Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ привітали з ювілеєм доцентку кафедри фізичної терапії та ерготерапії Наталію Позмогову

05.08.2022 09:03 Все Головні новини Факультети Фізичного виховання ZNU Zaporizhzhia National University факультету фізичного виховання здоров'я та туризму ювілей

Учена ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) Наталія Василівна Позмогова – випускниця лікувального факультету Запорізького медичного інституту за спеціальністю «Лікувальна справа» (1992). У 2009 році вона успішно захистила дисертацію в спеціалізованій вченій раді Інституту гігієни та медичної екології ім. О.М. Марзєєва АМН України, де їй присудили науковий ступінь кандидатки медичних наук.

У ЗНУ Наталія Позмогова працює з 2011 року, відколи прийшла на кафедру загальної та прикладної екології і зоології старшою викладачкою. З 2016 року ювілярка обіймає цю посаду вже на кафедрі фізичної терапії та ерготерапії, а з 2019 року вона стає доценткою цієї кафедри. Вчена має досвід практичної роботи за фахом. Для студентів спеціальності «Фізична терапія, ерготерапія» факультету фізичного виховання, здоров'я та туризму вчена викладає основні навчальні курси: «Вступ до спеціальності» (за професійним спрямуванням), «Основи ерготерапії», «Фізична реабілітація в геронтології», «Клінічний реабілітаційний менеджмент у педіатрії», «Клінічний реабілітаційний менеджмент у геронтології» та інші. Протягом багатьох років роботи на факультеті фахівчиня також здійснює керівництво ознайомчою та навчальною практиками студентів. Окрім цього, відповідає за наукову роботу зі студентами денної та заочної форм здобуття освіти, виступає науковою керівницею проблемної групи з досліджень «Теоретичних і методичних аспектів визначення та поліпшення стану здоров'я засобами фізичної терапії, ерготерапії», а ще – активно готує студентів до виступів на науково-практичних конференціях, до участі у профільних конкурсах та олімпіадах.
Увесь цей час Наталія Василівна невпинно продовжує і свій фаховий розвиток: вона пройшла науково-педагогічне стажування за курсом «Освіта та навчання без кордонів» у Вищий школі суспільно-природничих наук ім. Вінцента Поля (м. Люблін, Польща), що підтверджено відповідним сертифікатом. У 2019 році також брала участь у роботі міжнародної науково-практичної конференції з фізіотерапії та реабілітації, що проводилася в Словацькій республіці. Впродовж останніх кількох років ювілярка пройшла підвищення кваліфікації в закордонних ЗВО, вивчаючи можливості використання хмарних технологій в сучасній онлайн-освіті. Окрім іншого, здійснила науково-педагогічні стажування в Україні та за кордоном. Знана науковиця входить до складу науково-дослідницької групи за темою кафедри «Розробка, експериментальна апробація та введення в практику системи заходів фізичної реабілітації для поліпшення стану здоров’я різних категорій населення», а також виступає учасницею проєкту за програмою Erasmus+ «The best european practices for the inclusive education pace of Ukraine».
Авторка має близько сотні публікацій, серед яких монографія, навчально-методичні матеріали, статті в наукових фахових виданнях України та закордонних виданнях, у тому числі в таких, що індексуються в наукометричній базі Scopus. Науковий інтерес дослідниці складають, зокрема, ерготерапевтичні технології, фізична реабілітація різних вікових груп, реабілітаційна діагностика, терапевтичні вправи тощо.
Колектив факультету фізичного виховання, здоров'я та туризму та Запорізький національний університет загалом, цінуючи високий професіоналізм Наталії Василівни, її високу організаційну культуру та щире ставлення до колег і студентів, висловлюють їй вдячність за багаторічну сумлінну працю, спрямовану на розвиток ЗНУ і підготовку висококваліфікованих молодих фахівців для країни. У цей урочистий день шановній ювілярці бажають міцного здоров’я, усіляких гараздів, аби збулися її найзаповітніші мрії та плани! А ще – Перемоги Україні, миру та спокою на рідній землі!

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ: