Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ привітали з ювілеєм доцентку кафедри романської філології і перекладу Оксану Тєлкову

У ЗНУ привітали з ювілеєм доцентку кафедри романської філології і перекладу Оксану Тєлкову

У ЗНУ привітали з ювілеєм доцентку кафедри романської філології і перекладу Оксану Тєлкову
20.09.2022 09:37 Все Головні новини Факультети Іноземної філології ZNU Zaporizhzhia National University ЗНУ Запорізький національний університет факультет іноземної філології кафедри романської філології перекладу свято ювілей поздоровлення

Днями в ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) поздоровляли з ювілеєм доцентку кафедри романської філології і перекладу факультету іноземної філології Оксану Тєлкову. Шановну іменинницю не лише щиро привітали, а й подякували за те, що вона працює в ЗНУ вже 28 років, здійснюючи плідну викладацьку та дослідницьку роботу задля розвитку факультету й університету загалом.

 

У 1994 році вона закінчила на той час Запорізький державний університет й здобула кваліфікацію «Філолог. Викладач французької мови і літератури. Викладач іспанської мови». Відтоді розпочала свою професійну кар’єру: спочатку як викладачка кафедри німецької та романських мов. Із 2007 року працювала на кафедрі романської філології. У 2010 році Оксана Тєлкова захистила кандидатську дисертацію. Їй присвоїли звання кандидатки філологічних наук, а у 2012 році – вчене звання доцентки кафедри романської філології і перекладу.

Уже понад чверть століття Оксана Василівна працює на факультеті іноземної філології, де викладає навчальні дисципліни студентам/студенткам, які навчаються за освітньою програмою «Мова і література (іспанська)». А ще вона – гарантка цієї освітньо-професійної програми для першого (бакалаврського рівня освіти) та входить до проєктної групи з підготовки здобувачів/здобувачок другого (магістерського) рівня освіти. Під час лекцій і занять вона щедро ділиться своїм досвідом і знаннями з дисциплін базового циклу, таких як: «Перша іноземна мова (іспанська)», «Дискурсологія та текстологія», «Академічне письмо», «Компаративістика», «Історія першої іноземної мови (іспанської)», «Лінгвокраїнознавство країн першої іноземної мови (іспанської)», «Теорія та практика перекладу». Виступає гаранткою ОПП «Мова і література (іспанська)» для першого (бакалаврського рівня освіти) та входить до проєктної групи освітньо-професійної програми підготовки здобувачів/здобувачок другого (магістерського) рівня освіти «Мова і література (іспанська)». Вона також здійснює керівництво дисертаційними дослідженнями аспірантів/аспранток і керує студентською науковою проблемною групою за темою «Національно-культурна специфіка іспанського дискурсу», відповідає за педагогічну практику студентів/студенток спеціальності тощо.

Статті шановної науковиці опубліковані в збірниках, що включені до профілю «Scopus» і «ERIH PLUS», а також – у фахових виданнях України та зарубіжжя. Вона видала (одноосібно й у співавторстві): «Словник іспаномовних лінгвістичних термінів для студентів освітньо-кваліфікаційного рівня «бакалавр» факультету іноземної філології», навчально-методичні посібники, практикуми тощо. В умовах дистанційного та змішаного навчання останніх років педагогиня виявила гарні організаторські здібності та володіння методиками мультимедійного навчання, опанувала різноманітні освітні ресурси та платформи, які сьогодні, в умовах військового стану, допомагають надавати якісну освіту. Оксана Василівна неодноразово виступала як експертка та членкиня журі в рамках студентської всеукраїнської олімпіади з французької мови, була активною учасницею наукових і науково-методичних заходів, різного рівня семінарів і конференцій, які проводить кафедра й факультет.

Брала участь у програмі академічної мобільності «Erasmus+», у міжнародній програмі безперервної освіти Нарвського коледжу (Естонія) – «Виклики багатомовної освіти в Україні» та «Перспективи багатомовної освіти в Україні в контексті Євроінтеграції». Вона – активна популяризаторка іспанської мови та культури на факультеті й у Запоріжжі, організовує та проводить засідання тематичних круглих столів і зустрічі із міжнародними діячами/діячками, як от захід за участю секретаря Посольства Республіки Аргентини в Україні Аріеля Макса Санчеса Ромеро. А ще, вона здійснює профорієнтаційну діяльність серед учнів/учениць шкіл, вступників. Її багаторічна плідна педагогічна, організаторська та наукова діяльність неодноразово відзначені грамотами ректора ЗНУ.

Активну громадянську позицію, відповідальність та високий професіоналізм Оксани Тєлкової цінують і поважають на ФІФ. Багато щирих слів вдячності та привітань на адресу ювілярки пролунали з нагоди її ювілея. Оксані Василівні зичили, аби здійснилися всі її найзаповітніші мрії, а доля й надалі збагачувала її енергією, натхненням та радістю життя у мирній і всеперможній Україні!

Наукові профілі ювілярки розміщені в «Google Scholar» та «ORCID» за лінками:

https://scholar.google.com/citations?authuser=1&user=7dZ7pMgAAAAJ

https://orcid.org/my-orcid?orcid=0000-0001-9008-9683  

 

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

 

Схожі новини