Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / «Історії успіхів випускників ЗНУ»: вихованка випускниці магістратури економічного факультету Анастасія Кабаченко

«Історії успіхів випускників ЗНУ»: вихованка випускниці магістратури економічного факультету Анастасія Кабаченко

«Історії успіхів випускників ЗНУ»: вихованка випускниці магістратури економічного факультету Анастасія Кабаченко
04.08.2022 09:11 Все Головні новини Факультети Економічний Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Історії успіхів випускників ЗНУ ZNU Zaporizhzhia National University ЗНУ Запорізький національний університет економічний факультет кафедра управління персоналом і маркетингу відділ доуніверситетської підготовки профорієнтації та працевлаштування пресслужба проєкт Історії успі

У Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) триває важливий профорієнтаційний проєкт «Історії успіху випускників ЗНУ». Сьогодні в його рамках пропонуємо вашій увазі інтерв’ю з вихованкою магістратури економічного факультету, HR Generalist у міжнародній компанії «Estem GmbH Germany» Анастасією Кабаченко.

- Пані Анастасіє, чому Ви свого часу обрали для саме цю спеціальність і власне ЗНУ?
- Ще в далекому 2012 році, після закінчення школи, я вагалася, обираючи майбутній фах, між двома напрямками – «психологією» та «економікою». Моя мама дуже радила обрати економіку, вона бачила мене саме на економічному факультеті, бо в її розумінні то була «справжня професія для майбутнього». Для мене ж було дуже цікаво поринути в аналіз поведінкових мотивів людини. Супер-компромісом стала спеціальність «Управління персоналом та економіка праці»: вона наче поєднала як фундаментальні знання в галузі економіки, так і дуже багато сучасних підходів до вивчення поведінки людини. На час мого вступу моя подруга вже навчалася у ЗНУ на 2 курсі освітньої програми «Фінанси та кредит», саме вона порадила мені цей університет. Я вирішила переглянути сайт і натрапила на нову освітню програму «Управляння персоналом та економіка праці». Перечитавши та ознайомившись з описом освітньої та навчальної програм, світлинами студентів у соціальних мережах університету, я вже не мала вагань. А далі вже історія… я стала магістеркою спеціальності «Економіка» освітньої програми «Управління персоналом та економіки праці».
- Які Ваші найяскравіші спогади про студентське життя?
- Студентські роки були дуже насичені: вони й веселі, і важкі, адже за кілька років навчання у виші ви неодмінно отримаєте потужну базу знань і розширите кругозір, випробуєте свої організаторські здібності, втілите творчі ідеї – що важливо для майбутньої реалізації себе як фахівця чи фахівчині. Окремо заслуговують на увагу дуже теплі спогади про студентські роки, адже наша група була неймовірна. Також кафедра запам’яталася привітними і завжди готовими допомогти викладачами, навіть коли траплялися складні ситуації, вони завжди підходили до їхнього вирішення з гумором та з турботою про студентів. За що я окремо їм вдячна.
- Анастасіє, розкажіть, будь ласка, про життя після закінчення університету та перші кроки в професії?
- Перші кроки в професії в мене відбулися вже на 4 курсі. Мотивацією для цього була практика на 3 курсі у відділі кадрів ПАТ «Запоріжсталь». Після того, як побачила, як все працює в реальному житті на великому підприємстві, зрозуміла що зовсім чогось такого страшного в тому не має, і я й сама готова працювати з подібними задачами, лише потрібен практичний досвід. Тому я активно почала шукати пропозиції стажування на популярних сайтах пошуку роботи, писавши кумедні cover letter до свого CV, мовляв, готова працювати за їжу та досвід, уникаючи кліше про багатозадачність і стресостійкість. Пройшовши декілька співбесід, я все ж знайшла гарну компанію, яка шукала помічника для HR-директора на неповний робочий час. Це була гарна можливість поєднувати навчання та роботу. Отримавши гарного наставника, я доволі швидко здобула практичний досвід і зрозуміла, що це – саме моя професія. Відтоді я встигла попрацювати рекрутеркою у великій компанії з продажу будівельних матеріалів і менеджеркою з кадрового забезпечення у відомій мережі супермаркетів. Тому після закінчення університету я просто поринула в роботу з головою.
Через якийсь час моя колега з першого місця роботи запросила мене пройти відбір на посаду HR у IT-компанію. На той час ця галузь була зовсім поза моєю увагою, і я навіть не знала, чим саме займаються розробники програмного забезпечення та які мови програмування існують. Провівши вихідні, досліджуючи поверхово цю галузь, вирішила, що це, дійсно, – на порядок цікавіше, і треба спробувати свої сили. Співбесіди пройшла успішно, і я знову стала стажеркою HR-менеджера, але вже IT-компанії. Випробувальний термін мені закрили за місяць, хоча в оффері планували 3 місяці. Наразі я вже 4 роки працюю в IT-галузі, як HR-Generalist. За цей час я провела дуже-дуже багато співбесід, включаючи посади С-level, мала своїх стажерів та Junior фахівців у порядкуванні, із якими ми відкривали віддалені офіси з розробки в Львові, Ужгороді й Харкові. Останній мій проєкт наймасштабніший для моєї кар’єри, адже мої друзі запросили мене у ролі People Partner будувати IT start up із нуля. У нас не було команди, не було процесів, лише ідея та перший потенційний замовник. Як показав час, немає нічого неможливого, якщо ти віриш у свою справу!
- Що Ви порадили б абітурієнтам ?
- Ця спеціальність ідеально підходить для тих, хто хоче зробити кар'єру в галузі менеджменту або управління персоналом, пов'язаного з бізнесом. Навчання тут сприятиме глибокому інтелектуальному розумінню теоретичних основ управління персоналом і розвитку з прикладним акцентом на сучасні проблеми людських ресурсів. Ви також отримаєте навички, необхідні для стратегічної оцінки тенденцій і моделей та визначення передового досвіду в галузі лідерства й управління людськими ресурсами з можливістю продовжити міжнародну кар'єру менеджменту в глобальному контексті. Освітня програма «Управління персоналом та економіка праці» розвиває широкий спектр сучасних навичок у галузі соціальних інновацій та HRM. Абітурієнтам раджу розглядати університет як місце для потужного розвитку soft-skills та нетворкінгу, іза кожної можливості ставитися до навчання з легкістю та позитивом!

Валентина Гельман, д.е.н., гарантка освітньо-професійної програми
магістерського рівня «Управління персоналом та економіка праці»,
професорка кафедри управління персоналом і маркетингу
Запорізького національного університету


Для довідки

У Запорізькому національному університеті за ініціативи відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування від 2020 року реалізують творчий проєкт «Історії успіху випускників ЗНУ». Утілюють його в життя факультети, інженерний навчально-науковий інститут ЗНУ ім. Ю.М. Потебні. Активно долучається до роботи й факультет журналістики, пресслужба вишу. Вони створюють матеріали про успішну професійну кар’єру наших випускників/випускниць. Факультети університету та інженерний інститут допомагають налагодити зв'язок із випускниками/випускницями факультетів різних років. Долучитися до цієї ініціативи можуть усі охочі випускники/випускниці Запорізького національного університету та інженерного інституту ЗНУ (колишня Запорізька державна інженерна академія та Запорізький індустріальний інститут), котрі бажають поділитись із майбутніми молодими фахівцями/фахівчинями таємницями професійного становлення, допомогти їм працевлаштуватись, на власному прикладі продемонструвати, як реалізувати себе в професії, тощо. Для цього треба надіслати матеріали чи контакти відповідної особи на пошту:
znu.pressa@gmail.com
Слідкувати за проєктом «Історії успіху випускників ЗНУ» можна за лінком:
https://bit.ly/2HixRA8 Сьогодні архів проєкту – це вже більш ніж 300 історій успіхів талановитих випускників/випускниць Запорізького національного університету!

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:
https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU
https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/
https://t.me/pressluzhbaZNU

Схожі новини