Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Вихованка ЗНУ Людмила Бабак здобула золоту нагороду чемпіонату Європи-2022

Вихованка ЗНУ Людмила Бабак здобула золоту нагороду чемпіонату Європи-2022

01.08.2022 13:17 Все Факультети Фізичного виховання Факультет фізичного виховання здоров’я та туризму ЗНУ ZNU Zaporizhzhia National University спорт веслування на каное чемпіонат Європи та світу

Каноїстка з Енергодара, випускниця факультету фізичного виховання, здоров’я та туризму ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) Людмила Бабак 28 липня 2022 року виграла чемпіонат Європи з каное-марафону на короткій дистанції (3,4 км). Вихованка нашого університету на 3 секунді випередила свою головну конкурентку з Великобританії. Зіркова спортсменка присвятила перемогу на континентальній першості захисникам України, які боронять рідну державу від рашистських окупантів.

Варто зазначити, що багаторазова чемпіонка України, світу і Європи з веслування на байдарках і каное, випускниця Запорізького національного університету Людмила Бабак є почесною громадянкою Енергодара. З початку березня її рідне місто окуповане російськими військами, однак уже зовсім скоро і його визволять наші захисники. «Дякую за таке щире вболівання. Я хочу цю перемогу присвятити нашим воїнам, тому що в Україні зараз війна. Хоч я до цього мала чимало досягнень, проте ця подія для мене особлива», – наголосила спортсменка.
Загалом українські веслувальники завоювали дві золоті медалі в перший день чемпіонату Європи з марафону в данському Сількеборгу (Данія) 28-31 липня. Про це повідомили Федерація каное України та Запорізька обласна Школа вищої спортивної майстерності. Під час змагань відкрила рахунок медалям збірної України 17-річна хмельницька каноїстка Анастасія Дежицька: вона виграла золоту медаль у каное-одиночці на 11,8 км серед юніорок. Згодом енергодарська спортсменка Людмила Бабак стала чемпіонкою вшосте. Якщо золота медаль Анастасії Дежицької стала певною несподіванкою, то від Людмили Бабак її чекали. Хоча шоста золота нагорода далася веслувальниці із Енергодару Запорізької області чи не найскладніше в кар’єрі.
Отже, перший вид програми – короткий марафон: 3,4 км із трьома маленькими колами і двома перебіжками. Українка відразу вирушила вперед, але не на першому місці – упродовж всієї гонки вона несподівано знаходилася в ролі тієї, хто наздоганяє. Попереду йшла британка Беттані Гілл, перевага якої сягала 12-ти секунд за 1,5 кілометри до фінішу. Утім, Людмилу недарма називають королевою марафону: на фінішному відрізку вона включила таку швидкість, наче й не було до цього трьох кілометрів дистанції. Потужний спурт: українка першою перетинає лінію фінішу, переможно стискаючи кулак.

Для довідки
Людмила Бабак – шестиразова чемпіонка Європи та світу з веслування на каное, спортсменка Запорізької обласної школи вищої спортивної майстерності, випускниця факультету фізичного виховання, здоров’я та туризму Запорізького національного університету, вихованка Заслуженого тренера України Сергія Снежка. Домінує на каное-одиночці вже багато років.