Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Відділ охорони праці ЗНУ організував інформаційну зустріч щодо інструктажів із безпеки життєдіяльності

Відділ охорони праці ЗНУ організував інформаційну зустріч щодо інструктажів із безпеки життєдіяльності

Відділ охорони праці ЗНУ організував інформаційну зустріч щодо інструктажів із безпеки життєдіяльності
16.09.2022 16:00 Все Головні новини ZNU Zaporizhzhia National University ЗНУ Запорізький національний університет відділ охорони праці факультети лекція інструктажі техніка безпеки протипожежна безпека журнали реєстрації

П’ятнадцятого вересня на базі відділу охорони праці ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) відбулася інформаційна зустріч із заступниками й заступницями деканів факультетів і адміністрацією ІННІ ім. Ю.М. Потебні, які відповідають за безпеку життєдіяльності. Захід організували та провели начальник відділу охорони праці Микола Олійник, фахівець із пожежної безпеки Олександр Бабанін і провідна інженерка відділу Олена Качан.

 

Головними питаннями, яким приділили увагу під час заходу, були: організація та проведення вступних інструктажів з охорони праці, безпеки життєдіяльності та пожежної безпеки для студентів і студенток 1 курсу, котрі вже 19 вересня мають приєднатися до освітнього процесу. Згідно з Наказом ректора «Про проведення інструктажів з охорони праці, безпеки життєдіяльності та пожежної безпеки зі студентами та співробітниками» (№ 193 від 26.08.2022 р.) на початку вересня такі інструктажі організували для співробітників і співробітниць університету та студентів і студенток старших курсів, які розпочали новий навчальний рік уже з 1 вересня.

Начальник відділу охорони праці Микола Олійник під час лекції наголосив на головному постулаті: «Життя – найвища цінність людського суспільства. Головним завданням нас як фахівців є забезпечити молодь знаннями та методами безпечної поведінки, поводження з приладами, якими користуються в процесі навчання та в побуті, що допоможе зберегти життя та здоров’я, а також гарантуватиме безпеку оточенню й збереження матеріальних цінностей і майна університету». Він також звернув увагу присутніх на нормативну базу, якою керується відділ охорони праці у своїй діяльності: це – Конституція України, законодавство України про працю, про охорону праці, про вищу освіту, галузеві та міжгалузеві нормативні актами з охорони праці тощо. Лектор докладно розповів про організацію та вимоги щодо проведення первинних (вступних) інструктажів для 1 курсу. Їх проведуть уже до 20 вересня в академічних групах. Відповідні записи потрібно зафіксувати в журналах із реєстрації інструктажу з безпеки життєдіяльності здобувачів і здобувачок освіти та бланках реєстрації, які зберігаються у деканатах. Також звернули увагу присутніх на той факт, що інструктажі можуть провести у форматі онлайн або офлайн та у зв’язку із цим розповіли про нюанси оформлення відповідних документів. Також учасникам зібрання представили перелік інструктажів, із якими мають бути ознайомлені студенти.

Фахівець із пожежної безпеки Олександр Бабанін звернув увагу присутніх на заходи та методичні матеріали, які забезпечують протипожежну безпеку в освітньому закладі. Також нагадав про схеми евакуації, вогнегасники, якими забезпечені всі будівлі та структурні підрозділи університету, нещодавно встановлені спеціальні двері із функцією «Антипаніка», використання бомбосховищ та інші, що мають вберегти учасників/учасниць освітнього процесу в разі виникнення пожежі та іншої надзвичайної ситуації, яка може бути спричинена воєнним станом.

Відділ охорони праці порадив провести не лише інструктажі, а й невеличкі екскурсії, завдяки яким можна наочно ознайомитися з відповідними засобами та у разі потреби користуватися ними. А ще – повідомили, що на запрошення керівництва факультетів та інженерного навчально-наукового інституту ім. Ю.М. Потебні ЗНУ можна провести лекції та зустрічі зі студентами, або практичні заняття із протипожежної безпеки. До речі, такі заняття протягом року проводяться в ЗНУ на запрошення деканатів і відділів. Ознайомитися докладно із наказами, розпорядженнями та методичними матеріалами на сторінці відділу за лінком:

https://www.znu.edu.ua/ukr/university/pidrozdily/1321/1438

 

Олена Хлистун

 

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

 

Схожі новини