Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Колектив ЗНУ вітає завідувача кафедри німецької філології, перекладу та світової літератури Сергія Вапірова із 50-річчям

Колектив ЗНУ вітає завідувача кафедри німецької філології, перекладу та світової літератури Сергія Вапірова із 50-річчям

Колектив ЗНУ вітає завідувача кафедри німецької філології, перекладу та світової літератури Сергія Вапірова із 50-річчям
09.08.2022 09:47 Все Головні новини Факультети Іноземної філології Ювілей ЗНУ ZNU Zaporizhzhia National University факультет іноземної філології кафедра німецької філології перекладу та світової літератури

Дев’ятого серпня в ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) привітали з ювілеєм завідувача кафедри німецької філології, перекладу та світової літератури, доцента Сергія Вапірова.

Сергій Юрійович – випускник факультету романо-германської філології Запорізького державного університету (1994), який він закінчив із відзнакою. Після навчання випускник залишився працювати на кафедрі німецької філології і паралельно навчався в аспірантурі (випуск 1999 року). Вже у 2000 році під керівництвом професора Володимира Прохорова він успішно захистив кандидатську дисертацію на тему «Системні відношення в лексичному масиві кореневих інтранзитивів сучасної німецької мови», отримавши науковий ступінь кандидата філологічних наук. Згодом учений продовжив працювати на кафедрах факультету – германського перекладу, теорії та практики перекладу, обіймаючи посади викладача, старшого викладача, доцента кафедри, а також заступника декана з навчальної роботи факультету іноземної філології (2001-2006). Після 2006 року Сергій Юрійович – завідувач кафедри німецької філології. Згодом – кафедри німецької філології, перекладу та світової літератури ЗНУ.

За цей час Сергій Вапіров також активно долучався до роботи інших університетських підрозділів, зокрема брав участь у проведенні вступних випробувань за фахом у приймальній комісії ЗНУ. Окрім іншого, він постійно займається власним саморозвитком, здійснює підвищення кваліфікації на базі вітчизняних і закордонних закладів вищої освіти, а також є гарантом освітньо-професійних програм на кафедрі. Учений забезпечує участь представників кафедри та студентів у щорічних заходах ФІФ, у тому числі широко відомих міжнародних наукових заходах, конференціях «Іноземна філологія у ХХІ столітті», «Різдвяні читання». Під його дбайливим керівництвом представники кафедри вдало проходять атестацію, захищають кандидатські та докторські дисертації, проводять наукові дослідження й за результатами публікують колективні монографії, здійснюють підвищення кваліфікації та академічні обміни, беруть активну участь у роботі за міжнародними грантовими програмами. А ще кафедра бере активну участь у профорієнтаційній діяльності університету, залучаючи до численних наукових і виховних заходів шкільну молодь підшефних закладів середньої освіти. Сам Сергій Юрійович особисто неодноразово очолював журі обласного конкурсу наукових робіт МАН, обласних турів учнівської олімпіади з німецької мови, або конкурсів поетичного перекладу, творчих робіт серед учнів старших класів, що їх проводить ФІФ.

Знаний науковець Сергій Вапіров – автор численних наукових публікацій, у тому числі навчальних посібників, словників, наукових статей. У рамках цих досліджень коло його інтересів складають: міжкультурні комунікації, науково-технічний прогрес та його мовне забезпечення, специфічним є вивчення карнавального дискурсу, його семантики, синтактики, прагматики. Серед публікацій – цікаві статті у фахових виданнях: «Карнавальні витоки дитячого поетичного дискурсу (на матеріалі німецької мови)», «Стилістика карнавального образу трікстера (на матеріалі казок братів Грімм)» (2018), «Карнавальна стилістика німецькомовного тваринного епосу (на матеріалі анімалістичної казки про Лиса Рейнеке)» (2019) тощо.

Окрім цього, Сергій Юрійович усі ці роки, а це майже чверть століття, ділиться своїм досвідом і напрацюваннями із молодими поколіннями фахівців з іноземної філології, яким викладає низку базових дисциплін: «Практичний курс першої іноземної мови», «Порівняльна граматика», «Переклад ділових паперів», «Переклад науково-технічних матеріалів», «Комунікативні стратегії», «Порівняльна граматика німецької та української мов» тощо. Доцент Сергій Вапіров користується заслуженою повагою колег і студентів як коректний, ввічливий керівник, талановитий педагог. За високі показники його неодноразово відзначали на рівні ректорату ЗНУ Почесними грамотами та іншими відзнаками.

Представники академічного колективу цінують організаторські та ділові якості Сергія Юрійовича, підтримують започатковані ним численні освітньо-наукові ініціативи, що сприяють розвитку кафедри та загалом факультету іноземної філології, виявленню молодих талантів, а ще – відзначають його особисті аналітичні здібності, глибоке знання загальнофілологічних дисциплін і предмету досліджень. Університет щиро вітає шановного ювіляра із ювілеєм і зичить йому мира, добра й нових визначних здобутків! А головне – нашої загальної Перемоги на благо України!

 

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ: https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

 

Схожі новини