Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Учні й учениці Дніпрорудненської школи «Талант» побували на екскурсії в ЗНУ

Учні й учениці Дніпрорудненської школи «Талант» побували на екскурсії в ЗНУ

Учні й учениці Дніпрорудненської школи «Талант» побували на екскурсії в ЗНУ
06.10.2022 09:28 Все Головні новини Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування ZNU Zaporizhzhia National University ЗНУ Запорізький національний університет відділ доуніверситетської підготовки профорієнтації працевлаштування екскурсія студмістечко наукова бібліотека музей співпраця школи

На початку жовтня Запорізький національний університет (ZNU, Zaporizhzhia National University) відвідала група 6-11-х класів Дніпрорудненської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів «Талант» за ініціативи випускника філологічного факультету ЗНУ, вчителя цієї школи Романа Кудрова. Їх зустріли й провели екскурсію студмістечком та навчальними корпусами представники/представниці відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування, наукової бібліотеки, Музею історії та розвитку університету.

Організувала знайомство з університетом начальниця відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Галина Микитів. Екскурсію для учнівської молоді розпочали з відвідин наукової бібліотеки. Її директорка Ніна Чала познайомила майбутніх користувачів і користувачок бібліотеки з її фондами та електронними ресурсами. Крім того, під час знайомства із цим важливим структурним підрозділом переконливо дала зрозуміти, що на сьогодні бібліотека – не лише книгосховище, а й сучасні цифрові технології, які надають можливість доступу із будь-якої точки світу. А ще – це територія зустрічі та спілкування усіх творчих людей. Ніна Миколаївна традиційно почала екскурсію бібліотекою з артвиставок творчих робіт від спеціальності «Графічний дизайн» й авторської виставки випускниці факультету журналістики Мішель Волкової, які яскраво презентують університет талантів, яким і є ЗНУ. Знайомство з книжковим фондом включало показ книжково-музейної експозиції, котра містить унікальні видання творів Тараса Шевченка, якими пишається бібліотека.
У читальних залах відвідувачі/відвідувачки не тільки змогли побачити книжкові колекції, а й почули розповіді директорки про те, як різнобічно сьогодні використовують ресурси бібліотеки: для підготовки до навчальних занять, для постановки театралізованих дійств, кіберзмагань та інших яскравих заходів. А завідувачка відділу Ірина Шиленко наочно продемонструвала учнівській молоді сучасну процедуру запису до бібліотеки за штрихкодовою технологією. Учні й учениці також дізналися, що вони вже сьогодні можуть записатися до наукової бібліотеки ЗНУ – дистанційно, через сервіс «Онлайн-реєстрація» на сайті бібліотеки – і стати її користувачами/користувачками, замовляти потрібні книжки через електронний каталог. Завідувачка відділу Світлана Сівак відкрила гостям електронне середовище для навчання й показала, як шукати та завантажувати електронні ресурси, як отримати «Бібліотеку в смартфоні» та користуватись нею в реальному часі.
Галина Микитів презентувала учасникам й учасницям екскурсії інфраструктуру університету, його матеріально-технічну базу й ті освітні можливості, які розкриваються перед молоддю. Під час екскурсії студмістечком гості відвідали кілька корпусів та оглянули мультимедійні аудиторії, комп’ютерні класи й чимало інших цікавинок, які привернули увагу майбутніх вступників. Зокрема, у навчальному корпусі № 2 відвідали світлицю та сфотографувалися біля відомих локацій університету – Студентського квитка й розгорнутої Ювілейної книги вишу, на головній сторінці якої міститься Гімн ЗНУ, автор якого – видатний науковець-філолог Віктор Чабаненко. Бідьше дізнатися про цей важливий факт можна за лінком: https://www.znu.edu.ua/ukr/university/about-us/himn
У навчальному корпусі № 6 учні й учениці змогли ознайомитися з розташуванням приміщень Школи Конфуція, котра надає можливості для вивчення китайської мови всім охочим, та іншими освітніми центрами, які працюють на базі університету і реалізують потребу у вивченні курсів іноземних мов. Одним із незабутніх моментів відвідин університету для представників і представниць дніпрорудненської школи також став огляд Музею історії та розвитку ЗНУ. Багато цікавих фактів із далекого й нещодавнього минулого вишу гості почули від директора музею Володимира Лінікова. А ще – оглянули експонати та сфотографувалися біля вишиваної карти України. Попри насичену враженнями екскурсію, за кілька годин не можливо обійти всі цікаві об’єкти, якими славиться ЗНУ, тому Галина Володимирівна запросила школярів і школярок і педагогічних працівників/працівниць у майбутньому ознайомитись з іншими цікавими локаціями, зокрема, з обсерваторією з великим телескопом, зоологічним музеєм з його унікальними колекціями, музеєм води на базі інженерного навчально-наукового інституту ЗНУ ім. Ю.М. Потебні, етнографічними музеями тощо. Учителі та вчительки також зацікавились можливістю підвищити кваліфікацію на базі Центру післядипломної освіти ЗНУ. Своїми враженнями після екскурсії гості ділилися в соцмережах, щиро дякуючи за цей надзвичайно цікавий і насичений день, який вони вперше разом провели в ЗНУ:
https://www.facebook.com/groups/109690753083700/posts/1080009342718498
Наразі групи школярів/школярок і викладачів/викладачок, охочих здійснити цікаві екскурсії в ЗНУ, запрошують звертатися до відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування, контакти якого розміщені за лінком:
http://sites.znu.edu.ua/vdpp/4205.ukr.html

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:
https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU
https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/
https://t.me/pressluzhbaZNU

Схожі новини