Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На кафедрі управління персоналом і маркетингу відбулася зустріч із метою перегляду освітньо-професійної програми 051 «Управління персоналом та економіка праці» (магістр)

На кафедрі управління персоналом і маркетингу відбулася зустріч із метою перегляду освітньо-професійної програми 051 «Управління персоналом та економіка праці» (магістр)

На кафедрі управління персоналом і маркетингу відбулася зустріч із метою перегляду освітньо-професійної програми 051 «Управління персоналом та економіка праці» (магістр)
14.01.2019 11:31 Все Головні новини Факультети Економічний ZNU Zaporizhzhia National University ЗНУ Запорізький національний університет економічний факультет кафедра управління персоналом і маркетингу засідання освітня програма освітній процес роботодавці

 У Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) на кафедрі управління персоналом і маркетингу економічного факультету її викладацький склад, студентство, потенційні роботодавці та всі охочі зібралися на розширене засідання з метою обговорення освітньо-професійної програми галузі знань 05 «Соціальні та поведінкові науки», спеціальності – 051 «Управління персоналом та економіка праці» рівня магістратури. Вони розглянули перспективи навчання на 2019 рік.

 

На засіданні були присутні викладачі/викладачки кафедри та запрошені гості, зокрема, декан економічного факультету, д.е.н., професор Череп А.В., заступник декана з навчальної роботи к.е.н. доцент Гельман В.М., к.е.н., директор ТОВ «Аудиторська фірма «Злагода» Таратута Л.В., начальник управління підбору, комплектування та розвитку персоналу ПАТ «Запоріжсталь» Койпиш С.В., головна економістка ПрАТ «Запоріжабразив» Дубініна С.М., директорка ТЦ «Меблі Сова» Нагаєць І.Ю. А також – студенти 1 курсу магістратури Гиря Руслана, Миргород Каріна, Рибій Олексій, Баклаженко Юлія, Бражник Діана, Метельська Наталія, студенти-випускники 2 курсу 2018-2019 н.р.: Кабаченко Анастасія, Куліченко Роман, Ожинська Ілона, Пєнзєва Дар’я, Савінкова Анна, Щербакова Карина, Яковлєва Анастасія та Юлпатов Нікіта (представник студентської ради економічного факультету).

На початку зустрічі декан економічного Череп А.В. привітала всіх запрошених. Вона запевнила присутніх, що історія кафедри управління персоналом та економіки праці, яку створили у 2013 році, – це постійний пошук і впровадження інновацій у складний процес регулювання соціально-трудових відносин. А ще – рух до професійного становлення її випускників/випускниць завдяки досвіду та майстерності науково-педагогічних кадрів, можливості працевлаштування в дуже широкому колі конкурентноспроможних вітчизняних і світових компаній. Професорка акцентувала увагу на затребуваності управлінців у галузі управління людськими ресурсами й актуальності освітньої програми підготовки здобувачів в ЗНУ. Успішні випускники/випускниці магістратури освітньо-професійної програми «Управління персоналом та економіки праці» готуються до того, щоб обіймати широке коло добре оплачуваних посад.

Зокрема, йдеться про такі: директор із кадрових питань та побуту, начальник бюро організації праці та заробітної плати цеху, начальник відділу кадрів, начальник відділу організації праці та заробітної плати, начальник відділу підготовки кадрів, начальник відділу соціального розвитку, начальник лабораторії наукової організації праці й управління виробництвом, начальник лабораторії соціології та психофізіології праці, менеджер (управитель) із персоналу, економіст-демограф, економіст із праці, інженер із нормування праці, інженер з організації праці, інженер із підготовки кадрів, інженер із профадаптації, профконсультант, фахівець з аналізу ринку праці, фахівець з питань зайнятості (хедхантер), фахівець із профорієнтації, експерт із регулювання соціально-трудових відносин, рекрутер, консультант із питань людських ресурсів, бізнес-аналітик, фахівець з управління продуктивністю, фахівець із кадрової роботи, фахівець з управління талантами.

Завідувач кафедри д.е.н. професор Микола Іванов звернув увагу присутніх, що такі зустрічі дуже важливі для удосконалення освітнього процесу та підготовки фахівців/фахівчинь у галузі управління персоналом й економіки праці, затребуваних у майбутньому на ринку праці. Доповідач підкреслив, що ця зустріч – черговий доказ того, що кафедра піклується про майбутнє працевлаштування свого студентства. Тому існує можливість поспілкуватися з роботодавцями й отримати відповіді на важливі запитання щодо підготовки майбутніх управлінців із персоналу. Він зупинився на основних трендах і сучасних тенденціях розвитку ринку праці. Зокрема, відзначив такі, як: позиціонування команди лідерів/лідерок організації, перетворення сучасної робочої сили на динамічну екосистему та вихід за рамки компанії, розвиток персоналізованих, комплексних і гнучких систем винагород, переваги залучення до співпраці різних поколінь, питання корпоративного благополуччя, діджиталізація бізнес-процесів, різноманіття засобів комунікації, поява потужних аналітичних інструментів тощо.

Виходячи з цього, викладачі/викладачки кафедри, роботодавці, студентство та інші присутні висували свої пропозиції щодо актуальності компонентів і відповідним їм загальним компетентностям, спеціальним компетентостям і результатів навчання. Серед інших, виступила Таратута Л.В., директорка ТОВ «Аудиторська фірма «Злагода», яка від імені присутніх роботодавців подякувала за можливість безпосередньої зустрічі з викладачами та студентами. Вона зазначила, що компоненти освітньої програми 2018 року залишаються актуальними та відповідають сучасним вимогам ринкової економіки. Згодом спікерка запропонувала затвердити їх для навчання за цими компонентами в 2019 році.

Розробники останньої редакції ОП провідні викладачі/викладачки економічного факультету: д.е.н., професорка Череп А.В. (гарантка освітньої програми), д.е.н., професор Іванов М.М., к.е.н. Калюжна Ю.В. зазначили, що саме особливості певної спеціалізації, профільна спеціалізована програмна підготовка дозволяють позиціонувати освітню програму серед інших, співвіднести її з тематикою наукових досліджень, темами кваліфікаційних робіт. Реалізація пpaвa здoбyвaчiв/здобувачок вищої ocвiти на побудову індивідуальної освітньої траєкторії – одне з сучасних актуальних нововведень.

Тому члени робочої групи спеціальності 051 Економіка ОП «Управління персоналом та економіка праці» на другому (магістерському) рівні вищої освіти акцентували увагу, що, відповідно до розробленого навчального плану підготовки здобувачів/здобувачок ступеня вищої освіти магістра спеціальності «Управління персоналом і економіка праці» підготовка здійснюється за трьома спеціалізаціями: «Стратегічне управління персоналом», «Організація кадрового консалтингу», «Управління розвитком персоналу організації». Це, передусім, важливо для формування індивідуальної освітньої траєкторії здобувачів/здобувачок вищої освіти, для самостійного визначенню студентством напрямків професійних і наукових інтересів. Усі пропозиції й ухвалені рішення зафіксували протоколом кафедри управління персоналом і маркетингу № 7 від 14 січня 2019 р. Організатори висловили подяку бізнесу, освітянам, здобувачам/здобувачкам освіти та всім присутнім на заході за плідну співпрацю.

 

Кафедра управління персоналом і маркетингу

 

Схожі новини