Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Правники нашого університету долучилися до онлайн-тренінгу для працівників закладів освіти

Правники нашого університету долучилися до онлайн-тренінгу для працівників закладів освіти

Правники нашого університету долучилися до онлайн-тренінгу для працівників закладів освіти
01.08.2022 11:07 Все Головні новини Факультети Юридичний Юридичний факультет ЗНУ ZNU Zaporizhzhia National University забезпечення прав людини на інформацію звернення закладами освіти воєнний стан Центр з доступу до інформації Платформа прав людини UNDP Ukraine ПРООН в Україні

Представники юридичного факультету ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) долучилися до онлайн-тренінгу для працівників закладів освіти «Особливості забезпечення прав людини на інформацію та звернення закладами освіти в умовах воєнного стану». Захід організували з 30 червня по 07 липня 2022 року. Його провели в межах спільного проєкту Центру з доступу до інформації з Платформою прав людини, що реалізується за фінансової підтримки UNDP Ukraine/ПРООН в Україні.

Провідними спікерами виступили Олексій Кабанов – експерт галузі реалізації та забезпечення інформаційних прав, голова громадської організації «Центр із доступу до інформації», Олег Заярний – доктор юридичних наук, доцент, професор кафедри інтелектуальної власності та інформаційного права Навчально-наукового інституту права Київського національного університету імені Тараса Шевченка, експерт із питань дотримання і реалізації інформаційних прав і адвокат Віктор Мироненко – експерт галузі захисту прав людини громадської організації «Центр із доступу до інформації».
Онлайн-тренінг присвятили питанням права на доступ до публічної інформації та звернення; загальним аспектам застосування законодавства України про захист персональних даних органами державної влади в період дії правового режиму воєнного стану. Також на зустрічі йшлося про організацію обробки персональних даних органами державної влади в період дії такого режиму та правила розгляду звернень у період правового режиму воєнного стану. Присутні детально обговорили особливості розгляду електронних петицій та питання забезпечення права на особистий прийом, відповідальності за допущені порушення під час дії обставин непереборної сили. Увагу учасників привернули й теми про права на недоторканість житла, розквартирування в гуртожитках, примусове відчуження майна, особливості пересування в населених пунктах і за їх межами, права внутрішньо переміщених осіб; особливості роботи шкіл і закладів вищої освіти в умовах воєнного стану.
Родзинкою заходу стала презентація Довідника із громадянських (особистих), політичних та інших прав людини в умовах воєнного стану (станом на 2 травня 2022 року). Його підготували правозахисники громадських організацій «Платформа прав людини» та «Центр з доступу до інформації». Цей довідник охоплює відповіді на 60 найбільш поширених на практиці запитань щодо забезпечення та реалізації громадянських, політичних та інших конституційних прав людини в умовах дії в Україні режиму воєнного стану.
Правники Запорізького національного університету не тільки мали змогу долучитися до жвавої дискусії під час онлайн-тренінгу з актуальних питань захисту прав людини в період дії правового режиму воєнного стану, але продовжити співпрацю через «Платформу для консультування працівників закладів освіти з питань дотримання прав людини». Її створили для консультаційної підтримки учасників онлайн-тренінгу та консолідації досвіду в галузі прав людини серед освітніх працівників.

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

 

Схожі новини