Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Наукова бібліотека ЗНУ запрошує до знайомства

Наукова бібліотека ЗНУ запрошує до знайомства

Наукова бібліотека ЗНУ запрошує до знайомства
15.09.2022 10:01 Все Головні новини ZNU Zaporizhzhia National University ЗНУ Запорізький національний університет наукова бібліотека бібліотечний фонд навчання читацький квиток каталог смартфон екскурсія

Бібліотечний фонд Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) на сьогодні складає 1 млн 300 тисяч друкованих та електронних видань, найстаріше з яких побачило світ у 1790 році, а найновіше вийшло друком у 2022 році. Для вивчення студентами та студентками дисциплін усіх освітніх програм університетська бібліотека щороку поповнюється новими навчальними, науковими, довідковими виданнями, журналами й електронними ресурсами.

 

Тут працюють три читальні зали та п'ять абонементів, зала електронних ресурсів у навчальних корпусах університету № 2 (вул. Жуковського, 66-б) та № 10 (пр. Соборний, 226, інженерний навчально-науковий інститут ім. Ю.М. Потебні). У читальних залах можна працювати з інформаційним ресурсами бібліотеки, займатися підготовкою до занять, працювати з власними ноутбуками, планшетами й навіть проводити заходи. Усі комп'ютери в бібліотеці підключені до інтернету, на всій території бібліотеки є вільний доступ до Wі-Fі.

Запис в університетську бібліотеку здійснюється за студентським квитком або його цифровим аналогом у застосунку «Дія». Він виконує роль читацького квитка у всіх підрозділах бібліотеки. Відомості про, зарахованих на навчання на 1 курс, уже знаходяться в базі «Читач» програмної системи «УФД/Бібліотека», що функціонує в бібліотеці. Запис у бібліотеку триває менше хвилини – стільки, скільки сканер зчитує штрихкод зі студентського квитка. Тієї ж миті в базі «Читач» програмної системи активується електронний читацький формуляр студентського квитка.

Де можна знайти інформацію щодо того, які є в бібліотеці підручники, навчальні, довідкові видання? Майже всі дані про наявні в бібліотеці книги, номери журналів, публікації в періодичних виданнях, наукових збірниках можна отримати в онлайн доступі на такій вебсторінці: «Електронний каталог» сайту наукової бібліотеки.

Лінк: http://library.znu.edu.ua/

Потужна електронна інформаційна база бібліотеки – електронний каталог – налічує понад 1 млн 352 тисячі записів, що дозволяє вести пошук по майже всьому бібліотечному фонду. Пошукова система електронного каталогу виконує запити за автором/авторкою, назвою, ключовими словами з назви, мовою, роком видання, видом літератури та багатьма іншими параметрами відбору. Онлайн-сервіси електронного каталогу створюють список, надають можливість його роздрукувати, завантажують електронні видання та публікації. Авторизація (логін, пароль – номер студентського або читацького квитка) на вебсторінці електронного каталогу надає право замовити в онлайн-режимі відібране видання (або декілька видань), і тоді забрати замовлене в бібліотеці.

Електронний каталог пропонує спеціальний модуль «Навчальні дисципліни», де в меню, що спливає, за алфавітом представлено понад 3 500 дисциплін. Якщо вибрати одну з них, можна дізнатися, яка є література в бібліотеці до її вивчення. Але не тільки на сайті наукової бібліотеки можна працювати з ресурсами бібліотеки. Завдяки мобільній версії електронного каталогу, можна завантажити на власний смартфон (ОП Android) мобільний додаток LibClient за лінком: http://library.znu.edu.ua/2381.ukr.html

Після цього створиться «Бібліотека в смартфоні», що надає доступ до інформаційних ресурсів університетської бібліотеки будь-де і в будь-який час. Мобільний додаток LibClient функціонує як електронний каталог у режимі реального часу. Він виконує всі функції та сервіси й готовий надати будь-яку інформацію: які підручники є для вивчення дисципліни, підготовки до семінарських і практичних занять, що нового публікувалося в друкованих і електронних журналах із навчальної чи наукової теми. Можна замовити зі свого смартфону відібрані видання в бібліотеці, завантажити електронну книгу або статтю з журналу.

Підручники студентам і студенткам 1 курсу видаються індивідуально або за попередньою домовленістю зі старостами, кураторами й кураторками груп на навчальних абонементах: навчальний корпус №2, кімн. № 14, контактний телефон: 289-12-20 і навчальний корпус №10, кімн. № 113. Наукова бібліотека ЗНУ запрошує першокурсників і першокурсниць усіх факультетів та інженерного навчально-наукового інституту ім. Ю.М. Потебні на екскурсії, де їм розкажуть усе про цей підрозділ. Тут проведуть як аудиторіях, так і на платформі Zoom тренінги щодо того, як ефективно використовувати ресурси бібліотеки для навчання.

 

Наукова бібліотека

 

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

 

Схожі новини