Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Вихованка економічного факультету Світлана Мотчанова: «Після бакалаврського рівня я вступатиму до магістратури ОП Управління персоналом та економіка праці»

Вихованка економічного факультету Світлана Мотчанова: «Після бакалаврського рівня я вступатиму до магістратури ОП Управління персоналом та економіка праці»

Вихованка економічного факультету Світлана Мотчанова: «Після бакалаврського рівня я вступатиму до магістратури ОП Управління персоналом та економіка праці»
02.08.2022 13:19 Все Головні новини Факультети Економічний ZNU Zaporizhzhia National University вступна кампанія економічний факультет Управління персоналом та економіка праці

На освітній програмі «Управління персоналом та економіка праці» в Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) всі викладачі з перших днів навчання перетворюються для кожного студента на друзів, які завжди вислухають, будуть поруч, дадуть цінні поради і підтримають у складний час. У результаті цього зароджується повага та довіра до наставників. Саме такі висновки зробила для себе вихованка економічного факультету, випускниця 2022 року першого (бакалаврського) рівня спеціальності 051 Економіка освітньої програми Управління персоналом та економіка праці Світлана Мотчанова.

Талановита вихованка економічного факультету в своїх роздумах відзначила:
Навчаючись чотири роки в ЗНУ у мене не було складних стосунків із викладачами. Кожен із них залишив яскравий слід у моїй пам’яті й подальшому розвитку. Я не можу виділити когось окремо. Згадую відчуття, коли зароджується стрижень у душі, який керує тобою потім усе життя. Але про деяких науковців, котрі, викладають на освітній програмі управління персоналом та економіка праці, хотілося б розповісти цікаву інформацію, можливо, майбутнім абітурієнтам або студентам молодших курсів це буде цікаво.
По-перше, не можна не розповісти про декана економічного факультету Череп Аллу Василівну, яка є професіоналом своєї справи. Вона дуже чуйна і турботлива. Під час останніх складних років, пов’язаних із Covid-19 й російською агресією, професорка показала своїм власним прикладом колегам і студентам, що життя продовжується й необхідно бути стійкими і незламними. Організація міжнародних і університетських конференцій, зустрічей і форумів свідчить про те, що рівень професійності викладачки виходить і за межі університету. Я з превеликим задоволенням відвідувала всі конференції, організовані Аллою Василівною, на яких було дуже цікаво послухати доповіді й побачити різні презентації на актуальні теми. Хочеться ще згадати завідувача кафедри управлінням персоналом і маркетингу Іванова Миколу Миколайовича, який завжди підтримував усіх студентів у будь-яких питаннях. Я, як людина, яка співпрацювала з ним впродовж останніх 4 років, хочу сказати, що Миколі Миколайовичу дуже вдячна за всесторонню підтримку. Наша група була з Кривого Рогу і нам створювали всі можливі умови для комфортного навчання.
Першими спогадами про вчену, яка викладала у нас, є згадки зустрічей із Кисільовою Інною Юріївною. З нею ми вивчали дисципліну «Технологію кадрової роботи». На парах було відчуття, ніби ми на зустрічі з близьким другом! Ми обговорювали наукову літературу, різні життєві питання, які пов’язані з технологіями кадрової роботи. Це обговорювання Інна Юріївна так мудро пов’язувала зі своєю дисципліною, що ми всі в групі не відчували ніякого напруження або остраху. На останній парі Інна Юріївна пообіцяла поділитися своєю улюбленою літературою з «друзями-студентами», тобто з нами і це висловлювання було дуже приємно чути.
Є й такі відносини, як авторитетна повага до викладача, котрий постійно розвивається на хвилі сучасності, а потім залюбки ділиться зі своїм досвідом зі студентами – це все про Іванова Сергія Миколайовича. Перед першою парою Сергія Миколайовича в мене було «легке хвилювання», тому що читаючи назву дисципліни «Управління персоналом 1С» я розуміла, що не кожен може зрозуміти ці складні поняття. Проте коли почалася його перша пара, то всі мої хвилювання розвіялися. Ми почали обговорювати різні сучасні й комп’ютерні технології, моделі та програми на «доступній мові». Коли ти перед собою бачиш викладача майже твого віку, але цей викладач ставиться до тебе не як до студента, а як до товариша або гарного знайомого і в той же час він розповідає сучасні приклади комп’ютерізації, стимулює тебе і мотивує, то ти забуваєш про усі хвилювання і що ти щось міг не знати або розуміти. Так, саме Сергій Миколайович своєю сучасністю і розповідями про інформатизацію надихав бути на хвилі сучасних технологій.
Також хотілося б розповісти про Дашко Ірину Миколаївну, яка усією душею і серцем вірна своїй справі. Це та викладачка, яка любить те, чим вона займається і цим надихає інших. Є такі люди, про яких важко щось сказати одне, бо це не відтворить усієї їхньої участі у твоєму житті. Відповідальність цієї людини, її відношення до студентів неможливо висловити словами. На парах Ірини Миколаївни завжди було цікаво. Я з великим нетерпінням чекала, коли будуть ці заняття в розкладі, тому що викладачка постійно проводила для нас «командні ігри» або вигадувала одноособові змагання між студентами в рамках її дисциплін. Завдяки цьому ти більше розумів дисципліни, котрі вивчав. На практиці все засвоювалося краще. Пам’ятаю як одного разу ми сиділи майже до 20:00, вирішували задачі й розбирали ситуаційні вправи, хоча за розкладом пари вже давно закінчилися. Але Ірина Миколаївна намагалася надати інформації якомога більше. Вона чекала, поки всі не зрозуміють методику підрахунків, або чому саме так в тій чи тій ситуації повинно бути.
На кафедрі управління персоналом і маркетингу є чудова викладачка Калюжна Юлія Вікторівна – це фахівчиня з міжнародних відносин, яка постійно бере активну участь у професійному розвитку. Вона є членкинею Європейської асоціації міжнародної освіти (European Association for International Education. Amsterdam, The Netherlands). Хотілося б ще відзначитии Гамову Оксану Вікторівну, студенти на її парах завжди вели патріотичні дискусії і висловлювали свої думки.
Наостанок хочу зазначити, що я навчалася в школі та в технікумі у радянські часи і можу безперечно зазначити, що Європейський напрямок, який обрали викладачі економічного факультеті та ЗНУ загалом кардинально відрізняється в нашій сучасності. Велика шана і подяка всім за це! Я з величезним задоволенням вступатиму до магістратури. А також буду всім радити навчатися саме на економічному факультеті.

З великою повагою та шаною до викладачів економічного факультету вихованка економічного факультету, випускниця 2022 року першого (бакалаврського) рівня спеціальності 051 Економіка освітньої програми Управління персоналом та економіка праці Світлана Мотчанова
Фото викладачів – із сайту ЗНУ

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

 

Схожі новини