Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Вступників ЗНУ запрошують на навчання за актуальною освітньою програмою «Соціальна педагогіка»

Вступників ЗНУ запрошують на навчання за актуальною освітньою програмою «Соціальна педагогіка»

Вступників ЗНУ запрошують на навчання за актуальною освітньою програмою «Соціальна педагогіка»
29.07.2022 16:33 Все Головні новини Факультети Соціальної педагогіки та психології Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування ZNU Zaporizhzhia National University факультет соціальної педагогіки та психології відділ доуніверситетської підготовки освітня програма Соціальна педагогіка профорієнтації та працевлаштування профорієнтаційна діяльність

На факультеті соціальної педагогіки та психології ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) готують сучасних затребуваних фахівців. Нагадаємо, що соціальний педагог/соціальний працівник – це фахівець, котрий забезпечує соціальний захист дітей, сімей у різних інституціях. Окрім соціального захисту, представники цієї професії стоять на захисті здоров’я нації через профілактику шкідливих звичок і формування здорового способу життя та створення комфортного освітнього середовища в закладах освіти.

Цінність кожної держави – це її громадяни. Сьогодні в умовах дії військового стану власне людина та захист її прав – першочергове завдання України. Тому актуальними стають соціальна підтримка та соціальний захист населення. Той, хто обирає професію соціального педагога, спроможний покращувати життя всього суспільства через профілактику правопорушень, формування екологічно свідомого способу життя, надання соціальних послуг дітям і сім’ям у громаді. Така професія відповідальна та складна, а в той же час, творча та цікава.
Під час навчання студенти освітньої програми «Соціальна педагогіка» отримують як ґрунтовну теоретичну підготовку, так і знайомляться з практичною соціальною роботою, що дає їм змогу стати справжніми фахівцями. Таку можливість здобувачі освіти мають завдяки проходженню практики соціального педагога в школах, центрах соціальних служб, центрах дитячої творчості, державних установах (наприклад, службах у справах дітей) та в громадських організаціях. Давній партнер факультету СПП та кафедри соціальної педагогіки та спеціальної освіти зокрема в питаннях практичної підготовки студентів – це Запорізька обласна громадська організація «Флоренс». Її гасло в роботі зі студентами – «Теорія + Практика = Професія». І це дійсно так. Студенти мають можливість отримати нові знання та вміння. Для кожного з них перебування на практиці – це нові цікаві ідеї та проєкти, це ентузіазм і бажання працювати. І завжди всі разом – і фахівці, і студенти – знову й знову відкривають нашу професію заново. Ось тільки деякі приклади того, як саме триває їхня практика.
Так, студенти проводять практичні заняття з дітьми з особливими потребами у рамках програми «Кенгуру». Це – унікальний спільний українсько-німецький проєкт Центру «Флоренс» і дитячого інтегративного комплексу «Kinderförderverk» (м. Магдебург, Німеччина). Під час практики студенти мають можливість ознайомитися із сучасними методиками роботи, які допоможуть дітям з особливими освітніми потребами в розвитку навичок самообслуговування, мислення, пам’яті, уваги, уяви, мовлення. Також здобувачі освіти допомагають у підготовці методичних матеріалів для занять із дітьми з особливими потребами програми «Кенгуру».
Цікава для здобувачів освіти практика, яка реалізується в рамках програми «Шкільна медіація», коли студенти навчають учнів тому, як стати медіаторами в конфлікті та способам його вирішення. Не менш важливе інтерактивне заняття з профілактики булінгу «Стоп насилля!», яке розкриває сутність явища булінгу, його наслідки для всіх учасників, причини виникнення, засоби подолання, можливий алгоритм дій кожного учасника. Заняття з основ емоційної компетентності «Світ емоцій» спрямоване на ознайомлення з основними складниками емоційного інтелекту, розуміння важливості всіх емоцій, як позитивних, так і негативних, розуміння власних емоцій. Представники факультету СПП запевняють: «Є ще багато цікавого, пов’язаного з практикою. Не будемо розкривати всі секрети: Приходьте до нас на навчання – і ви самі про все дізнаєтесь!».
Кар’єрні перспективи фахівця, підготовленого за освітньою програмою «Соціальна педагогіка» спеціальності 231 «Соціальна робота», широкі, бо він має можливість працювати як у соціальній, так і в освітній галузях. Вища освіта, особливо магістерського рівня, відкриває перед випускником світ можливостей у галузях науки й управління соціальними та освітніми закладами. «Якщо ви гуманіст, любите працювати з дітьми, молоддю, сім’ями, готові надавати соціальну підтримку клієнтам і будувати соціально сильну державу – обирайте освітню програму "Соціальна педагогіка"!», – запрошують абітурієнтів науково-педагогічні працівники факультету соціальної педагогіки та психології.

Сторінка факультету соціальної педагогіки та психології:
Facebook:
https://bit.ly/3Q0a3m8
Більше інформації про кафедру соціальної педагогіки та спеціальної освіти - на її сторінках у соцмережах:
Facebook:
https://www.facebook.com/groups/147904506208152 Telegram:
https://t.me/SPP_ZNU_vstup_2020

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

 

Схожі новини