Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Проєкт «Історії успіхів випускників ЗНУ»: вихованка економічного факультету Яна Пухирь

Проєкт «Історії успіхів випускників ЗНУ»: вихованка економічного факультету Яна Пухирь

Проєкт «Історії успіхів випускників ЗНУ»: вихованка економічного факультету Яна Пухирь
30.08.2022 09:19 Все Головні новини Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Історії успіхів випускників ЗНУ Факультети Економічний ZNU Zaporizhzhia National University економічний факультет відділ доуніверситетської підготовки профорієнтації та працевлаштування пресслужба проєкт Історії успіхів випускників ЗНУ

У Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) триває реалізація профорієнтаційного проекту «Історії успіхів випускників ЗНУ». Сьогодні в його рамках пропонуємо вашій увазі інтерв'ю з випускницею економічного факультету, фахівчинею в галузі міжнародної економіки Яною Пухирь.

- Пані Яно, розкажіть, будь ласка, про навчання на економічному факультеті ЗНУ. У якому році Ви отримали диплом?
- Якби я мала машина часу, то, повернувшись у 2013 рік, я б змінила багато що, окрім вибору напрямку освіти. Зараз я розумію, що економічні факультети є в кожному закладі вищої освіти, а ось люди, саме викладачі, такі як на економічному факультеті ЗНУ, – велика рідкість. Я отримала диплом бакалавра за освітньою програмою «Міжнародна економіка» і здобула ступінь магістра на економічному факультеті ЗНУ. І бажання пройти цей шлях до кінця базувалося на спілкування з професіоналами своєї справи. Я не пам’ятаю таких моментів, коли йшли на пару просто «посидіти». Семінари були побудовані так, що ми постійно обговорювали нові стартапи, бізнес-інкубатори, вибудовували стратегії розвитку власного бізнесу, створювали компанії та розвивали їх, говорили про гігантів економіки та їхні провали – голова працювала на повну. Наскільки то було можливим, я була повсюди: посада старости, виступи із статтею, участь у спортивних змаганнях, турніри із шахів і шашок, гра «Що? Де? Коли?» та багато іншого.
- Ким і де Ви зараз працюєте?
- Я – директорка власного підприємства. Відкрила ТОВ «Пані Пак», і тепер більшість підприємств і заводів України упаковують свою продукцію в мої матеріали.
- Чому Ви для навчання обрали саме ЗНУ? - А хіба були ще якість варіанти в Запоріжжі, із таким рівнем відповідальності викладачів перед студентами?
- Які знання та навички, здобуті під час студентських років, Вам знадобилися в житті, що саме Ви використовуєте в своїй професійній діяльності?
- Вміння відстоювати свою думку я здобула непросто, але таки здобула. Нас було немало в групі, і тому треба було думати швидко та якісно, якщо є бажання стати лідером. Вміння виживати в конкуренції – основа в моїй роботі. Чому точно навчилась на парах, так це аналізу своїх сильних і слабких сторін. Я не знала іноземних мов, бо якось в нашій школі з ними була біда, але вміла багато й по темі говорити, читала чимало різних економічних новин, і тому в запасі в мене завжди було декілька цікавих фактів. Так і сьогодні, у мене такий самий продукт, як і в моїх конкурентів: скотч, коробки, пакети – але техніка продажу цього товару залишає в більшості випадків бажання в замовника працювати тільки зі мною.
- Яким Ви бачите розвиток університету, зокрема економічного факультету, та які напрямки роботи потребують найбільшої уваги?
- Хочеться, щоб і надалі на факультеті підтримували вибраний напрямок – йдеться про поєднання теоретичних знань і практичних навичок, формування навичок роботи в колективі. «Наживо» економіка трішки інша, ніж у підручниках. Компанії – це не просто робота та завжди привітні колективи, тут треба бути тим ще бійцем. Дуже круто було б, якщо працював психолог – і його роль полягала в пошуку сильних сторін кожного студента та пропрацюванні їхніх блоків. Шкодую, що мені не вистачило мотивації щодо вивчення мов – зараз надолужую, а тоді не розуміла їхнього значення, тому й упевнено працюю на ринку України, та поки не пішла далі.
- Назвіть хоча б одну подію, яка найбільш Вам запам’яталась зі студентського життя?
- Те, що добре запам’яталося, – так це проєкт із Наталею Венгерською, де ми командою готували свій бізнес із «нуля». Нас було троє в команді, ми розділили обов’язки, відповідно до напрямків «мрійник», «реаліст» і «критик». У мене була ідея відкрити компанію, яка б займалася підтримкою геніальних стартапів і пошуком інвесторів. Я придумала назву, логотип і навіть дизайн офісу. Інша дівчина описала, наскільки то реально треба в нашому житті, проаналізувала фінансові витрати та наявність генераторів ідей в Україні, і «критик» показав нам усі проблеми, що супроводжують цей бізнес. І також не можна забути диплом, який я писала з Наталею Дугієнко. Та величезна підтримка, поради й моральний настрой, який вона забезпечила, допомогли мені отримати за диплом «відмінно».
- Щоб Ви порадили студентам, які навчаються за освітньо-професійною програмою «Міжнародна економіка»?
- Беріть максимум від всього. Від навчання – не гальмуйте, вивчайте все й зараз, хочете жити добре – вперед, гризіть граніт науки. Від гуртків – розуміння, що це – не просто хобі, це – нові знайомства, тільки з часом ви зрозумієте, як круто, коли всюди свої. Спорт – то основа, якщо не в силах подбати про своє тіло та здоров’я, досягти гарного результату, то як ви хочете бути кимось, адже все починається з духу. Спілкуйтесь! Ходіть компаніями, з одногрупниками в кав’ярні, на виставки, у кіно, на природу, не сидіть вдома! Працюйте, знайдіть собі підробіток і навчіться заробляти кошти самі, не чекайте їх від мами й татка. Будьте індивідуальними!
- Що побажаєте студентам ЗНУ? - Не схибіть: ваш вибір сьогодні – ваше життя завтра.

Наталя Дугієнко,
кандидатка економічних наук,
доцентка кафедри міжнародної економіки,
природних ресурсів та економіки міжнародного туризму


Для довідки

У Запорізькому національному університеті за ініціативи відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування від 2020 року реалізують творчий проєкт «Історії успіху випускників ЗНУ». Утілюють його в життя представники всіх факультетів, інженерного навчально-наукового інституту ЗНУ ім. Ю.М. Потебні. Активно долучаються до роботи й представники факультету журналістики, пресслужби вишу. Вони створюють матеріали про успішну професійну кар’єру наших випускників. Представники усіх факультетів університету та інженерного інституту допомагають налагодити зв'язок із випускниками факультетів різних років. Долучитися до цієї ініціативи можуть усі охочі випускники Запорізького національного університету та інженерного інституту ЗНУ (колишня Запорізька державна інженерна академія та Запорізький індустріальний інститут), котрі бажають поділитись із майбутніми молодими фахівцями таємницями професійного становлення, допомогти їм працевлаштуватись, на власному прикладі продемонструвати, як реалізувати себе в професії, тощо. Для цього треба надіслати матеріали чи контакти відповідної особи на пошту:
znu.pressa@gmail.com
Слідкувати за проєктом «Історії успіху випускників ЗНУ» можна за лінком:
https://bit.ly/2HixRA8
Сьогодні архів проєкту – це вже більш ніж 300 історій успіхів талановитих випускників Запорізького національного університету!

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

 

Схожі новини