Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / ЗНУ отримав доступ до міжнародних баз даних «Dimensions», «Scopus», «ProQuest Dissertations & Theses Global»

ЗНУ отримав доступ до міжнародних баз даних «Dimensions», «Scopus», «ProQuest Dissertations & Theses Global»

ЗНУ отримав доступ до міжнародних баз даних «Dimensions», «Scopus», «ProQuest Dissertations & Theses Global»
13.09.2022 15:00 Все Головні новини ZNU Zaporizhzhia National University ЗНУ Запорізький національний університет наукова бібліотека наукова діяльність бази даних міжнародна співпраця підтримка українських учених

Від березня 2022 року всі українські установи, зокрема і Запорізький національний університет (ZNU, Zaporizhzhia National University), отримали доступ до повнотекстових електронних ресурсів на платформі «Research4Life». Водночас усім користувачам і користувачкам через єдиний портал «Research4Life» надається доступ до міжнародних баз даних, їхніх інструментів і метрик

 

На сьогодні відкрито доступ до 39 баз даних: 24 безкоштовні бази даних і 15 баз даних, раніше доступних за передплатою. Переважна більшість із них – англомовні. Використовуючи платформу «Research4Life», зараз науково-педагогічні працівники, працівниці, вчені ЗНУ мають доступ до 3 універсальних баз даних, серед яких:

1. «Dimensions» – наукометрична система нового покоління від компанії «Digital Science». Платформа «Dimensions» об’єднує інформацію про наукові статті, клінічні дослідження, патенти, гранти, показники цитованості й альтернативні метрики впливовості наукових публікацій. Її особливість – можливість відслідковувати науковий процес від ідеї до практичного втілення. Для відбору даних компанія-розробник платформи підключила ресурси своїх дочірніх компаній: «Altmetric», «Digital Science Consultancy», «Figshare», «Readcube», «Symplectic» і «ÜberResearch». Також збираються метадані про мільйони публікацій із різних джерел, а саме: «PubMed», «PubMed Central», «ArXiv», «CrossRef» та інші. Дані про результати клінічних досліджень, патенти збираються з різних відкритих баз даних. Детальніше про «Dimensions» – за лінком.

2. «Scopus» – авторитетна реферативна база даних наукових цитувань від компанії «Elsevier». Доступ надається через логін і пароль, або через авторизацію за інституційним логіном і паролем ЗНУ на порталі «Research4Life».

3. «ProQuest Dissertations & Theses Global» (PQDT) – найбільша у світі повнотекстова база даних дисертацій і дипломних робіт (компанія «ProQuest»). Офіційний цифровий архів дисертацій Бібліотеки Конгресу США та найбільша колекція для аспірантів і докторантів. Надає доступ до понад 1 млн повнотекстових дисертацій, які можна завантажити у форматі PDF. Щороку в базу додають понад 70 000 дисертацій і дипломних робіт у рамках партнерства з 700 провідними академічними установами по всьому світу. Детальніше про PQDT – за лінком.

Для отримання більш детальної інформації про «Research4Life» скористайтеся цим лінком.

Будь ласка, зверніть увагу, щоб почати сеанс роботи з «Research4Life», треба отримати інституційний логін і пароль Запорізького національного університету для доступу до платформи «Research4Life», який надається користувачам ЗНУ за індивідуальним запитом через онлайн-форму: https://bit.ly/3riUnka

Далі треба перейти за лінком: https://portal.research4life.org/

Сподіваємося, що наукова спільнота ЗНУ до кінця року максимально скористається розширеними можливостями порталу «Research4Life» та залучить до джерельної бази наукових досліджень нову рецензовану літературу.

Щодо питань доступу до міжнародних баз даних звертайтесь до наукової бібліотеки ЗНУ на електронну пошту: lib@znu.edu.ua

Наукова бібліотека

 

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

 

 

Схожі новини