Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Колектив ЗНУ привітав із ювілеєм визначного історика – професора Олександра Ігнатушу

Колектив ЗНУ привітав із ювілеєм визначного історика – професора Олександра Ігнатушу

Колектив ЗНУ привітав із ювілеєм визначного історика – професора Олександра Ігнатушу
17.10.2022 16:30 Все Головні новини Факультети Історичний ZNU Zaporizhzhia National University ЗНУ Запорізький національний університет історичний факультет ювілей поздоровлення

Днями на історичному факультеті ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) вітали з ювілеєм відомого науковця й мудрого педагога – професора кафедри історії України Олександра Ігнатушу.

 

Шановний іменинник – випускник 1983 року історичного факультету на той час Запорізького державного педагогічного інституту. Після строкової служби в армії, деякий час він працював учителем у середніх школах м. Запоріжжя, у Державному архіві Запорізької області старшим і провідним архівістом (1985-1994 рр.), провідним археографом (1994-1997 рр.), завідувачем відділу інформації й використання документів (1997-2000 рр.). Водночас, починаючи з 1992 року, Олександр Миколайович обіймає посаду співробітника кафедри історії України Запорізького державного університету, асистента (1992-1993 рр.), старшого викладача (1994-1996 рр.) і доцента (1996-2000 рр). У 1993 році Олександр Ігнатуша захистив кандидатську дисертацію в спеціалізованій вченій раді Запорізького державного університету на тему «Українська Автокефальна Православна Церква (1917–1930 рр.)». У 2000 році йому присвоїли вчене звання доцента кафедри історії України. У 2000-2003 рр. науковець продовжив навчатися в докторантурі університету. У 2006 році захистив докторську дисертацію на тему «Інституційний розкол православної церкви в Україні в умовах модернізації (ХІХ ст. – 30-ті рр. ХХ ст.)». Із 2007 року обіймає посаду професора кафедри історії України ЗНУ, звання професора кафедри йому присвоїли у 2010 році. У період з 2009 по 2017 роки також обіймав посаду заступника декана історичного факультету з наукової роботи. Крім того, він постійно продовжує вдосконалювати свій професійний рівень: так, зокрема, ювіляр пройшов підвищення кваліфікації на базі Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького (2013 р.) і Херсонського державного університету (2018 р.).

Галузь наукових інтересів шановного професора Олександра Ігнатуші – історія православної церкви та міжконфесійних відносин в Україні. Його також цікавлять дослідження історії Української революції 1917-1921 рр. та громадського руху в Україні, історія Запорізького краю. Він – автор близько 300 наукових і науково-методичних праць, серед яких – 12 монографій та археографічних збірників, 3 навчальних посібники із грифом МОН України. Крім того, вчений – співавтор підручника з історії рідного краю для учнів,учениць середньої загальноосвітньої школи, а також численних статей у фахових виданнях. Він також входив до складу науково-редакційної групи, був заступником керівника упорядником архівних документів Запорізького обласного тому «Національної книги пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 рр. в Україні» (2008 р.), співредактором електронного наукового видання «Славетні запоріжці», яке розміщене на офіційному сайті ЗНУ й охоплює 2009-2021 роки). Із 1997 року Олександр Миколайович працює в складі спеціалізованої вченої ради із захисту дисертацій з історичних наук у Запорізькому національному університеті (Д. 17.051.01).

Він – член експертної ради МОН України з питань проведення експертизи дисертаційних робіт з історичних наук. Під його керівництвом захистили до десятка дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата історичних наук. Він також керує редколегією збірників наукових праць історичного факультету ЗНУ «Молода наука» (2010-2017), входить до складу редакційних колегій наукових фахових збірників «Zaporizhzhia Historical Review» та «Сумський історико-архівний журнал».

Для історичного факультету знаний науковець і педагог із багаторічним досвідом – визначний авторитет у галузі історичної науки. Сьогодні він викладає такі базові історичні дисципліни, як «Історія України» й «Давня та нова історія України». Плідна багаторічна праця Олександра Миколайовича в галузях науки та підготовки нових поколінь істориків неодноразово відзначена на державному рівні, зокрема нагородами МОН України – «Відмінник освіти України» (1999 р.) та «За наукові досягнення» (2007), президентським орденом – «За заслуги» ІІІ ст. (2008 р.).

Колектив університету висловлюють щиру вдячність шановному ювіляру за високий професіоналізм і турботу про тих, хто поруч. Вони звертаються до іменинника з такими зворушливими словами: «Ваша фахова діяльність – ознака високого авторитету непересічної особистості, в характері якої поєдналися аналітичні здібності, працелюбність, мудрість, невтомність і безмежний оптимізм. Ви віддаєте всього себе благородній меті – підготовці висококваліфікованих фахівців і фахівчинь в історичній галузі. Вітаємо Вас із ювілеєм та зичимо усіляких гараздів і спільної для всієї країни Перемоги задля майбутньої мирної і квітучої України!

 

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

 

Схожі новини