Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Псхологиня ЗНУ Ірини Марті порадила, що робити під час панічної атаки

Псхологиня ЗНУ Ірини Марті порадила, що робити під час панічної атаки

Псхологиня ЗНУ Ірини Марті порадила, що робити під час панічної атаки
04.10.2022 09:09 Все Головні новини Інженерний інститут ЗНУ ZNU Zaporizhzhia National University ЗНУ Запорізький національний університет інженерний навчально-науковий інститут відділ виховної роботи практичний психолог панічна атака поради

Про те, як опанувати себе під час виникненні загрози панічної атаки та як допомогти подолати її близьким, розповіла співробітниця виховного відділу, практична психологиня Запорізького національного університету (Zaporizhzhia National University) Ірини Марті.

 

Якщо ви чи ваші близькі раптом відчули сильну тривогу, яка швидко наростає та супроводжується болісними відчуттями, такими як серцебиття, почуття задухи, біль у грудях, запаморочення тощо, то, ймовірно, що це – напад панічної атаки. І подолати його дуже важливо! То що ж робити, щоб упоратися з нападом панічної атаки? Передусім, Ірина Вадимівна рекомендує в жодному разі не намагатися контролювати прояви тривоги, оскільки це лише посилить її.

Дуже важливо навчитися методам релаксації та дихальних вправ, які допоможуть впоратися з нападами. «Якщо ви вмієте контролювати своє дихання, це може зробити напад паніки менш лякаючим. Глибоке дихання,– радить Ірина Марті, – може зменшити симптоми паніки під час нападу. Потрібно зосередитеся на глибоких вдихах і видихах через рот, відчуваючи, як повітря повільно наповнює ваші груди і живіт, а потім знову повільно виходить із них. Вдихайте, рахуючи до чотирьох, затримайтеся на секунду, а потім видихайте, також рахуючи до чотирьох».

«Заплющить очі, – рекомендує вона. – Деякі панічні атаки виникають через надмірну кількість подразників. Якщо ви перебуваєте в мінливому середовищі з великою кількістю стимулів, це може посилити негативну дію. Заплющення очей сприятиме виключенню будь-яких додаткових подразників і допоможе зосередитись на диханні. Спробуйте спостерігати та усвідомлювати свої думки, ніби «збоку». Це надасть можливість впоратися з тривожними думками. Дистанціюючись, легко зрозуміти, що думки можуть бути помилковими. До речі, регулярний повноцінний сон дозволить почуватися стабільніше впродовж всього дня».

«Якщо у вашому оточенні поруч є людина, яка страждає на панічні атаки, – говорить Ірина Вадимівна, – будьте з нею терплячими. Ніколи не лайте й не звинувачуйте. Зберігайте спокій і прослідкуйте, щоб вона отримала допомогу, якої потребує».

Пам’ятайте! Ці прийоми – ефективні для запобігання нападам паніки, проте й не забувайте, що ви завжди можете звернутися за професійно. допомогою до практичного психолога ЗНУ Ірини Вадимівни Марті за таким графіком:

Навчальний корпус № 4 ЗНУ, каб. № 235.

Понеділок, вівторок, четвер з 9:00 до 11:00 та з 13:00 до 15:00

Навчальний корпус № 9 (Інженерний навчально-науковий інститут ім. Ю.М. Потебні), кабінет 57.

П’ятниця, з 9:00 до 11:00 та з 13:00 до 15:00.

Гуртожиток № 6 (Добролюбова, 19), кабінет психолога.

Середа з 9:00 до 11:00 та з 13:00 до 15:00

Попередній запис за телефоном 099-25-27-873.

Або повідомлення на електронну пошту: irinamartizp@gmail.com

 

Інженерний навчально-науковий інститут ім. Ю.М. Потебні

 

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

 

 

 

Схожі новини