Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / ЗНУ – серед учасників VI Харківського міжнародного юридичного форуму

ЗНУ – серед учасників VI Харківського міжнародного юридичного форуму

ЗНУ – серед учасників VI Харківського міжнародного юридичного форуму
07.10.2022 12:31 Все Головні новини Факультети Юридичний ZNU Zaporizhzhia National University ЗНУ Запорізький національний університет юридичний факультет стандарти освітнього процесу наукова професійна програма програма право обговорення

Запорізький національний університет (ZNU, Zaporizhzhia National University) традиційно долучається до багатьох фахових заходів. Щороку в Україні у жовтні на базі Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого проводиться Міжнародний Харківський юридичний форум як відкрита міжнародна платформа для обговорення проблем, найбільш актуальних для світової юридичної спільноти, місія якого полягає у залученні провідних фахівців та експертів із різних країн до прозорого та відкритого діалогу з метою вироблення спільних підходів до вирішення актуальних юридичних проблем в контексті глобалізації та усунення бар’єрів світового сталого розвитку. У 2022 році – «році, опаленому війною», цей «знаковий» для всієї правничої спільноти захід провели 4-7 жовтня.

 

До участі у заході змогли долучитися науково-педагогічні працівники/працівниці, здобувачі/здобувачки як вітчизняних, так і зарубіжних правничих освітніх шкіл, юристи-практики, представники/представниці органів державної влади, органів місцевого самоврядування. Достатньо насиченою та цікавою була запропонована для учасників/учасниць програма Форуму, а саме – численні панельні дискусії за участю зарубіжних спікерів/спікерок: «Захист жертв війни в Україні», «Міжнародні стандарти цивільного судочинства : виклики воєнного часу та адаптація до законодавства ЄС», «Україна на шляху до членства в ЄС: виклики та перспективи», «Сталість у перехідний період: корпоративна повага до солідарності», «Скандинавський підхід до сталого розвитку: історія та сучасні тенденції», «Продовольча безпека в умовах глобальних викликів: національно-правовий та міжнародний аспекти», воркшоп «Штучний інтелект, дискримінація та прогнозування» із презентацією нового проєкту – Центру Досконалості Жан Моне, «Європейські фундаментальні цінності в цифрову еру» тощо.

Цього року представники/представниці ЗНУ організаторськи долучилися до участі у Форумі. 05 жовтня відбулося засідання круглого столу на тему «Обговорення моделей співпраці вітчизняних правничих шкіл із зарубіжними партнерами в умовах війни в Україні». Цільовою аудиторією заходу були представники/представниці адміністрацій, вітчизняних і зарубіжних освітніх структур, зацікавлених правничих шкіл, юристи-практики, експерти/експертки галузі, студентські лідери/лідерки, представники/представниці професійних правничих громадських організацій. Проведений захід був зорієнтований на концентрацію уваги фахової освітянської спільноти з метою презентувати та обговорити позитивні освітні практики співпраці вітчизняних правничих шкіл із зарубіжними колегами у воєнний період в Україні; обґрунтувати реальну спроможність вітчизняних ЗВО до пошуку та впровадження інноваційних форм; різновекторної полісуб’єктної освітньої співпраці, в т.ч. із урахуванням запитів зарубіжного досвіду; відрефлексувати на різні освітні програми за спеціальністю 081 Право вітчизняних правничих шкіл, особливості впровадження освітньої співпраці за запитами зарубіжними колегами. І досягти цієї мети стало можливим завдяки підтримці Міністерства освіти і науки України, Національної академії правових наук України, а також підтримці американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програми «Справедливість для всіх».

Із привітальними словами до учасників звернулися: Анатолій Гетьман – ректор Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, академік Національної академії правових наук України, доктор юридичних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України, лауреат Державної премії України, Олександр Пижов – Генеральний директор директорату європейської інтеграції, бюджетування та узгодження політик, Міністерство освіти і науки України, Наталя Петрова – заступниця керівника Програми «USAID» «Справедливість для всіх». Свої напрацювання представили для обговорення вітчизняні ЗВО – Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого, Запорізький національний університет, Ужгородський національний університет, Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича, Національний авіаційний університет, Національний аерокосмічний університет імені М.Є. Жуковського «Харківський авіаційний інститут», Університет митної справи та фінансів. Досить цікавими були виступи й зарубіжних колег із Румунії, Великої Британії, Республіки Молдова, Республіки Польща, Словацької Республіки. Впродовж чотирьох годин змогли презентували позитивні практики бінарної співпраці, обговорили особливості інноваційних освітніх практик співпраці вітчизняних правничих шкіл із зарубіжними колегами у воєнний період в Україні, підтвердили реальними прикладами дієву спроможність вітчизняних ЗВО до пошуку та впровадження інноваційних освітніх форм співпраці для НПП, здобувачів/здобувачок, а також визначилися із перспективними напрямками подальшої комплектної співпраці шляхом об’єднання спільних зусиль одночасно декількох освітянських вітчизняних та зарубіжних шкіл, підготовку спільних освітніх продуктів для презентації фаховій спільноті.

 

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

 

Схожі новини