Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Під час засідання Науково-технічної ради обговорили досягнення аспірантури та докторантури ЗНУ

Під час засідання Науково-технічної ради обговорили досягнення аспірантури та докторантури ЗНУ

Під час засідання Науково-технічної ради обговорили досягнення аспірантури та докторантури ЗНУ
24.10.2022 17:00 ZNU Zaporizhzhia National University науково-технічна рада засідання аспірантура докторантура освітній процес наукова діяльність

Днями в ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) відбулося чергове робоче засідання Науково-технічної ради університету. У заході взяли участь: адміністрація факультетів, інженерного навчально-наукового інституту Запорізького національного університету ім. Ю.М. Потебні та інших структурних підрозділів.

Голова НТР, проректор з наукової роботи Геннадій Васильчук розпочав онлайн-зустріч із приємного повідомлення про відзначення науково-педагогічних працівників/працівниць ЗНУ почесними нагородами МОН України. Так, за ініціативу та наполегливість, високий професіоналізм і вагомий особистий внесок у розвиток освіти і науки Подяками Міністерства освіти і науки України нагороджені: завідувачка кафедри менеджменту організацій та управління проєктами ІННІ ЗНУ ім. Ю.М. Потебні, професорка Валентина Воронкова, доцентка кафедри адміністративного та господарського права Ія Пелех, професор кафедри економічної кібернетики Ігор Козін, доцент кафедри фінансів, банківської справи та страхування Олександр Лепьохін, завідувач кафедри управління персоналом і маркетингу, професор Микола Іванов, доцентка кафедри фінансів, банківської справи та страхування Анна Горбунова, доцентка кафедри обліку та оподаткування Валентина Гончарова, завідувач кафедри теорії та методики фізичної культури і спорту, професор Анатолій Конох, а також доцент кафедри міжнародної економіки, природних ресурсів і економіки міжнародного туризму Іван Колобердянко. Також відзначені нагрудними знаками: «За наукові та освітні досягнення» – завідувачка кафедри акторської майстерності, професорка Галина Локарєва, «Відмінник освіти» – завідувачка кафедри економічної кібернетики, професорка Наталя Максишко.
Під час обговорення основних питань порядку денного Геннадій Васильчук поінформував про роботу Науково-дослідної частини. Зокрема, відзначив ефективну наукову діяльність економічного факультету, який провів три масштабні міжнародні наукові конференції за останній місяць, а ще – активну участь факультету СПП у грантовій роботі, долучення юридичного факультету до роботи Всеукраїнської онлайн-школи з адміністративного судочинства. Також повідомив про співпрацю із Даремським університетом (Велика Британія) юридичного, біологічного факультетів і СПП. До цієї діяльності закордонні колеги запросили приєднатися й інші факультети ЗНУ. За детальною інформацією можна звертатися до відділу міжнародних зв'язків (начальниця – Поліна Денисенко). Окрім іншого, Геннадій Миколайович подякував й іншим науковим колективам, які здійснюють прикладні дослідження та плідно співпрацюють із виробничою галуззю: лабораторії кафедри мікроелектронних та електронних інформаційних систем ІННІ ЗНУ ім. Ю.М. Потебні, яка працює під керівництвом Дмитра Алексієвського, завідувачу кафедри біології лісу, мисливствознавства та іхтіології Валерію Домнічу та старшому викладачеві цієї кафедри, начальнику Регіонального навчально-науково-виробничого центру «Екологія» ЗНУ Володимиру Вовченку, які продовжують розробляти тематику збереження й ефективного використання природних ресурсів у співпраці з мисливськими та лісовими господарствами. Йшлося також про розвиток співпраці науковців математичного факультету із КБ «Південне ім. М. К. Янгеля» тощо.
Разом із проректором з науково-педагогічної роботи Юрієм Кагановим проректор з наукової роботи Геннадій Васильчук прозвітували про діяльність аспірантури/докторантури ЗНУ. Йшлося про зустріч із аспірантами/аспірантками та докторантами/докторантками, яка відбулася нещодавно та під час якої вирішували поточні питання щодо подальшої організації освітнього процесу й щодо завдань і викликів на наступний рік для третього освітнього рівня. А також – про успішні захисти кандидатських дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора/докторки філософії, що відбулися на кількох факультетах. Під час засідання підбили підсумки осінньої атестації, яка відбулася в дистанційному форматі. Вона пройшла на високому рівні, попри складні умови воєнного сьогодення. На засіданнях атестаційних комісій її пройшли: 402 аспіранти/аспірантки 1-4 років навчання, 13 докторантів/докторанток 1-2 років навчання та ще 8 випускників/випускниць докторантури 2020-2021 рр. Крім того, на засіданнях кафедр і радах факультетів атестовані 175 аспірантів/аспіранток першої весняної хвилі набору до аспірантури (квітень 2022 року). За результатами підготовки здобувачів і здобувачок на третьому освітньому рівні Геннадій Васильчук висловив подякувсім, хто сприяв цим високим показникам. Отже, атестацію пройшли майже 100% здобувачів/здобувачок, окрім тих осіб, які через складну воєнно-політичну ситуацію в країні змушені тимчасово припинити своє навчання.
Під час заходу також представили результати зарахування до аспірантури й докторантури ЗНУ цього року: на денну форму навчання на умовах бюджетного фінансування зараховано 62 особи та на вечірню – 20. Це суттєво перевищує показники минулорічного набору. Приємно також зазначити, що більшість вступників до аспірантури на бюджетну форму навчання (понад 69%) мають дипломи магістра та спеціаліста з відзнакою, решта – не нижче, ніж 4,5 бали. А ще, велика кількість вступників має публікації за тематикою майбутнього дисертаційного дослідження (від 1 до 17 статей або тез конференцій). За час першої та другої хвилі до аспірантури прийняли за рахунок фізичних і юридичних осіб (на умовах контракту) 223 аспіранта. Із них: 216 – на денну форму навчання, 7 – на заочну. Сума коштів, отриманих за надання платних послуг від цієї категорії здобувачів вищої освіти, тільки у вересні-жовтні поточного року склала 1 166 250 грн, а з початку року загалом – близько 4,5 млн грн.
Попри погіршення матеріального становища громадян України, кількість охочих навчатися в аспірантурі ЗНУ на контрактній основі у 2022 році залишилося на достатньо високому рівні. Усього на перший курс до аспірантури ЗНУ зарахували 305 здобувачів/здобувачок вищої освіти ступеня доктора/докторки філософії. Загалом за час першої та другої хвиль до аспірантури та докторантури Запорізького національного університету здійснили рекордний набір здобувачів/здобувачок вищої освіти ступеня доктора/докторки філософії та доктора/докторки наук, загальний контингент яких на сьогодні склав відповідно: 647 аспірантів/аспіранток і 25 докторантів/докторанток, всього – 672 особи.
У зв’язку з цим проректор Геннадій Васильчук нагадав науково-педагогічним працівникам/працівницям та керівникам/керівницям наукових тем про величезний обсяг роботи, який доведеться здійснювати протягом поточного навчального року. А також зауважив, що освітній процес, який переривався позаминулого тижня, – поновлений і триває стабільно. Особам, яких зарахували, на перший рік навчання продовжили затверджувати теми дисертаційних досліджень, частину яких представили на засіданні Науково-методичної ради цього дня.
Учасники засідання НТР затвердили до друку наукову та науково-методичну літературу, тематику госпдоговірних робіт на біологічному факультеті й теми дисертаційних досліджень на здобуття наукового ступеня доктора/докторки філософії та доктора/докторки наук. А ще – підтримали кандидатуру старшого викладача кафедри фізіології, імунології і біохімії з курсом цивільного захисту та медицини Руслана Амінова для участі в щорічному Всеукраїнському конкурсі «Молодий вчений 2022 року». Відзначимо, що він уже мав перемоги в різних номінаціях цього конкурсу, тож йому побажали подальших досягнень.

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:
https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU
https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/
https://t.me/pressluzhbaZNU

Схожі новини