Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / ЗНУ долучився до вебінару від Американських Рад із міжнародної освіти

ЗНУ долучився до вебінару від Американських Рад із міжнародної освіти

ЗНУ долучився до вебінару від Американських Рад із міжнародної освіти
29.09.2022 15:09 Все Головні новини ZNU Zaporizhzhia National University ЗНУ Запорізький національний університет наукова бібліотека проєкт Academic IQ академічна доброчесність якість освіти опитування вебінар

Запорізький національний університет (ZNU, Zaporizhzhia National University) протягом 2020-2022 років брав участь у дворічному проєкті Американських Рад із міжнародної освіти «Ініціатива академічної доброчесності та якості освіти» (Academic IQ). Він здійснювався за сприяння Посольства США в Україні, Міністерства освіти і науки України та Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти. ЗНУ в ньому представляли проректор з науково-педагогічної роботи Юрій Каганов, начальниця відділу моніторингу та якості освіти Марина Томченко та директорка наукової бібліотеки Ніна Чала.

 

23 вересня 2022 року Американські Ради з міжнародної освіти в межах впровадження проєкту «Ініціатива академічної доброчесності та якості освіти – Academic IQ» провели презентацію Інструментарію для дослідження академічної доброчесності та якості освіти у ЗВО. До онлайн-заходу на платформі Zoom долучились понад 300 учасників/учасниць із 60 університетів України, що працювали в межах проєкту. Інструментарій дозволяє провести комплексний внутрішній інституційний аналіз, визначити сильні сторони у роботі ЗВО, а також галузі, які потрібно підсилити.

Над матеріалами Інструментарію працювали Ольга Бершадська, Єгор Стадний, Тетяна Жерьобкіна, а також команда проєкту «Ініціатива академічної доброчесності та якості освіти» (Яна Чапайло, Катерина Костогриз, Марта Томахів, Анастасія Сидорук і Євгенія Москалевич). До Інструментарію увійшли:

- Анкета самооцінювання закладів вищої освіти;

- Анкети для студентів/студенток і викладачів/викладачок із супутніми інструкціями з їхнього використання;

- Інструкція з організації та проведення фокус-групових дискусій;

- Матриця-світлофор;

- Поради з написання звіту за результатами проведеного дослідження.

Інструментарій показав свою результативність серед 60 університетів проєкту «Academic IQ». Його апробували для вільного використання в усіх ЗВО України, зокрема і в Запорізькому національному університеті. Упродовж двох років під час проведення першого циклу опитування (січень-лютий 2021 р.) загалом у ньому взяли участь 13 тисяч викладачів/викладачок і 56 тисяч студентів/студенток. Із них від ЗНУ – 152 і 874 відповідно під час другого (січень-лютий 2022 року) – 8 тисяч викладачів/викладачок і 31 тисяча студентів/студенток, з них від ЗНУ – 175 і 704 відповідно.

Детальна інформація про Інструментарій та лінки для завантаження форм та Інструкцій розміщена на сайті проєкту:

https://academiq.org.ua/novyny/instrumentarii/

Інструментарій для дослідження академічної доброчесності та якості освіти в ЗВО.

Як зазначили розробники/розробниці, цей перелік інструментів не є обов`язковим, вони надають розширену опцію проведення моніторингу внутрішньої системи забезпечення якості освіти й академічної доброчесності, можуть бути залучені повністю або частково до вже існуючих практик. Із дозволу організаторів/організаторок проєкту «Academic IQ», презентації спікерів/спікерок і відеозаписи всіх вебінарів українською й англійською мовами розміщені на сайті наукової бібліотеки за лінком:

http://library.znu.edu.ua/

Для ознайомлення з ними треба перейти за link «Сервіси та послуги. Перевірка на плагіат».

 

Наукова бібліотека

 

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

 

Схожі новини