Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Під час ректорату в ЗНУ розглянули важливі питання діяльності вишу

Під час ректорату в ЗНУ розглянули важливі питання діяльності вишу

Під час ректорату в ЗНУ розглянули важливі питання діяльності вишу
05.10.2022 10:00 Все Головні новини ZNU Zaporizhzhia National University ректорат засідання освітній процес вступна кампанія грантова діяльність аспірантура гуртожитки ремонтні роботи моніторинг забезпечення якості освіти

Третього жовтня в Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) провели чергове засідання ректорату, присвячене основним напрямкам діяльності вишу.

 

На початку заходу ректор Микола Фролов звернув увагу на те, що колективу ЗНУ доводиться працювати в надзвичайно складних умовах, адже інфраструктура міста Запоріжжя, яке знаходиться в прифронтовій зоні, потерпає від щоденних обстрілів із боку військ рф, зокрема руйнувань зазнають об’єкти системи освіти. Ворог недарма обирає таку тактику, адже саме вони сьогодні є тим фундаментом, на якому базується вся система національної освіти та патріотичного виховання. У цей складний для країни час університет активно працює та здійснює набір, який, до речі, вже перевищує кількісні показники минулого року. Це стало можливим завдяки злагодженій роботі всього університетського колективу.

Серед важливих питань, які розглянули під час засідання, варто виокремити такі: оголошення конкурсу на заміщення посади діючого ректора ЗНУ, термін роботи якого спливає вже в грудні цього року, результати вступної кампанії, яка ще триває, організація освітнього процесу у виші, збереження студентського контингенту й створення для них умов для ліквідації академічної заборгованості й сплати за навчання, розподіл робочого навантаження між науково-педагогічними працівниками/працівницями, а також питання фінансового та господарського секторів.

Першочерговим питанням, яке розглянули, було таке: організація заходів щодо підготовки до виборів ректора ЗНУ в рамках конкурсу, оголошеного МОН України. Із Наказом № 246-К від 29.09.2022 р. можна онзайомитись за лінком: https://mon.gov.ua/ua/npa/pro-ogoloshennya-konkursu-na-zamishennya-posadi-rektora-zaporizkogo-nacionalnogo-universitetu

Через військову агресію рф та складну ситуацію в Запорізькій області виборчий процес відбудеться упродовж трьох місяців після оголошення завершення військового стану в Україні.
Про поточні результати щодо перебігу вступної кампанії в ЗНУ на різні освітні рівні, яка триває, поінформували відповідальні особи приймальної та відбіркової комісій. Так, вони повідомили про перший транш щодо надання додаткових місць для вступників, які мають право навчатися за кошти держбюджету: це – 131 додаткове місце на бакалавраті, 30 – на рівні магістратури, а ще – 2 на старші курси. Місця розподілять між факультетами. Згодом відбудеться переведення на ці місця, а перелік визначатимуть деканати разом із студентською радою. Також звернули увагу факультетів на необхідність формування особових справ студентства і надання відповідних документів до відділу кадрів.

Через дію воєнного стану, якщо особа не може (згідно з умовами вступу) подати оригінали документів до приймальної комісії, можна їх надати упродовж наступних трьох місяців, натомість тимчасово надіслати копії документів через засоби електронного зв’язку.

Також відповідальний секретар приймальної комісії ЗНУ Станіслав Іваненко повідомив, що станом на 29 вересня на 1 курс бакалаврату зараховано загалом майже 1600 студентів. Ще 2400 осіб – до магістратури університету, а це вже майже на 80% перевищує набір минулого року. На старші курси на сьогодні зарахували майже 580 осіб. Тож за усіма показниками на різні рівні цього року вже зараховано більше, ніж торік. Окрім цього, з 17 жовтня у ЗНУ відбуватиметься додатковий набір здобувачів/здобувачок вищої освіти на різних рівнях – на місця ліцензованого обсягу на контракт. Фахівці/фахівчині комісій також звернули увагу деканатів, що вступна кампанія цього року триває довше, ніж зазвичай, й ті студенті, які поетапно зараховуються до ЗНУ та інженерного навчально-наукового інституту ім. Ю. Потебні мають одразу бути приєднані до освітнього процесу. Це наразі є основним завданням структурних підрозділів університету.

У рамках обговорення питань щодо організації та перебігу освітнього процесу виступили ректор Микола Фролов, проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи Олександр Гура, начальниця науково-методичного відділу Людмила Нестеренко та інші. Йшлося про організацію та контроль відвідування занять, ліквідацію академічної та фінансової заборгованості, розподіл робочого навантаження, який остаточно затвердять наприкінці тижня, мінімізацію мікрогруп тощо. Звернули увагу й на стипендіальне забезпечення та обов’язкове виконання Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» (доповідач – перший проректор Олександр Бондар).

Про результати вступу в осінню хвилю набору до аспірантури доповів проректор з наукової роботи Геннадій Васильчук: на навчання на умовах держбюджетного фінансування зараховано 82 особи, а ще 52 – на умовах контракту. Більшість вступників – представники ЗНУ. Наразі від цієї категорії вступників на рахунок університету надійшло близько 3 млн грн.

Проректор з науково-педагогічної роботи Юрій Каганов прозвітував про організацію освітнього процесу на третьому рівні вищої освіти (PhD), зокрема щодо оптимізації підходів до викладання фахових дисциплін, розподілу погодинного навантаження та про інші організаційні моменти. Присутнім повідомили про переведення у відкритий доступ електронних ресурсів наукової бібліотеки ЗНУ, аби забезпечити повноцінне користуватися науково-навчальною електронною базою.

Окрім іншого, проректор прозвітував про надходження грантових коштів – 234 тис євро – від програми Ukraine Digital від Німецької служби академічних обмінів (DAAD), яку ЗНУ подавав спільно з університетом Білефельд (Німеччина). Нагадаємо, ці гроші спрямують на підтримку 190 студентів/студенток ЗНУ, постраждалих від війни, які отримуватимуть кошти впродовж 6 наступних місяців (по 200 євро на місяць). Юрій Олегович також подякував усім, хто бере активну участь у грантових програмах і закликав активно приєднуватися до цієї діяльності, аби спільними зусиллями забезпечувати вишу не лише можливість виживання в умовах воєнного стану, а й безперебійний розвиток та сприяти інтеграції в міжнародний простір.

Під час засідання виступили зі звітами з робочих питань: проректор з науково-педагогічної роботи та технічної освіти Віктор Банах (про організацію виробничої практики для студентів з Марокко, які навчаються в ІННІ ЗНУ), проректор з навчально-виробничої роботи та матеріально-технічного забезпечення Сергій Кушнір (про поточні ремонти та підготовку до зими гуртожитків і корпусів університету), начальниця відділу кадрів Наталія Котляренко (про необхідність моніторингу контингенту тих, хто перебуває за межами Запорізької області, та щодо переведення на вакантні місця на навчання за кошти бюджету), керівник первинної профспілкової організації ЗНУ Борис Павловський (про виплати на оздоровлення від профспілки), голова студентської ради Моніка Татевосян (із питань субсидіювання студентських гуртожитків у 2022/2023 навчальному році). Також обговорили й досягнення ЗНУ, зокрема спортивні, про які доповів директор спортивно-оздоровчого комплексу ЗНУ Михайло Протас. Під час зібрання йшлося й про інші поточні питання діяльності колективу закладу вищої освіти.

 

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

 

Схожі новини