Проєкт «Історії успіхів випускників ЗНУ»: вихованка магістратури економічного факультету ЗНУ Катерина Репіч

У Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) триває втілення в життя проєкту «Історії успіхів випускників ЗНУ». Сьогодні в його рамках пропонуємо вашій увазі інтерв'ю з вихованкою спеціальності «Економіка» освітньо-професійної програми «Управління персоналом та економіка праці», HR Operation Manager та керівницею офісу в IT-компании м. Запоріжжя Катериною Репіч. Ось що вона розповідає про свої студентські роки та побудову успішної кар’єри:
- Добрий день, пані Катерино! Як склалося життя після університету?
- Добрий день! Після закінчення бакаврату я почала свою професійну кар'еру в невеликій IT-компанії, обіймаючи посаду менеджерки з персоналу. Уже вступивши на магістратуру на спеціальність «Економіка» на освітню програму «Управління персоналом та економіка праці», я отримала глибокі теоретичні знання та практичні навички. Згодом, успішно захистивши магістерську роботу, я змогла перейти вже у велику IT-компанію, де більш ніж 300 співробітників та виросла в ній професійно.
- Чому обрали навчання в ЗНУ?
- Я відразу розуміла, що Запорізький національний університет має кращий рейтинг і рекомендаціі, тож відразу подалася туди, та не пожалкувала. Ознайомившись із сайтом університету, я мала змогу впевнитися та зробити висновки про значні переваги навчання на економічному факультеті, зокрема детально розглянула освітньо-професійну програму «Управління персоналом та економіка праці», яка забезпечує якісну підготовку фахівців галузі управління персоналом та економіки праці, здатних до роботи в різних видах діяльності, власному бізнесі, виконується в активному дослідницькому середовищі із застосуванням інноваційних технологій і з можливістю академічної мобільності за програмами міжнародного обміну.
- Що Вам найбільше подобалось під час навчання?
- Економічний факультет і кафедра управління персоналом і маркетингу зокрема має свою історію розвитку й особливе навчально-освітнє середовище, сприятливе для адаптації студентів і студенток задля того, щоб відповідати вимогам і нормам освітнього закладу, а також в умінні розвиватися в новому економічному середовищі, здобуваючи фахові знання та навички в галузі управління людськими ресурсами. Науково-педагогічні працівники й працівниці, які здійснюють освітній процес, відповідають профілю й напряму дисциплін, котрі викладаються, мають необхідний стаж педагогічної та практичної роботи. До організації освітнього процесу залучаються професіонали-практики, експерти й експертки галузі, відомі й успішні випускники й випускниці кафедри, представники та представниці роботодавців. Крім того, навчання в стінах альма-матер неабияк згуртувало нас в один дружній колектив, особливо цьому сприяло активне студентське життя у виші. Ви знаєте, я навіть знайшла там кращих подруг, із якими я підтримую стосунки й сьогодні. На думку спадає багато гарних спогадів, зокрема, пов'язаних із життям у гуртожитку. Це був досить стресовий, але водночас яскравий період мого життя!
- Чи виникали у Вас труднощі з працевлаштуванням?
- Я розуміла, ким я хочу бути, тож рухалася за чітко визначеним планом. Подавала резюме в компанії, у яких я хотіла працювати. Можливо, тому що я не сприймала на той час свої спроби працевлаштування як труднощі. Бо ж знаю, що навіть якщо якісь двері зачинені, завжди будуть відкриті інші. Набуваючи систематично професійний досвід, сьогодні я вже розумію всі тонкощі професії управлінця з персоналу та можу сама обирати галузь, де мені більше до вподоби працювати. На мою думку, для успішного працевлаштування, HR мають бути лідерами/лідерками, горіти своєю справою, завжди розвиватися, та, звісно, фахівцю чи фахівчині мають бути притаманні такі риси вдачі, як емпатія та комунікабельність. Я можу виділити багато плюсів у професії управлінця з персоналу: ця професія буде завжди актуальна, передбачає постійну комунікацію з людьми, можливість отримувати нові знання, кар'єрну мотивацію.
- Чи не могли б Ви щось порадити абітурієнтам й аібтурієнткам?
- По-перше, гарно обдумайте, яка спеціальність вам буде цікава. Не йдіть навчатися лише тому, що вам порадили так батьки чи друзі. По-друге, намагайтесь на останніх курсах брати активну участь у стажуваннях, у програмах національної та міжнародної академічної мобільності, за можливості отримуйте досвід роботи для розуміння траєкторії свого розвитку. І по-третє, отримуйте задоволення від процесу навчання. Студентські роки – це дуже яскравий період вашого життя. Тож успіхів, у вас все вийде! Обирайте освітньо-професійну програму «Управління персоналом та економіка праці» – це запорука успішного працевлаштування!
Валентина Гельман,
д.е.н, гарантка освітньо-професійної програми магістерського рівня
«Управління персоналом та економіка праці»,
професорка кафедри управління персоналом і маркетингу
Запорізького національного університету