Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Представники наукової бібліотеки ЗНУ долучилися до вебінару «Дистанційні бібліотечні послуги в умовах воєнного стану»

Представники наукової бібліотеки ЗНУ долучилися до вебінару «Дистанційні бібліотечні послуги в умовах воєнного стану»

Представники наукової бібліотеки ЗНУ долучилися до вебінару «Дистанційні бібліотечні послуги в умовах воєнного стану»
18.08.2022 16:18 Все Головні новини Наукова бібліотека ЗНУ ZNU Zaporizhzhia National University електронні послуги і сервіси дистанційні бібліотечні послуги в умовах воєнного стану

Вісімнадцятого серпня 2022 року директорка наукової бібліотеки ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) Ніна Чала та провідні фахівці цього підрозділу долучилися до семінару «Дистанційні бібліотечні послуги в умовах воєнного стану». Захід у форматі онлайнової зустрічі на платформі Zoom організовано Інститутом бібліотекознавства Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського, модераторка – кандидатка наук із соціальних комунікацій Олена Сокур.

Виклики часів пандемії, а 2022 року і воєнного часу, визначили дистанційні послуги як дуже затребувану форму обслуговування користувачів, а інколи й єдино можливу. Виступи знаних фахівців у галузі бібліотекознавства та організації бібліотечного обслуговування науковців дозволили 92 учасникам із провідних бібліотек України, серед яких і університетські бібліотеки, висвітлити спектр дистанційних послуг, визначити що ще можна запропонувати своїм користувачам. Директорка Інституту бібліотекознавства, кандидатка історичних наук Ольга Василенко розповіла про електронні комунікації в бібліотечному обслуговуванні та дистанційні сервіси однієї з польських бібліотек. Зауважимо, що діяльність наукової бібліотеки ЗНУ останні роки переорієнтовано на електроні комунікації. Базовою архітектурою електронної комунікації та дистанційних послуг є один із найбільших в Україні електронний каталог власної генерації з обсягом бібліографічної інформації 1 350 048 записів (в режимі реального часу станом на 18.08.2022, 15:00
http://library.znu.edu.ua/
Електронна база надає доступ користувачам до інформаційних ресурсів не тільки в онлайн режимі на сайті наукової бібліотеки, а й як популярний сьогодні мобільний додаток LibClient. Користувач має в своєму смартфоні унікальний інформаційний продукт "Бібліотека в смартфоні" з опціями роботи з інформацією: багатоаспектний пошук, перегляд, збереження у вигляді списку відібраної інформації про різноманітні джерела, завантаження електронних, дистанційне замовлення книг і журналів, перегляд наявної в бібліотеці літератури до навчальних дисциплін тощо. Кейс електронної комунікації нашої університетської книгозбірні включає також сервіси та послуги: "Онлайн реєстрація користувачів", "Електронна доставка документів", "УДК", "Нові надходження до книжкового фонду", "Нові надходження до електронної бібліотеки", віртуальні виставки "Нові надходження", "Подаровані книги", "Інформація до підготовки докторів філософії", "Перевірка на плагіат", доступ до міжнародних баз наукової інформації та інше. Учасникам вебінару продемонстровано роботу сервісу «Віртуальна довідка» у Національній бібліотеці України імені В. І. Вернадського. Науковою бібліотекою ЗНУ інформаційно-бібліографічне обслуговування віддалених користувачів здійснюється через сервіс "Запитай бібліографа"
http://library.znu.edu.ua/2230.ukr.html
Ця послуга надається безкоштовно. Довідкова служба сервісу спрямована на оперативне виконання запитів, які пов’язані з пошуком літератури із застосуванням власних інформаційних ресурсів. В умовах воєнного стану не припинилась і робота міжбібліотечного абонементу Національної бібліотеки України ім. В. І. Вернадського, яким користується і наукова бібліотека ЗНУ для задоволення інформаційних потреб науковців. На вебінарі презентовано діяльність наукової бібліотеки Інституту біохімії імені О. В. Палладіна НАН України, зокрема вебсайту бібліотеки як інструменту задоволення інформаційних потреб користувачів-науковців. Підбиваючи підсумки, учасники заходу зазначили наскільки сьогодні великі вимоги до технічного, програмного та технологічного оснащення наукових бібліотек, як саме електронні комунікації надають користувачам у цей важкий для країни час можливість отримати інформацію.
Колектив наукової бібліотеки ЗНУ запрошує здобувачів вищої освіти всіх рівнів і науково-педагогічних працівників скористатися електронними послугами і сервісами на сайті:
http://library.znu.edu.ua/
З усіх питань звертайтесь до наукової бібліотеки на email:
lib@znu.edu.ua
Наукова бібліотека

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

 

Схожі новини