Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / «Історії успіхів випускників ЗНУ»: вихованка факультету іноземної філології, викладачка, завідувачка відділення ЕПФК Лілія Козак (Кіяшко)

«Історії успіхів випускників ЗНУ»: вихованка факультету іноземної філології, викладачка, завідувачка відділення ЕПФК Лілія Козак (Кіяшко)

«Історії успіхів випускників ЗНУ»: вихованка факультету іноземної філології, викладачка, завідувачка відділення ЕПФК Лілія Козак (Кіяшко)
10.08.2022 11:03 Все Головні новини Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Історії успіхів випускників ЗНУ Коледжі та філії Економіко-правничий коледж Відділ доуніверситетської підготовки профорієнтації та працевлаштування історії успіхів випускників ЗНУ ZNU Zaporizhzhia National University пресслужба ФІФ ЕПФК

У Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) триває успішне втілення в життя профорієнтаційного проєкту «Історії успіхів випускників ЗНУ». Сьогодні в його рамках пропонуємо вашій увазі інтерв’ю з вихованкою факультету іноземної філології, випускницею 2009 року, викладачкою, завідувачкою відділення відокремленого структурного підрозділу «Економіко-правничий фаховий коледж ЗНУ» Лілією Козак (Кіяшко).

Розкажіть, будь ласка, чому свого часу Ви обрали для здобуття вищої освіти саме ЗНУ?

Я навчалася у звичайній сільській школі Запорізької області, моя вчителька французької мови, яка сама була випускницею тоді ще Запорізького педагогічного інституту, закохала мене в цю іноземну мову, готувала мене до вступу, багато розповідала про університет і можливості, які відкриває знання іноземної мови. Ми з нею приїздили до міста на обласні олімпіади з французької мови і приходили просто подивитися на другий корпус. Уже тоді мені хотілося вступити саме сюди. Крім того, ЗНУ тоді був головним центром класичної вищої освіти в регіоні.

Які спогади щодо студентських років є для Вас найціннішими та які отримані у виші знання стали найкориснішими в дорослому житті й у роботі?

Разом із нашим куратором Інною Тарасюк ми готували виставу французькою мовою. Завідувачка кафедри Ірина Шаргай знайшла для нас молодого театрального режисера, ми переклали для нього п’єсу, разом зробили справжню постановку. Прем’єра відбулася на сцені в навчальному корпусі № 8, де й зараз функціонує театральна сцена. Це було дуже цікаво. Щодо отриманих знань, хочу відзначити не лише академічні блоки з методики викладання, які зараз, безперечно, дуже допомагають у роботі, а й отриманий життєвий досвід: розкутість, уміння спілкуватися з людьми, організаторські навички (усі 5 років навчання я була старостою своєї групи). І ще дуже сподобався курс з історії архітектури й живопису, який викладала декан факультету Галина Морошкіна. Під час лекцій ми дізнавалися багато цікавого, знайомилися з видатними шедеврами, вчилися шукати потаємні сенси в картинах майстрів.

Яких викладачів Ви найчастіше згадуєте зараз, чи спілкуєтесь із ними після завершення навчання?

Оскільки я залишилася працювати в стінах рідного вишу, в Економіко-правничому фаховому коледжі ЗНУ, то я майже щодня спілкуюся зі своїми викладачами. Крім того, я стала свідком того, як розвивався університет, змінювався його інтер’єр, модернізувалося технічне оснащення. Завжди ділюся цими спогадами зі своїми студентами.

Чи зустрічалися з колишніми одногрупниками, цікаво було дізнатися, чим саме вони займаються на сьогодні?

З деякими одногрупниками зв’язок втрачено, нажаль, але є справжні подруги, з якими ми постійно підтримуємо спілкування, згадуємо минуле, смішні моменти з нашого студентського життя. Під час зустрічей завжди цікаво дізнаватися, як склався їхній життєвий шлях.

Чи змінили б Ви щось у Вашому житті, якби знову стали студенткою?

Єдине, що можливо я б змінила, то це більше б користувалася можливостями поїздок від профспілки, тоді все якось не вистачало часу, а можна було б більше їздити на екскурсії до інших міст України, ходити на вистави, концерти. А ще продовжила б навчання в аспірантурі, бо після закінчення магістратури вирішила, що хочу саме викладати, а зараз розумію, що потрібно розвиватися далі.

Чим Ви сьогодні займаєтесь, у якій галузі працюєте, як саме обрали цю професію?

Зараз я обіймаю посаду завідувачки підготовчого відділення Економіко-правничого фахового коледжу ЗНУ та викладаю там англійську мову. Мені завжди подобалося навчати, допомагати іншим, ділитися своїми знаннями. А посада завідувачки підготовчого відділення дала можливість реалізувати свої творчі здібності, розвивати навички роботи з аудиторією через соціальні мережі, створення бренду сучасного закладу освіти.

Що Вас надихає в роботі та якими здобутками Ви пишаєтесь?

Надихає спілкування з людьми, успіхи моїх студентів завжди радують. Для мне вдало проведене заняття, до якого ти довго готувався, відчуття, що ти виклався на повну, отримання фідбеку від студентів – це вже маленьке досягнення. Гарний набір першокурсників у коледжі, їх задоволення від того, що обрали саме наш заклад освіти, виправдання їхніх очікувань – ось що важливе.

Які Ваші професійні пріоритети?

Мій професійний пріоритет – це саморозвиток, намагаюся навчитися нового, зараз вчуся бути тренером, коучем. Це новий досвід для мене. Експериментую із впровадженням цього підходу під час викладання іноземної мови.

Яким Ви бачите своє подальше професійне майбутнє, про що мрієте?

У сучасних реаліях складно загадувати наперед. Мені хочеться продовжити свій шлях разом із рідним університетом, можливо, вступити до аспірантури, почати новий етап у своєму розвитку, опанувати сучасні методики, адже студенти змінюються, хочуть бачити сучасного викладача, який говорить із ними однією мовою. Здається, саме цього мені зараз бракує.

Що Ви можете порадити студентам і випускникам ЗНУ, зокрема Вашого факультету?

Обирати ту освітню програму, до якої лежить душа, побудувати власну освітню траєкторію і прямувати нею крок за кроком. Студентам хочу порадити максимально використовувати можливості, котрі надає університет, окрім лекцій і семінарів, адже тут великий вибір майстер-класів, які проводить студентська рада, програм, якими опікується відділ міжнародних зв’язків, спортивні секції та насичене культурне життя. А випускникам хочу побажати знайти для себе найкраще місце роботи. Нехай вона приноситиме задоволення, буде корисною для суспільства, потрібною і, що також важливо, надаватиме змогу задовольнити всі ваші потреби й трохи більше.

Дякуємо Вам за відповіді на запитання й бажаємо успіхів в особистому й професійному житті!


Підготувала Марія Канцелярист

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ: https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

Для довідки

У Запорізькому національному університеті за ініціативи відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування від 2020 року реалізують творчий проєкт «Історії успіху випускників ЗНУ». Утілюють його в життя представники всіх факультетів, інженерного навчально-наукового інституту ЗНУ ім. Ю.М.Потебні. Активно долучаються до роботи й представники факультету журналістики, пресслужби вишу. Вони створюють матеріали про успішну професійну кар’єру наших випускників. Представники усіх факультетів університету та інженерного інституту допомагають налагодити зв'язок із випускниками факультетів різних років. Долучитися до цієї ініціативи можуть усі охочі випускники Запорізького національного університету та інженерного інституту ЗНУ (колишня Запорізька державна інженерна академія та Запорізький індустріальний інститут), котрі бажають поділитись із майбутніми молодими фахівцями таємницями професійного становлення, допомогти їм працевлаштуватись, на власному прикладі продемонструвати, як реалізувати себе в професії, тощо. Для цього треба надіслати матеріали чи контакти відповідної особи на пошту:

znu.pressa@gmail.com

Слідкувати за проєктом «Історії успіху випускників ЗНУ» можна за лінком:

https://bit.ly/2HixRA8

Сьогодні архів проєкту – це вже більше 300 історій успіхів талановитих випускників Запорізького національного університету!

 

Схожі новини