Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Проєкт «Історії успіхів випускників ЗНУ»: вихованка магістратури економічного факультету ЗНУ Катерина Репіч

18.06.2021 09:00 Все Головні новини Факультети Економічний Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Історії успіхів випускників ЗНУ ZNU Zaporizhzhia National University ЗНУ Запорізький національний університет економічний факультет відділ доуніверситетської підготовки профорієнтації та працевлаштування пресслужба проєкт Історії успіхів випускників ЗНУ

У Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) триває втілення в життя проєкту «Історії успіхів випускників ЗНУ». Сьогодні в його рамках пропонуємо вашій увазі інтерв'ю з вихованкою спеціальності «Економіка» освітньо-професійної програми «Управління персоналом та економіка праці», HR Operation Manager та керівницею офісу в IT-компании м. Запоріжжя Катериною Репіч. Ось що вона розповідає про свої студентські роки та побудову успішної кар’єри:

- Добрий день, пані Катерино! Як склалося життя після університету?
- Добрий день! Після закінчення бакаврату я почала свою професійну кар'еру в невеликій IT-компанії, обіймаючи посаду менеджерки з персоналу. Уже вступивши на магістратуру на спеціальність «Економіка» на освітню програму «Управління персоналом та економіка праці», я отримала глибокі теоретичні знання та практичні навички. Згодом, успішно захистивши магістерську роботу, я змогла перейти вже у велику IT-компанію, де більш ніж 300 співробітників та виросла в ній професійно. - Чому обрали навчання в ЗНУ?
- Я відразу розуміла, що Запорізький національний університет має кращий рейтинг і рекомендаціі, тож відразу подалася туди, та не пожалкувала. Ознайомившись із сайтом університету, я мала змогу впевнитися та зробити висновки про значні переваги навчання на економічному факультеті, зокрема детально розглянула освітньо-професійну програму «Управління персоналом та економіка праці», яка забезпечує якісну підготовку фахівців галузі управління персоналом та економіки праці, здатних до роботи в різних видах діяльності, власному бізнесі, виконується в активному дослідницькому середовищі із застосуванням інноваційних технологій і з можливістю академічної мобільності за програмами міжнародного обміну.
- Що Вам найбільше подобалось під час навчання?
- Економічний факультет і кафедра управління персоналом і маркетингу зокрема має свою історію розвитку й особливе навчально-освітнє середовище, сприятливе для адаптації студентів і студенток задля того, щоб відповідати вимогам і нормам освітнього закладу, а також в умінні розвиватися в новому економічному середовищі, здобуваючи фахові знання та навички в галузі управління людськими ресурсами. Науково-педагогічні працівники й працівниці, які здійснюють освітній процес, відповідають профілю й напряму дисциплін, котрі викладаються, мають необхідний стаж педагогічної та практичної роботи. До організації освітнього процесу залучаються професіонали-практики, експерти й експертки галузі, відомі й успішні випускники й випускниці кафедри, представники та представниці роботодавців. Крім того, навчання в стінах альма-матер неабияк згуртувало нас в один дружній колектив, особливо цьому сприяло активне студентське життя у виші. Ви знаєте, я навіть знайшла там кращих подруг, із якими я підтримую стосунки й сьогодні. На думку спадає багато гарних спогадів, зокрема, пов'язаних із життям у гуртожитку. Це був досить стресовий, але водночас яскравий період мого життя!
- Чи виникали у Вас труднощі з працевлаштуванням?
- Я розуміла, ким я хочу бути, тож рухалася за чітко визначеним планом. Подавала резюме в компанії, у яких я хотіла працювати. Можливо, тому що я не сприймала на той час свої спроби працевлаштування як труднощі. Бо ж знаю, що навіть якщо якісь двері зачинені, завжди будуть відкриті інші. Набуваючи систематично професійний досвід, сьогодні я вже розумію всі тонкощі професії управлінця з персоналу та можу сама обирати галузь, де мені більше до вподоби працювати. На мою думку, для успішного працевлаштування, HR мають бути лідерами/лідерками, горіти своєю справою, завжди розвиватися, та, звісно, фахівцю чи фахівчині мають бути притаманні такі риси вдачі, як емпатія та комунікабельність. Я можу виділити багато плюсів у професії управлінця з персоналу: ця професія буде завжди актуальна, передбачає постійну комунікацію з людьми, можливість отримувати нові знання, кар'єрну мотивацію.
- Чи не могли б Ви щось порадити абітурієнтам й аібтурієнткам?
- По-перше, гарно обдумайте, яка спеціальність вам буде цікава. Не йдіть навчатися лише тому, що вам порадили так батьки чи друзі. По-друге, намагайтесь на останніх курсах брати активну участь у стажуваннях, у програмах національної та міжнародної академічної мобільності, за можливості отримуйте досвід роботи для розуміння траєкторії свого розвитку. І по-третє, отримуйте задоволення від процесу навчання. Студентські роки – це дуже яскравий період вашого життя. Тож успіхів, у вас все вийде! Обирайте освітньо-професійну програму «Управління персоналом та економіка праці» – це запорука успішного працевлаштування!

Валентина Гельман,
д.е.н, гарантка освітньо-професійної програми магістерського рівня
«Управління персоналом та економіка праці»,
професорка кафедри управління персоналом і маркетингу