Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У гуртожитках ЗНУ створені комп’ютеризовані освітні хаби для внутрішньо переміщених осіб

У гуртожитках ЗНУ створені комп’ютеризовані освітні хаби для внутрішньо переміщених осіб

У гуртожитках ЗНУ створені комп’ютеризовані освітні хаби для внутрішньо переміщених осіб
13.09.2022 09:55 Все Головні новини Інженерний інститут ЗНУ ZNU Zaporizhzhia National University ЗНУ Запорізький національний університет інженерний навчально-науковий інститут ім Ю М Потебні благодійний фонд Посмішка ЮА гуртожитки волонтерство освітній хаб комп’ютерні класи

Від початку вересня в Запоріжжі на базі місць компактного проживання внутрішньо переміщених осіб розпочали роботу освітні хаби. Серед них – і два хаби, що розташовані у гуртожитках №№ 6 та 7 Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University), адже керівництво вишу надало місця для проживання тим, хто через воєнну агресію російської федерації змушений був залишити свої домівки. Щоб надати можливість дітям і молоді, які разом зі своїми родинами отримали статус внутрішньо переміщених осіб, отримати якісну освіту, благодійний фонд «Посмішка ЮА» за підтримки Гуманітарного фонду для України створюють в освітніх хабах необхідні для цього матеріально-технічні умови.

 

Як розповіла начальниця відділу виховної роботи ЗНУ Світлана Кондратенко, співпраця університету з Благодійним фондом «Посмішка ЮА» розпочалася ще від початку повномасштабного вторгнення військ російської федерації на територію України. «Ми обговорювали з представниками і представницями Фонду напрямки співробітництва. У результаті в гуртожитку ЗНУ, де на сьогодні мешкають родин, які мають статус ВПО, обладнали дитячу ігрову кімнату. Представники й представниці фонду спільно з іншими організаціями подарували для неї великий телевізор, тут також провели безкоштовний інтернет. Цей благодійний фонд постійно допомагає нам із забезпеченням внутрішньо переміщених осіб побутовою технікою: холодильниками, мікрохвильовими плитами, чайниками, а також – постільною білизною та матрацами. Наше спільне завдання – надати людям все, що необхідне для комфортних умов життя».

Між Запорізьким національним університетом і благодійним фондом «Посмішка ЮА» підписаний меморандум про співпрацю. Йдеться про три масштабні спільні проєкти. Перший із них уже завершено. Це – створення двох комп’ютерних класів у гуртожитках №№ 6 та 7, двері яких відчинилися 1 вересня для студентів, школярів, їхніх батьків, а також – для тих, хто працює online. Крім того, партнери ЗНУ з благодійного фонду до кінця цього року оплачують роботу двох викладачів, які займаються з учнями в цих класах. Другий проєкт, що реалізовуватиметься в рамках меморандуму, стосується повноцінних ремонтних робіт і забезпечення необхідним обладнанням –мийками, плитами, меблями тощо – чотирьох кухонь у гуртожитку №2. А третій – це ремонтні роботи у великій душовій кімнаті в гуртожитку №6, шо передбачає заміну плитки, ремонт кранів, установку бойлерів. Усі ці плани реалізують найближчим часом.

На сьогодні кожен учень і учениця та здобувач і здобувачка освіти, які мешкають у колективних центрах для внутрішньо переміщених осіб гуртожитків №№ 6 та 7, мають можливість повноцінно навчатися в сучасно облаштованих освітніх хабах, які працюють для них із понеділка по п’ятницю з 8:30 до 16:30. Для того, щоб навчання в комп’ютерному класі відбувалося максимально ефективно, діти і молодь потребують порад, а, за необхідності, й допомоги викладача й адміністратора комп’ютерного класу.

У гуртожитку № 6 цю посаду обіймає підприємець і випускник економічного факультету ЗНУ Денис Баланюк. Розповідаючи про те, як саме відбувається навчання в хабі, представник благодійного фонду «Посмішка ЮА» підкреслив, що всі комп’ютери оснащені винятково ліцензійним програмним забезпеченням. На кожному комп’ютері встановлені необхідні для дистанційного навчання програми, до яких кожний учень має окремий доступ. Якщо виникне потреба в додатковому програмному забезпеченні, його також встановлять. Процес навчання в комп’ютерних хабах постійно вдосконалюється. Спочатку вони працювали за окремими графіками, але майже відразу Денис Баланюк зрозумів, що для більш ефективного навчання потрібно, щоб хаби гуртожитків №№ 6 та 7 відкривалися одночасно й починали свою роботу раніше, ніж передбачалося, тож вже о 8:30 усі охочі мають можливість розпочати навчання.

Тепер у гуртожитку № 7 є свій адміністратор. Це – студент 4 курсу інженерного навчально-наукового інституту ім. Ю.М. Потебні, голова студентської ради гуртожитку № 7 Богдан Монастирний. Для Богдана дуже важливо допомагати людям, які через бойові дії змушені залишити домівки, ось він і вирішив присвятити більшість свого часу волонтерській діяльності. Проте про навчання хлопець теж не забуває, адже робота в комп’ютерному хабі дозволяє йому відвідувати online-заняття, використовуючи для цього один із вільних комп’ютерів. До речі, всі здобувачі та здобувачки освіти, які мешкають у центрах для тимчасово переміщених осіб і навчаються чи розважаються у комп’ютерних хабах (а чимало дітлахів використовують комп’ютери і для відпочинку також), мають можливість стати учасниками й учасницями цікавих заходів, інформаційних зустрічей та отримати допомогу від практичного психолога ЗНУ Ірини Марті.

Відвідувачі та відвідувачки хабів висловили подяку благодійному фонду «Посмішка ЮА», адміністраторам освітніх хабів Денису Баланюку та Богдану Монастирному, а також – відділу виховної роботи ЗНУ та його керівниці Світлані Кондратенко за можливість отримувати якісну дистанційну освіту. Так, дівчина Ганна, яка навчається в 9 класі, лише тут має можливість цілком зосередитися на освітньому процесі, адже дома в неї дворічна сестричка. Дівчатка дуже люблять одна одну, але навчатися та одночасно приділяти увагу малечі - досить важко. До речі, Ганна – дуже спортивна дівчина і своє майбутнє пов’язує саме з цією галуззю. Після завершення 9 класу вона збирається вступити до одного з коледжів ЗНУ й стати фахівцем із фізичного виховання. Анастасія вже завершила навчання та отримала освіту еколога, проте кожного робочого дня вона разом зі своїми молодшими братами приходить до освітнього хабу, адже найменший із її братів Микита навчається лише в 2 класі, і старша сестричка допомагає йому отримувати освіту в дистанційному форматі. До речі, середній брат дівчини Дмитро – студент ІННІ ЗНУ. Насті дуже подобається, як організовано тут освітній процес, адже клас відкривають ще до початку уроків тож, можна спокійно підготуватися до занять. Домашні завдання теж виконують тут. «Дуже приємно, – зазначає дівчина, – що під час виникнення будь яких проблем адміністратор завжди прийде на допомогу». Сама Настя теж продовжує освіту, вдосконалюючи знання англійської мови.

 

Інженерний навчально-науковий інститут ім. Ю.М. Потебні

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

 

Схожі новини