Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Під час засідання Вченої ради ЗНУ йшлося про стратегічні напрямки діяльності вишу

Під час засідання Вченої ради ЗНУ йшлося про стратегічні напрямки діяльності вишу

Під час засідання Вченої ради ЗНУ йшлося про стратегічні напрямки діяльності вишу
28.09.2022 17:21 Все Головні новини Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування ZNU Zaporizhzhia National University ЗНУ Запорізький національний університет вчена рада відділ доуніверситетської підготовки профорієнтації працевлаштування профорієнтаційна діяльність нагородження списки стипендії розвиток

Двадцять сьомого вересня відбулося перше у новому навчальному році засідання Вченої ради ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University). Під час заходу заслухали звіт ректора Миколи Фролова про поточний стан справ в університеті, а також обговорили й затвердили стратегічні напрямки роботи вишу.

 

На початку засідання відбулася традиційна процедура вручення відзнак науково-педагогічним працівникам і працівницям університету та інженерного навчально-наукового інституту Запорізького національного університету ім. Ю.М. Потебні за їхні визначні досягнення у 2021/2022 навчальному році. Так, почесними грамотами Запорізької обласної ради відзначили професорку кафедра акторської майстерності Галину Локарєву та доцентку кафедри металургійних технології, екології та техногенної безпеки Карину Белоконь – за багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм, активну громадську позицію та плідну науково-педагогічну діяльність. Від виконавчого комітету Запорізької міської ради почесну грамоту отримала професорка кафедри психології Галина Горбань, а подяки Запорізької державної адміністрації – доцентка кафедри видавничої справи та редагування Галина Микитів і професорка кафедри адміністративного та господарського права Анна Шарая – за вагомий особистий внесок у справу підготовки висококваліфікованих фахівців/фахівчинь й активну громадську діяльність. Грамотами районної адміністрації ЗМР по Олександрівському району також нагороджені: доцентка кафедри дизайну Ганна Черемис і доцентка кафедри програмної інженерії Анастасія Кривохата, доцентка кафедри генетики та рослинних ресурсів Олена Бойка. Листи подяки від Виконавчого комітету ЗМР вручили також директорці наукової бібліотеки ЗНУ Ніні Чалій, начальниці відділу моніторингу якості освіти і ліцензування Марині Томченко й в.о. завідувачки кафедри підприємництва, менеджменту організацій та логістики Тетяні Павлюк.

Першою прослухали доповідь ректора Миколи Фролова про поточний стан справ в університеті. Він поінформував присутніх щодо головних напрямків діяльності й основних положень, згідно з якими університет продовжує функціонувати й розвиватися навіть у надзвичайно складних умовах воєнного сьогодення. Діяльність вишу відповідає всім стандартам якості освіти й нормативам освітнього законодавства в галузі національної вищої освіти. Організовано та вчасно розпочався новий 2022/2023 навчальний рік: із 1 вересня він стартував для старших курсів бакалаврату та магістратури, 19 вересня до освітнього процесу приєднався 1 курс, а з 26 вересня – магістри першого року навчання. Здійснений розподіл робочого навантаження для науково-педагогічних працівників і працівниць ЗНУ, який коригуватиметься згідно з остаточними результатами вступної кампанії, котра поки що триває для певних категорій.

Університет злагоджено й ефективно працює, забезпечує високоякісний безперебійний освітній процес, принципи доброчесності й відкритості, а також високу якість вищої освіти для здобувачів/здобувачок на різних рівнях – завдяки спільним зусиллям адміністративного менеджменту. Доповідач відзначив вагомі досягнення щодо результатів цьогорічного набору на бакалаврат, а ще зауважив, що прийом до магістратури майже на 80% перевищив минулорічні показники. На сьогодні також збалансована фінансова система ЗНУ, що дозволяє в повному обсязі забезпечувати виплати заробітних плат, видатків. Ректор подякував за консолідацію зусиль усьому академічному колективу, завдяки яким університет сьогодні має такі високі показники. Проте закликав не зупинятися на досягнутому, а вже сьогодні активізувати діяльність, спрямовану на профорієнтацію учнівської молоді та інших категорій вступників, зокрема тих, хто знаходиться за межами Запорізької області. У вирішенні цих та інших питань сьогодні допомагають цифрові технології, які були апробовані в умовах дистанційного навчання у\в період масової епідемії ковіду в попередні роки і які мають наразі розвиватися й розширюватися. Адже колектив університету, як і країна, повинен продовжити активно функціонувати й працювати задля спільної Перемоги.

Після звіту ректора відбулося затвердження порядку денного. Згідно з цим документом, розглянули кадрові питання щодо присвоєння звань науково-педагогічним працівникам і працівницям і список претендентів і претенденток, висунутих від ЗНУ на здобуття стипендій Кабінету Міністрів України для молодих вчених. Ці списки озвучив проректор з наукової роботи Геннадій Васильчук. Їх затвердили на Вченій раді через процедуру таємного голосування, зокрема в дистанційному форматі, проведення якої забезпечив проректор з науково-педагогічної роботи Юрій Каганов. Так, науковий колектив університету підтримав: присвоєння вченого звання професора Марині Ажажі – по кафедрі менеджменту організацій та управління проектами, Валентині Кравченко – по кафедрі української літератур, Олегу Приймаку – по кафедрі соціальної філософії та управління, Володимиру Сарабєєву – по кафедрі біології лісу, мисливствознавства та іхтіології. Вчені звання доцента присвоїли: Ельдару Веремчуку – по кафедрі англійської філології та лінгводидактики, а також Андрію Власову – по кафедрі металургійного обладнання ІННІ ЗНУ.

Затвердили список претендентів/претенденток на здобуття стипендій Кабінету Міністрів України для молодих вчених: це – завідувач кафедри металургійних технологій, екології та техногенної безпеки інженерного навчально-наукового інституту ім. Ю.М. Потебні ЗНУ, професор Юрій Бєлоконь, докторант кафедри англійської філології та лінгводидактики Ельдар Веремчук, в.о. завідувачки кафедри теплоенергетики та гідроенергетики інженерного навчально-наукового інституту ім. Ю.М. Потебні ЗНУ, доцентка Аліна Єрофєєва, професорка кафедри соціальних комунікацій та інформаційної діяльності Вікторія Ковпак, в.о. завідувача кафедри інформаційної економіки, підприємництва та фінансів інженерного навчально-наукового інституту ім. Ю.М. Потебні ЗНУ, професор Олександр Шапуров. Окрім цього, затвердили кандидатуру претендентки Вікторії Ковпак на здобуття державної іменної стипендії найкращим молодим ученим для увічнення героїв Небесної Сотні в номінації імені Назарія Войтовича.

Про стан і завдання профорієнтаційної роботи в університеті звітувала начальниця відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Галина Микитів. Вона висвітлила формат і результати проведеної її відділом роботи за минулий навчальний рік та окреслила стратегічні напрямки, серед яких передбачено чимало інновацій, ефективних в умовах дії воєнного стану в країні та вимушеного дистанційного формату комунікацій.

Наприкінці заходу затвердили освітньо-наукові програми в новій редакції, навчальні плани підготовки здобувачів/здобувачок третього рівня вищої освіти ступеня доктора філософії, робочі програми навчальних дисциплін для аспірантів/аспіранток на 2022\2023 навчальний рік, а також – програми атестаційних екзаменів за спеціальностями й освітніми програмами ЗНУ для здобувачів/здобувачок освітнього ступеня магістр на 2022 рік. Окрім іншого, обговорили й підтримали визнання результатів підвищення кваліфікації (стажування) за неакредитованими програмами та шляхом неформальної/інформальної освіти, рекомендовану до друку наукову та навчально-методичну літературу. Переглянули та затвердили список кандидатів/кандидаток серед здобувачів/здобувачок вищої освіти на отримання матеріальної підтримки обдарованої молоді у другому півріччі 2022 року.

 

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

 

 

 

Схожі новини