всі викладачі мали дуже великий позитивний вплив на мене, адже це – професіонали своєї справи. Під час спілкування з ними намагалась увібрати всі їхні знання і цінний досвід, котрим вони завжди з радістю ділилися. Я ніколи не відчувала образ або дискримінації з боку викладачів. Навпаки, вони завжди ставилися до кожного студента з повагою. Ми були з ними на одному рівні – як на професійному, так і на емоційному, відчуваючи себе вільними людьми при спілкуванні з педагогами. Варто окремо згадати нашу кураторку Ірину Дашко, яка завжди оперативно відповідала на всі запитання та допомагала у вирішенні будь-яких питань, що свідчить про її значний професійний досвід. Також вдячна декану економічного факультету Аллі Череп і завідувачу кафедрою управління персоналом і маркетингу Миколі Іванову за всебічну підтримку та цінні поради. Останні роки навчання були нелегкими, спершу через пандемію, спричинену вірусом Covid-19, а потім – через військову агресія з боку росії. Та у важкі часи вони засвідчили свій високий рівень професіоналізму, а найголовніше, – навчили студентів, що безвихідних ситуацій не існує. Дуже вдячна їм та очікую нашої зустрічі під час мого навчання в магістратурі.
- Назвіть 3 слова, із якими у Вас асоціюється навчання в ЗНУ?
- Розвиток, підтримка й простота.
- Які знання та навички, здобуті під час навчання у виші, Ви застосовуєте в професійній діяльності?
- Можу сказати, що різнобічна підготовка на факультеті допомогла навчитись виконувати всі завдання вчасно та все встигати. Так само, як під час навчання можна отримати низькі бали за невиконані завдання, так і в дорослому самостійному житті всі помилки в роботі впливають на рівень заробітної плати, на премії та на кар’єрні перспективи. Крім того, роки в університеті навчили швидко адаптуватися до нових умов, виконувати різноманітні завдання, вміти контактувати з різними людьми й опановувати нові дисципліни.
- Які на сьогодні у Вас орієнтири, чого хочете досягти?
- Я дуже хочу вступити до магістратури, а потім, можливо, – і до аспірантури.
- Що побажаєте студентам Запорізького національного університету?
- Йти до своєї крилатої мрії, яку наші українці вибороли своїм життям, поважати свою Батьківщину та працювати на своїй українській землі. І ще, бажаю всім, щоб наша Україна стала країною, яка буде пишатися своїм народом, котрий, незважаючи на всі перепони, здобув освіту саме в українських університетах, а не в закордонних. Адже українська освіта – найкраща.
Наприкінці я звертаюся до всіх викладачів економічного факультету з наступними словами: «Професія педагога – найблагородніша. Вона об’єднує людей щирих у помислах, серцях і почуттях, здатних до самопожертви. Ви прищеплювали нам свої знання, сіяли в наші серцях зерна прекрасного, світлого, вічного, відкривали перед студентами складний духовний світ буття, давали мудрі поради, які відтак для нас стануть життєвим кредом і дороговказом. Знаємо, що кожен, хто обирає педагогічну долю, бере на себе відповідальність за тих, кого вчить і виховує, водночас він відповідає за самого себе, свою професійну підготовку, своє право носити таке високе й почесне звання – «Викладач». В умовах суперечливого сьогодення все це здається досить складним. Однак радує те, що, незважаючи ні на що, свій обов’язок ви виконуєте гідно, завжди були й залишаєтесь головним світочом у житті наших студентів, даруючи їм тепло свого серця, скарби своїх знань. Низький уклін вам, дорогі педагоги економічного факультету, за професіоналізм, витримку, терпіння, за любов до обраної справи, самовідданість і багатство душі. Хай засіяна невтомною працею освітянська нива вродить новими талантами, яскравими особистостями та визначними перемогами й здобутками в житті сьогоднішніх випускників, а слово «вчителя» буде завжди святим для них. Бажаємо вам міцного здоров’я, щирої радості, безхмарних благословенних днів, творчої наснаги, нових педагогічних звершень заради рідного краю та незалежної України!».

Ірина Дашко,
професорка кафедри управління персоналом і маркетингу, д.е.н., доцентка


Фото з архіву Світлани Мотчанової

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

 

Схожі новини