Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Під час ректорату йшлося про забезпечення якості освітнього процесу й перебіг вступної кампанії

Під час ректорату йшлося про забезпечення якості освітнього процесу й перебіг вступної кампанії

Під час ректорату йшлося про забезпечення якості освітнього процесу й перебіг вступної кампанії
19.10.2022 17:14 Все Головні новини ZNU Zaporizhzhia National University ЗНУ Запорізький національний університет ректорат освітній процес вступна кампанія Вчена рада якість освіти стипендіальне забезпечення

Днями в Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) в режимі онлайн відбулося чергове засідання ректорату вишу. Під час зібрання йшлося про стратегічні напрямки роботи закладу вищої освіти, а також – про актуальні питання життєдіяльності, вирішення яких потребує злагодженої роботи його колективу.

 

На початку засідання ректор Микола Фролов підкреслив, що, попри всі труднощі, спричинені військовою агресією російської федерації як на території всієї країни, так і в Запорізькій області зокрема, університет працює й надає освітні послуги. Ректор наголосив, що для продовження якісного навчання в ЗНУ створені всі необхідні умови. Так, він навів такі статистичні дані: на сьогодні у виші працюють 1252 особи, із них – 582 викладачі й викладачки. Зараз за межі області виїхало 120 працівників і працівниць, тож приблизно 10% знаходяться не в Запоріжжі. Ще 77 осіб перебувають за кордоном, а 2 знаходяться на тимчасово окупованих територіях. Зокрема, з 572 осіб штату 47 перебувають закордоном, 31 – за межами області, а 2 – на тимчасово окупованій території. Студентський контингент, без тих, хто обрав заочну форму здобуття освіти, і без студентів і студенток чотирьох фахових коледжів, становить 12 346 осіб. Із них 3157 виїхали за межі області, а 1312 – перебувають закордоном. Ці дані необхідно враховувати під час планування роботи, зокрема, потрібно налагодити надійну комунікацію та консолідувати всі зусилля для виконання поставлених перед університетом завдань. «Ми воюємо з фашистським режимом. Тож повинні бути спокійними, ефективними, впевненими в собі та в спільній перемозі нашого народу. Серед наших пріоритетів повинні бути якість надання освітніх послуг і висока виконавська дисципліна. Ми з березня поновили освітній процес, продемонструвавши, що університет живе й працює та що так буде й надалі», – наголосив Микола Олександрович.

Так, проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи Олександр Гура прозвітував про перебіг освітнього процесу в онлайн-режимі, який в університеті має відбуватись згідно з розкладом, та про контроль за його якістю. У виступах Станіслава Іваненка й Олени Заїки щодо чергового вважливого етапу вступної капанії-2022 нагадали, що 17 жовтня розпочався додатковий набір на навчання за кошти фізичних і юридичних осіб на перший курс бакалаврату й магістратури та на старші курси. Саме тому наступні кілька тижнів профорієнтаційна робота для всіх факультетів вишу має стати пріоритетною. Також перед присутніми виступив керівник центру по роботі з іноземними студентами Карім Ель Гуессаб, який прозвітував, що на сьогодні 10 іноземці уже вступили до магістратури вишу і що прийом для цієї категорії триватиме до 15 грудня. Крім того, присутнім нагадали про необхідність приділити особливу увагу питанням ліквідації академічної та фінансової заборгованості в оплаті за навчання.

Серед питань, про які прозвітував перший проректор Олександр Бондар, йшлося про стипендіальне забезпечення різних категорій здобувачів/здобувачок освіти, а також про формування вчених рад факультетів і структурних підрозділів університету. Присутнім нагадали, що 25 жовтня запланували проведення вченої ради ЗНУ, а також запропонували внести деякі зміни в порядок денний.

Проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи Олександр Гура нагадав, що із 17 жовтня на деяких факультетах у режимі онлайн розпочалося навчання для студентів і студенток, які обрали заочну форму здобуття освіти й відзначив, що всі факультети вже розмістили розклад занять для цієї категорії на своїх сторінках на сайті університету. Також у виступі Олександра Івановича йшлося про організацію внутрішнього моніторингу якості освітнього процесу, який передбачає деканський і ректорський контроль.

Проректор з наукової роботи Геннадій Васильчук розповів про перемогу завідувача навчально-науково-дослідної лабораторії клітинної та організменної біотехнології науково-дослідної частини Руслана Амінова в щорічному Всеукраїнському конкурсі «Молодий вчений 2022 року», а також про вибори голови Ради молодих вчених, які незабаром відбудуться університеті. Про перебіг акредитації освітніх програм доповів проректор з науково-педагогічної роботи Юрій Каганов. Чимало важливих інформаційних повідомлень і звітів для учасників ректорату підготували: перший проректор з науково-педагогічної роботи та технічної освіти Віктор Банах, проректор з навчально-виробничої роботи та матеріально-технічного забезпечення Сергій Кушнір, начальниця відділу кадрів Наталя Котляренко, керівниця навчально-методичного відділу Людмила Нестеренко, керівниця навчального відділу Валентина Горлач, головна бухгалтерка відділу бухгалтерського обліку, фінансової та бюджетної звітності Оксана Арістова, голова профспілкового комітету вишу Борис Павловський та інші учасники й учасники ректорату. Також представники й представниці факультетів і структурних підрозділів мали змогу поставити актуальні для них запитання щодо життєдіяльності університету й отримати на них відповіді.

 

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

 

Схожі новини