Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / «Історії успіхів випускників ЗНУ»: вихованка кафедри дизайну Олександра Ласкіна

«Історії успіхів випускників ЗНУ»: вихованка кафедри дизайну Олександра Ласкіна

«Історії успіхів випускників ЗНУ»: вихованка кафедри дизайну Олександра Ласкіна
29.09.2022 11:00 Все Головні новини Факультети Соціальної педагогіки та психології Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Історії успіхів випускників ЗНУ ZNU Zaporizhzhia National University ЗНУ Запорізький національний університет факультет соціальної педагогіки та психології кафедра дизайну відділ доуніверситетської підготовки профорієнтації працевлаштування пресслужба проєкт Історії успіху ви

У Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) триває важливий профорієнтаційний проєкт «Історії успіху випускників ЗНУ». Сьогодні в його рамках пропонуємо вашій увазі інтерв’ю з вихованкою кафедри дизайну факультету соціальної педагогіки та психології, художницею Олександрою Ласкіною.

 

- Пані Олександро, ми розповідаємо про історії успіхів студентів/студенток кафедри дизайн під час їхнього навчання в ЗНУ та після його закінчення. Чи можете Ви розповісти свою історію?

- Під час навчання в Запорізькому національному університеті моє творче життя було насиченим. Я стала учасницею багатьох виставок, які проходили в Києві в Центрі Української культури, у Бердянському музеї імені Бродського, у Дніпрі, в Мелітополі. У червні 2021 року я взяла участь у виставці у Відні «We contemporary» від компанії «Musa international». Але найважливіша подія для мене – це моя перша персональна виставка в грудні 2020 року в Києві під назвою «Майстерня кольору».

- У чому для Вас полягає важливість цієї виставки?

- Я кілька років шукала колег/колежанок, які люблять пленерний живопис. І нарешті минулого року моя подруга Юлія Кафо у Фейсбуці знайшла організаторку колективних пленерів Валерію Велику. Нас запросили на пленер до Карпат. Потім ми були на пленерах у Бердянську, Дніпрі та на завершення пленерного сезону, у грудні, відбулася виставка робіт у Києві «Світ очима художників». Для мене це був справжній успіх, а головне – знайшла однодумців/однодумиць. Ми мали багато планів на 2022 рік, але війна все знищила.

- Коли Ви вперше відчули, що Ви – на хвилі успіху?

- Як усі митці й мисткині, люблю брати участь у виставках. І перша значуща міжнародна виставка була у 2017 році в Мелітопольському краєзнавчому музеї «Дихання весни». У ній брали участь художники/художниці з Польщі, Грузії, Чехії та навіть Америки. Тоді в мене від відчуття успіху аж подих перехопило.

- Ми – кафедра дизайну. Цікаво, яка долі дизайну у Вашій творчості?

- Хоча я й обізнана в графічному дизайні, все ж таки, більше відчуваю себе художницею. У 2020 році я написала дизайнерську роботу «Venus vere». Цю картину розмістили в каталозі «WE CONTEMPORARY-2021».

- Ми знаємо, що Ви – голова організації «Вільний художник». Як Ви цього досягли?

- Рада, що Ви цікавитеся нашою організацією в такий важкий час для всіх нас. Спочатку ми з Юлією Кафо в лютому 2017 року організували студію живопису «Вільний художник». Після цього вирішили розвиватися далі і створили однойменну організацію. Вона існує з 2019 року. Ми планували брати участь у міжнародних й українських грантових проєктах, але ковід, а потім війна зруйнували всі наші плани. Зараз я живу в Канаді й мені не вистачає спілкування з художниками/художницями. Тому я написала листа до департаменту культури Канади з проханням виділити приміщення для українських митців/мисткинь, де б ми могли творити та проводити виставки. Я думаю, у кожного українського художника/художниці всередині болить і кипить, і для творчості не має бути перерви. На жаль, департамент мовчить, а я тим часом не зупиняюсь і вивчаю розмовну англійську. Коли буду впевнена у своїй англійській, запишуся на прийом до департаменту культури.

- У серпні відбувся фестиваль в Оттаві, чи брали Ви в ньому участь?

- Так, це було 28 серпня, це був Український фестиваль. Було дуже душевно й атмосферно. Українські пісні, мелодії, вишиванки, вироби мистецтва, вареники, борщ. Усе нагадувало про Україну. Спілкування глибоке й усі хочуть, щоб ця жахлива війна закінчилася! Весь СВІТ хоче цього! День пролетів, як одна мить. За 2 дні до фестивалю я написала «Соняшник», а це, як кажуть канадці, «Ukrainian flower». Моїми роботами захоплювалися, і тепер похвали мені вистачить на місяць-другий (усміхається).

- Дякуємо за розмову. Просимо озвучити побажання від Вас для тих, хто шукає свою хвилю успіху.

- Багато що потрібне для творчості, але головне – вогонь. Не зупиняйтеся, коли займаєтеся улюбленою справою! Не забувайте слова Н.А. Заболоцького: «Душа має працювати і день і ніч, і день і ніч!». І звичайно, всім нам МИРУ! Українці дуже талановиті люди, не випадково мій улюблений художник А. І. Куїнджі родом із Маріуполя.

 

Більше світлин з «Майстерні кольору» – за лінком: https://bit.ly/3UKkVrs

 

Кафедра дизайну

факультету соціальної педагогіки та психології ЗНУ

 

Для довідки

 

У Запорізькому національному університеті за ініціативи відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування від 2020 року реалізують творчий проєкт «Історії успіху випускників ЗНУ». Утілюють його в життя факультети, інженерний навчально-науковий інститут ЗНУ ім. Ю.М. Потебні. Активно долучається до роботи й факультет журналістики, пресслужба вишу. Вони створюють матеріали про успішну професійну кар’єру наших випускників/випускниць. Факультети університету та інженерний інститут допомагають налагодити зв'язок із випускниками/випускницями факультетів різних років. Долучитися до цієї ініціативи можуть усі охочі випускники/випускниці Запорізького національного університету та інженерного інституту ЗНУ (колишня Запорізька державна інженерна академія та Запорізький індустріальний інститут), котрі бажають поділитись із майбутніми молодими фахівцями/фахівчинями таємницями професійного становлення, допомогти їм працевлаштуватись, на власному прикладі продемонструвати, як реалізувати себе в професії, тощо. Для цього треба надіслати матеріали чи контакти відповідної особи на пошту:

znu.pressa@gmail.com

Слідкувати за проєктом «Історії успіху випускників ЗНУ» можна за лінком:

https://bit.ly/2HixRA8

Сьогодні архів проєкту – це вже більш ніж 300 історій успіхів талановитих випускників/випускниць Запорізького національного університету!

 

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

 

Схожі новини