Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ долучилися до фахового обговорення юридичних проблем реалізації та захисту прав дитини

У ЗНУ долучилися до фахового обговорення юридичних проблем реалізації та захисту прав дитини

У ЗНУ долучилися до фахового обговорення юридичних проблем реалізації та захисту прав дитини
03.10.2022 13:15 Все Головні новини Факультети Юридичний ZNU Zaporizhzhia National University ЗНУ Запорізький національний університет юридичний факультет наукова діяльність міжнародна діяльність конференція захист дітей правові питання

Тридцятого вересня – першого жовтня представники й представниці правничих освітньо-наукових шкіл різних держав змогли об’єднатися й у фаховому середовищі обговорити проблеми реалізації та правового захисту дитини. До них приєднався юридичний факультет ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University).

 

Міжнародна науково-практична конференція «Вищий інтерес дитини: соціокультурний, нормативний та юрисдикційний аспекти» викликала інтерес у вчених із багатьох країн. До участі в заході також долучилися й державні інституції, які в межах своїх повноважень зобов’язані сприяти реалізації та захисту прав дитини. Вони висвітили специфіку своєї діяльності, зупинилися на проблемних питаннях, продемонстрували позитивну практику забезпечення реалізації окремих прав дитини, судового та адміністративного захисту її прав.

Цікаві виступи запропонували Майя Банареску, уповноважена з прав дитини Республіки Молдова, яка висвітлила тему «Найвищі інтереси дитини: від стандартів до практики», та Ренате Вебер, омбудсмен Румунії, який розглянув тему «Повага до принципу вищих інтересів і гідності дитини при розгляді справ щодо діянь, пов’язаних із правовою кваліфікацією статеві зносини з неповнолітньою». Йоан Гинфалян, адвокат у справах неповнолітніх, віцепрезидент омбудсмена Республіки Румунія, презентував доповідь на тему «Практика Румунії щодо забезпечення поваги до найвищих інтересів дитини». Оксана Філіпішина, представниця уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, окреслила у своїй доповіді тему «Міжнародні та національні стандарти в галузі захисту прав та інтересів дитини: досвід України в умовах збройного конфлікту». Миколай Павляк, омбудсмен Республіки Польщі, виголосив на тему «Найвищі інтереси дитини – адвокаційний підхід». Ліка Гвінджіля, головна фахівчиня відділу прав дитини від імені Офісу громадського захисника (омбудсмена) Республіки Грузії, виголосила доповідь на тему «Практика Грузії щодо забезпечення поваги до найвищих інтересів дитини». Гюльчехра Маткаримова, представниця Міністерства внутрішніх справ Республіки Узбекистан, членкиня Палати адвокатів Узбекистану, обрала для виступу тему «Захист прав дитини в Узбекистані: теорія і практика». Жанна Уразбачова, адвокатка Алматинської адвокатури асоціації Республіки Казахстан, прозвітувала на тему «Правовий захист дітей, які зазнали сексуального насильства, у практиці Європи».

За час заходу всі змогли не лише представити результати своїх досліджень для обговорення на пленарному засіданні та під час роботи у двох тематичних секціях «Міжнародні та національні стандарти охорони прав та інтересів дитини» та «Судові спори щодо захисту прав та інтересів дитини: особливості забезпечення». Домовилися й про спільні дослідження із зарубіжними колегами, визначилися з пріоритетними напрямками наукової співпраці на найближчі роки та на подальшу перспективу. У ЗНУ запропонували інноваційні форми міжнародної співпраці, які не тільки викликали схвальну оцінку фахового зібрання як приклади взірцевої практики інтернаціоналізації діяльності закладів вищої освіти. Іноземні правники та правниці запевнили, що мають бажання ці інновації негайно запозичити.

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

 

Схожі новини