Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Представники факультету фізичного виховання, здоров’я та туризму взяли участь у семінарі, присвяченому захисту здоров’я українців

Напередодні Дня фізичної культури і спорту України студенти та викладачі кафедри фізичної терапії та ерготерапії факультету фізичної культури, здоров'я та туризму ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) взяли участь у Міжнародному семінарі «Фітнес на захисті фізичного та психічного здоров'я під час війни». Його організаторами стали: Комітет із фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України, Спортивний комітет України, Всеукраїнський центр здоров’я населення «Спорт для всіх» і Державна наукова установа «Інститут модернізації змісту освіти» й «UkraineActive».

За час заходу розглянули важливі й актуальні питання, як-от збереження фізичного та психічного здоров’я нації в умовах сьогодення. Через військові події українці переживають великий стрес і страх за себе та своїх близьких, що негативно відбивається на стані їхнього фізичного і психічного здоров’я. Фахівці галузі фізичної культури та спорту наголошують, що фізична активність в умовах стресу може запобігти появі різних захворювань і поліпшити перебіг хронічних захворювань, значно покращити самопочуття, сон та стресрезистентність.
Однією з організаторів семінару стала «UkraineActive» – громадська некомерційна організація з оздоровлення, фітнесу, фізичної активності в Європі. Головна її мета – мотивування людей робити вибір на користь здорового способу життя. Організація відкрита до партнерських відносин із фахівцями галузі фітнесу та рекреації, фізичної культури, спорту й із фізичними терапевтами/ерготерапевтами. «UkraineActive» багато зусилль спрямовує на підвищення фізичної активності українських дітей в умовах онлайн-освіти, впровадження в Україні європейських стандартів у галузі фітнесу й освіти та на розвиток освітніх програм для фахівців оздоровчої галузі фітнесу, проведення популяризаційних заходів і подій.
Родзинкою семінару стало відкриття Європейського реєстру фахівців із фітнесу (European Register of Exercise Professionals: EREPS) для України та запрошення до плідної співпраці фахівців фітнесу та рекреації, до проєкту «BEACTIVE DAY». Проєкт націлений на проведення Європейського тижня спорту. Цього року Європейський тиждень спорту відбудеться з 26 вересня по 2 жовтня 2022 року, він спрямований на підтримку й просування переваг активного способу життя з допомогою заклику «Be Active».
Представники факультету фізичного виховання, здоров'я та туризму ЗНУ нангадують вислів знаменитого швейцарського доктора Самуеля Тіссо: «Рух може замінити будь-які ліки, але жодні ліки в світі не замінять рух». Тому вони закликають: «Більше рухайтесь, танцюйте, імпровізуйте та бережіть своє здоров’я! Більше активних українців – запорука здоров’я нації».

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ: