Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Представники факультету менеджменту привітали з ювілеєм доцентку Валерію Волкову

02.09.2022 12:24 Все Головні новини Факультети Менеджменту Факультет менеджменту ZNU Zaporizhzhia National University Запорізький національний університет ювілей привітання ЗНУ

Науково-педагогічні працівники, співробітники та здобувачі освіти факультету менеджменту ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) привітали з ювілеєм доцентку кафедри ділової комунікації Валерію Волкову.

Для шановної іменинниці Запорізький національний університет став другою домівкою, адже багато років своєї натхненної праці вона присвятила розвитку цього закладу вищої освіти. Саме цей виш, тоді – Запорізький державний університет, вона обрала свого часу, аби здобути вищу освіту на факультеті романо-германської філології за спеціальністю «англійська філологія». Вирішивши пов’язати своє життя з науково-педагогічною діяльністю, Валерія Володимирівна у 2000 році захистила кандидатську дисертацію за темою: «Формування професійної спрямованості студентів-менеджерів на початковому етапі навчання (на матеріалі англійської мови)». Продовжуючи невтомно розвиватися й вдосконалювати свої знання шановна науковиця в 2005 році отримала другу освіту за актуальною спеціальністю «менеджмент зовнішньоекономічної діяльності».
Поєднання знання англійської мови на професійному рівні та менеджменту надало їй можливість викладати такі навчальні дисципліни, як «Професійний переклад суспільно-політичних текстів», «Переклад з англійської мови: теорія та практика», «Англійська мова», «Іноземна мова професійно-комунікативної спрямованості», «Теорія та практика перекладу», «Туристичне країнознавство» й «Ділова риторика та міжкультурна комунікація». Студентам подобаються її заняття, адже вони – інформаційно насичені, організовані із застосуванням сучасних методичних прийомів і розборів новітніх кейсів. Тож під час них здобувачі освіти отримують корисні знання, які можуть використовувати в практичній діяльності.
Валерія Володимирівна – авторка більш ніж 40 наукових робіт і 10 навчально-методичних робіт. Це такі навчальні посібники, як: «Теорія та практика перекладу: лексичний аспект: навчальний посібник для студентів напряму підготовки «Країнознавство» освітньо-кваліфікаційного рівня «бакалавр», «Теорія та практика перекладу: граматичний аспект : навчальний посібник для студентів напряму підготовки «Країнознавство» освітньо-кваліфікаційного рівня «бакалавр», «Практикум перекладу: навчальний посібник для студентів освітньо-кваліфікаційного рівня «магістр» спеціальності «Країнознавство», «Ділова іноземна мова (англійська): навчально-методичний посібник до самостійної роботи студентів освітнього рівня «магістр» спеціальності «Логістика» та «Ділова англійська мова: навчальний посібник», рекомендований МОН України. До кола наукових інтересів шановної вченої входять такі напрямки досліджень, як: навчання іншомовної ділової міжкультурної комунікації, формування іншомовної комунікативної культури та перекладацької компетентності.
Колеги та студенти високо цінують вимогливу й творчу викладачку, яка прагне передати молоді свої знання, допомогти здобути необхідну кваліфікацію та стати в майбутньому справжніми професіоналами обраної галузі. Під час привітань із днем народження вони засвідчили глибоку повагу ювілярці та подякували їй за щоденні зусилля, присвячені розвитку факультету, та за підтримку тих, хто поруч. Із нагоди ювілею їй побажали успішної реалізації всіх планів і задумів і щастя на кожен день під мирним небом переможної України.
Ознайомитися зі списком наукових робіт Валерії Волкової можна на платформі Google scholar за лінком:

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ: