Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ проінформували, як подолати наслідки травматичної події

У ЗНУ проінформували, як подолати наслідки травматичної події

У ЗНУ проінформували, як подолати наслідки травматичної події
26.10.2022 15:06 Все Головні новини Інженерний інститут ЗНУ ZNU Zaporizhzhia National University ЗНУ Запорізький національний університет відділ виховної роботи інженерний навчально-науковий інститут практична психологиня гуртожитки психологічна допомога подолання наслідків травми війна

Будь-яка людина, яка сповнена переживаннями, що травмують, прагне подолати їхні наслідки та повернутися до нормального життя. Однак всі по-різному діють у цій ситуації. Чимало людей можуть відновитися за підтримки сім’ї чи друзів. Та навіть коли людина оговтується від пережитого, вона не забуває про подію, що її травмувала, і час від часу відчуває негативні емоції або подумки вертається до пережитого. У ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) в таких випадках на допомогу приходить практична психологиня відділу виховної роботи Запорізького національного університету Ірина Марті. Проте виникають ситуації, коли допомога конче потрібна, а людина не може звернутися до фахівця чи фахівчині. У цій ситуації допоможуть поради психологині ЗНУ.

 

«Після травматичної події, – розповідає Ірина Вадимівна, – у людини можуть виникати спогади про стресову ситуацію чи кошмари про неї. Вона може переживати подію так, ніби вона повторюється». Постраждалий чи постраждала можуть відчувати смуток при нагадуванні про минуле, «почувати себе особливо неприємно, коли знаходиться поблизу місця події або в оточенні, яке нагадує про неї», і як наслідок «уникати спогадів, думок, почуттів, речей, людей і місць, пов’язаних із пережитим». Дуже неприємний наслідок – тяжкі почуття, серед яких – негативне ставлення до себе, інших чи світу; звинувачення себе або інших у тому, що сталося; негативні емоції, такі як страх, жах, гнів, провина чи сором; нездатність відчувати щастя, задоволення та любов до інших.

То що робити, якщо ви пережили подію, яка вас травмувала? Ірина Марті рекомендує дати собі час: «Вам може знадобитися перерва, щоб прийняти те, що трапилося, або навчитися жити з цим. Якщо хтось помер, або ви втратили щось важливе для вас, то, можливо, доведеться певний час горювати. Намагайтеся не тиснути на себе, щоб відразу бути у формі». Варто поговорити про пережите. «Розмова про подію та власні почуття можуть допомогти стати більш стійким, а уникання спогадів погіршує самопочуття». Корисними будуть і розмови з іншими людьми, які пережили подібну травматичну подію або мали схожий досвід. Попросіть підтримки! «Звернення до друзів, родини чи інших людей, яким ви довіряєте, може допомогти легше впоратися з травматичною подією. Окрім емоційної підтримки, вони можуть допомогти у виконанні побутових завдань або просто провести разом із вами час, займаючись звичайними справами». Не варто проводити багато часу на самоті! «Перебування в оточенні інших людей зменшує ймовірність погіршення психічного здоров’я після травматичної події».

Дотримуйтесь звичного розпорядку дня. «Намагайтеся якомога більше жити з рутинним розпорядком дня, який ви мали до події, що травмувала, навіть якщо це непросто. Намагайтеся регулярно їсти та практикувати фізичну активність, а також висипайтеся». Не нехтуйте професійною допомогою. Упродовж перших кількох місяців після події слідкуйте за своїм станом. «Якщо вам стає гірше, треба поговорити із сімейним лікарем чи лікаркою». Попросіть підтримки в роботодавця чи роботодавиці. «Ви можете розповісти керівництву, що сталося, і попросити внести корективи в роботу, наприклад, забезпечити умови, аби ви не зазнавали подальших травм, чи змінити графік роботи».

Піклуйтеся про себе. «Після травматичної події люди частіше потрапляють в аварії. Будьте обережні вдома чи за кермом. Не вживайте алкоголь і, тим більше, наркотики, щоб впоратися з ситуацією. Хоча в конкретний момент психоактивні речовини можуть покращити самопочуття, вони не допоможуть відновленню в довгостроковій перспективі». Уникайте надмірної інформації про подію. «Після травми може виникнути бажання подивитися чи прочитати якомога більше про неї в соціальних мережах чи в новинах. Однак краще цього не робити, особливо якщо це викликає дискомфорт». Це може значно погіршити самопочуття.

Та якщо ваші симптоми дуже інтенсивні та мають значний вплив на життя, можна звернутися по допомогу й до практичної психологині університету Ірини Вадимівни Марті за таким графіком:

Начальний корпус № 4 ЗНУ, каб. № 235.

Понеділок, вівторок, четвер із 9:00 до 11:00 та з 13:00 до 15:00.

Навчальний корпус № 9 (інженерний навчально-науковий інститут ім. Ю.М. Потебні), кабінет 57.

П’ятниця з 9:00 до 11:00 та з 13:00 до 15:00.

Гуртожиток № 6 (Добролюбова, 19), кабінет психолога.

Середа з 9:00 до 11:00 та з 13:00 до 15:00.

Попередній запис за телефоном: 099-25-27-873

Також можна надсилати повідомлення на електронну пошту: irinamartizp@gmail.com

Інженерний навчально-науковий інститут ім. Ю.М. Потебні

 

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

 

Схожі новини