
На початку жовтня Запорізький національний університет (ZNU, Zaporizhzhia National University) відвідала група 6-11-х класів Дніпрорудненської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів «Талант» за ініціативи випускника філологічного факультету ЗНУ, вчителя цієї школи Романа Кудрова. Їх зустріли й провели екскурсію студмістечком та навчальними корпусами представники/представниці відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування, наукової бібліотеки, Музею історії та розвитку університету.
Організувала знайомство з університетом начальниця відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Галина Микитів. Екскурсію для учнівської молоді розпочали з відвідин наукової бібліотеки. Її директорка Ніна Чала познайомила майбутніх користувачів і користувачок бібліотеки з її фондами та електронними ресурсами. Крім того, під час знайомства із цим важливим структурним підрозділом переконливо дала зрозуміти, що на сьогодні бібліотека – не лише книгосховище, а й сучасні цифрові технології, які надають можливість доступу із будь-якої точки світу. А ще – це територія зустрічі та спілкування усіх творчих людей. Ніна Миколаївна традиційно почала екскурсію бібліотекою з артвиставок творчих робіт від спеціальності «Графічний дизайн» й авторської виставки випускниці факультету журналістики Мішель Волкової, які яскраво презентують університет талантів, яким і є ЗНУ. Знайомство з книжковим фондом включало показ книжково-музейної експозиції, котра містить унікальні видання творів Тараса Шевченка, якими пишається бібліотека.
У читальних залах відвідувачі/відвідувачки не тільки змогли побачити книжкові колекції, а й почули розповіді директорки про те, як різнобічно сьогодні використовують ресурси бібліотеки: для підготовки до навчальних занять, для постановки театралізованих дійств, кіберзмагань та інших яскравих заходів. А завідувачка відділу Ірина Шиленко наочно продемонструвала учнівській молоді сучасну процедуру запису до бібліотеки за штрихкодовою технологією. Учні й учениці також дізналися, що вони вже сьогодні можуть записатися до наукової бібліотеки ЗНУ – дистанційно, через сервіс «Онлайн-реєстрація» на сайті бібліотеки – і стати її користувачами/користувачками, замовляти потрібні книжки через електронний каталог. Завідувачка відділу Світлана Сівак відкрила гостям електронне середовище для навчання й показала, як шукати та завантажувати електронні ресурси, як отримати «Бібліотеку в смартфоні» та користуватись нею в реальному часі.
Галина Микитів презентувала учасникам й учасницям екскурсії інфраструктуру університету, його матеріально-технічну базу й ті освітні можливості, які розкриваються перед молоддю. Під час екскурсії студмістечком гості відвідали кілька корпусів та оглянули мультимедійні аудиторії, комп’ютерні класи й чимало інших цікавинок, які привернули увагу майбутніх вступників. Зокрема, у навчальному корпусі № 2 відвідали світлицю та сфотографувалися біля відомих локацій університету – Студентського квитка й розгорнутої Ювілейної книги вишу, на головній сторінці якої міститься Гімн ЗНУ, автор якого – видатний науковець-філолог Віктор Чабаненко. Бідьше дізнатися про цей важливий факт можна за лінком:
https://www.znu.edu.ua/ukr/university/about-us/himn
У навчальному корпусі № 6 учні й учениці змогли ознайомитися з розташуванням приміщень Школи Конфуція, котра надає можливості для вивчення китайської мови всім охочим, та іншими освітніми центрами, які працюють на базі університету і реалізують потребу у вивченні курсів іноземних мов. Одним із незабутніх моментів відвідин університету для представників і представниць дніпрорудненської школи також став огляд Музею історії та розвитку ЗНУ. Багато цікавих фактів із далекого й нещодавнього минулого вишу гості почули від директора музею Володимира Лінікова. А ще – оглянули експонати та сфотографувалися біля вишиваної карти України. Попри насичену враженнями екскурсію, за кілька годин не можливо обійти всі цікаві об’єкти, якими славиться ЗНУ, тому Галина Володимирівна запросила школярів і школярок і педагогічних працівників/працівниць у майбутньому ознайомитись з іншими цікавими локаціями, зокрема, з обсерваторією з великим телескопом, зоологічним музеєм з його унікальними колекціями, музеєм води на базі інженерного навчально-наукового інституту ЗНУ ім. Ю.М. Потебні, етнографічними музеями тощо. Учителі та вчительки також зацікавились можливістю підвищити кваліфікацію на базі Центру післядипломної освіти ЗНУ. Своїми враженнями після екскурсії гості ділилися в соцмережах, щиро дякуючи за цей надзвичайно цікавий і насичений день, який вони вперше разом провели в ЗНУ:
https://www.facebook.com/groups/109690753083700/posts/1080009342718498
Наразі групи школярів/школярок і викладачів/викладачок, охочих здійснити цікаві екскурсії в ЗНУ, запрошують звертатися до відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування, контакти якого розміщені за лінком:
http://sites.znu.edu.ua/vdpp/4205.ukr.html
Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:
https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU
https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/
https://t.me/pressluzhbaZNU