Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На філологічному факультеті втілюється в життя профорієнтаційний проєкт «Мотиваційний лист до вступника 2022 року»

На філологічному факультеті втілюється в життя профорієнтаційний проєкт «Мотиваційний лист до вступника 2022 року»

На філологічному факультеті втілюється в життя профорієнтаційний проєкт «Мотиваційний лист до вступника 2022 року»
23.08.2022 11:49 Все Головні новини Факультети Філологічний Філологічний факультет ЗНУ ZNU Zaporizhzhia National University профорієнтаційний проєкт мотиваційний лист вступна кампанія

Активна робота Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) зі вступниками триває. Один із її напрямків – це втілення в життя започаткованого минулого року профорієнтаційного проєкту «Мотиваційний лист до вступника 2022 року» від випускників філологічного факультету до вступників – майбутніх студентів-філологів. Мета цього проєкту – мотиваційне звернення випускників філологічного факультету до цьогорічних вступників, майбутніх студентів-філологів.

Кожен мотиваційний лист особливий, адже спогади про навчання, неймовірних викладачів-наставників, різноманітні виховні заходи, найкращих друзів у кожного свої, але в кожному зверненні випускники на власному прикладі продемонстрували, як реалізувати себе в професії, та дали поради, як у майбутньому стати кваліфікованими фахівцями та знайти своє місце в дорослому житті. Досвідчені й «молоді» вчителі української мови та літератури й зарубіжної літератури, викладачі закладів вищої та фахової передвищої освіти, науковці, літературознавці та мовознавці, прозаїки та поети, перекладачі, кореспонденти радіо та телебачення, вихователі – усі вони розпочали свій професійний шлях саме з філологічного факультету.
Зворушливим став лист Жанни Юзви, вчительки української мови та літератури, членкині Національної спілки письменників, членкині Національної спілки журналістів, випускниці 1976 року тоді ще Запорізького державного педагогічного інституту (ЗНУ): «Роки навчання в Запорізькому державному педагогічному інституті (далекі 1972–1976 рр.) – найкращі роки мого життя. І спогади про ці роки – повернення в щасливу молодість. 34 роки пропрацювала вчителем української мови та літератури в Запорізькій, а згодом у Тернопільській областях. Нелегка робота вчительки: обов’язки, відповідальність не тільки перед учнями й батьками, а насамперед – перед самим собою. Та найважливіше – це любов до дітей, до рідної мови. А без цієї любові ми НІЩО. І якби повернулись роки назад, я б з радістю вступила тільки до Запорізького університету й тільки на українську філологію. Адже мене навчали найкращі, найталановитіші викладачі, завдяки яким я знайшла свою стежку в житті».
Мотиваційне звернення Валентина Терлецького, письменника, поета, літературного критика, журналіста, музиканта, лідера гурту «Декаданс», співака, композитора, актора, режисера, поєднало минуле та сучасне в професії філолога: ««Ну що б, здавалося, слова... Слова та голос – більш нічого. А серце б’ється – ожива, Як їх почує!.. Знать, од Бога І голос той, і ті слова…» Це наш великий Тарас, однозначно, сказав про філологів, українських. Бо хто ще отримує такий безпрограшний шанс володіти Найціннішим (після, власне, життя), чим наділив нас Творець? Звісно, володар диплома філолога. Словом можна полюбити, обнадіяти, приголубити, пожаліти, поспівчувати, насварити, проклясти, вбити. Слово – це зброя, слово – це сила, і філологи, якщо захочуть, засвоять це таємне бойове мистецтво сповна. Що дає філологічна освіта, окрім грамотності? Як людина з дипломом філолога, яким пишаюся, впевнено кажу: з такою освітою є всі можливості, аби стати щасливою і повноцінною особистістю. Бо на слові, зрештою, тримаються всі інші науки, весь соціум, економіка, політика, культура і навіть еротика (любов, пристрасть, кохання, бажання, секс, шаленість, шал, вибух, екстаз, та там вдосталь ще синонімів... Хто володіє словом, той володіє ситуацією, будь-якою. Можливо, у наших реаліях це й не сповна затребувана спеціальність із точки зору достатку і заможності, але це лише на перший погляд. Ось зізнайтеся самі собі: хіба ви не відчуваєте себе духовним багатієм, коли можете, вмієте, і, головне, прагнете правильно, красиво, хитромудро і навіть подеколи химерно висловити, здавалось би, найпростіші думки і формулювання – наприклад, «мені це подобається»? Ось відпустіть уяву і прямо зараз знайдіть цьому відповідники! Ось прямо зараз… Вийшло? Та я і не сумнівався у ваших здібностях! Тому, філологи, обожнюйте життя, яке складається в звичайні – на перший погляд – але такі божественні слова! А поза словом, власне, й немає нічого – лише тиша і забуття. Тож, шануйтеся, доки мовиться».
Ольга Горб, асистентка в дитячому садочку в м. Альта (Норвегія), зазначила: «Двадцять років тому, починаючи навчання на філологічному факультеті в ЗНУ, я думала собі, що ось через 5 років закінчу університет, отримаю диплом і буду працювати вчителькою української мови та літератури в своєму рідному селі. Але життя внесло свої корективи. Нині я живу на півночі Норвегії, знову вчуся, але цього разу на вчителя норвезької та англійської мов і працюю асистентом у дитячому садочку. "А до чого ж тут факультет філології?" – запитаєте ви. Саме знання будови української мови допомагають мені у вивченні цих мов. А вміння та навички роботи з дітьми стали в пригоді під час роботи в дитячому садочку. І щоб не готувало мені життя, знаю, що я вчитель-філолог! Це значить: нові мови будуть мені під силу і я завжди зможу знайти роботу в галузі освіти».
Микола Білик, поет, музикант, співак: «Друзі! Усі, хто цьогоріч розпочне навчання на філологічному факультеті ЗНУ! Як колишній його випускник, хочу подякувати вам за вибір, який робите. Вірю, робите його усвідомлено і серцем. Бо мені здається, що саме так найкраще. Дякую, що обираєте свою країну, мову і це місто в невимовно важкий час. Я вірю, що попри все попереду за всім цим болем – багато світла. І завдяки вам його буде більше. Тож нехай ваші слова, вчинки і серця світяться. Нехай навчання і цей час будуть для вас незабутніми, а ваше і наше спільне майбутнє – дивовижним. Ми разом, і тому переможемо»!
Ірина Купчик, директорка Комунальної установи «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Запорізької міської ради: «Існує безліч можливостей, які можна втілювати в життя, але кожен обирає свій шлях. І головне, де і з ким його розпочати. Ще з дитинства я мріяла стати вчителем, а мої перші учні – ляльки – були дуже слухняними. У школі я вже вирішила, що буду вчителем. А після публікації в газеті «Індустріальне Запоріжжя» мого вірша була впевнена, що моє покликання – філологія. Мені в житті пощастило на вчителів. Саме на філологічному факультеті Запорізького національного університету мені допомогли зайняти особливе місце в суспільстві, дали можливість стати досвідченим фахівцем і займатися улюбленою справою. На сьогодні маю три вищі освіти, але навчання в ЗНУ залишило свій відбиток на все життя».
Вадим Молоцький, учитель української мови та літератури ПЗЗСО «АЙ ТІ СТЕП СКУЛ ЗАПОРІЖЖЯ», здобувач ступеня доктора філософії з філології 2 року навчання філологічного факультету: «Обрати шлях філолога мене стимулював жах, із яким ми зіткнулися сам на сам сьогодні, – війна рф проти України. Саме тоді, 2014 року, у моїй юній душі, ніби після довгого зимового сну, прокинулися патріотичні почуття – і я вирішив вступити на філологічний факультет Запорізького національного університету, де знайшов близьких мені друзів; йдучи через терни до зірок, пізнав себе й життя, а в моїй душі запалили любов до всього свого, рідного, талановиті викладачі. Тут мене познайомили з новітніми методиками викладання української мови та літератури, котрі знадобились у моїй подальшій професійній діяльності, тут я здобув знання і отримав досвід, за які мені не соромно перед роботодавцями, тут я відчув смак слова. І зараз я геть не шкодую про свій вибір, бо тоді я зробив це за покликом серця».
Таміла Тарасенко, письменниця, кореспондентка пресслужби Запорізького національного університету: «Роки навчання на філологічному факультеті ЗНУ були яскравими, насиченими цікавими подіями, зустрічами з неймовірними людьми, радістю від пізнання нового, від перемог і руху вперед. Про те, що викладачі зробили все можливе, аби факультет став для всієї нашої групи «другою домівкою» свідчить уже те, що я й після закінчення навчання з радістю поверталась сюди, спілкувалась із новими поколіннями студентів, ділилася з педагогами своїми успіхами. А ще – раділа, коли бачила, що факультет невпинно розвивається. Я вдячна наставникам за гарні знання з літератури, за те, що можу вільно спілкуватися українською мовою. Мені не доводиться тепер, під час війни, переходити на неї гарячково, бо я розмовляю, пишу, мрію, бачу сни саме українською. Зараз я перебуваю в іншому місті, та, коли повернуся до Запоріжжя, обов’язково завітаю в гості до рідного факультету. Тож усім, хто любить філологію, від усього серця рекомендую вступати до ЗНУ»!
Звернувся до цьогорічних вступників й Олександр Авраменко, випускник ЗНУ (тоді ще ЗДУ), автор шкільних підручників і посібників з української мови та літератури, автор аудіодиктантів і радіопередачі «Загадки мови», ведучий експрес-уроків з української мови на каналі 1+1, доцент Київського університету імені Бориса Грінченка, завідувач кафедри гуманітарних дисциплін Технічного ліцею НТУУ «КПІ». У відеозверненні Олександр Авраменко згадав «фантастичних викладачів із вогником, які передали свій вогник і йому», порадив «сміливо шукати своє місце під сонцем», навів переконливі аргументи успішної самореалізації філолога і запросив усіх, «хто відчуває потяг до філології вступати до рідного філологічного факультету». З відеозверненням можна ознайомитися за лінком:
https://cutt.ly/vmGYIFx
Кожен випускник філологічного факультету має свою «історію успіху» та професійного й особистісного зростання, але всіх їх об’єднує любов до рідного слова та літератури. І кожен випускник філологічного факультету пишається тим, що з гордістю може сказати: «Я навчався на філологічному факультеті Запорізького найкращого університету!»

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

 

Схожі новини