Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Юридичний факультет ЗНУ долучився до участі в низці віртуальних вебінарів щодо верховенства права

«Верховенство права під час війни: виклики та можливості для мирного й процвітаючого майбутнього України» – таку назву має низка віртуальних вебінарів, долучитися до участі в яких зміг юридичний факультет Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University).

Також серед учасників й учасниць були правники – випускники й випускниці програми «Відкритий світ» і представники та представниці освітянських і наукових правничих шкіл України й США. 27 жовтня 2022 року відбувся перший вебінар цієї серії. За час заходу ставили за мету створення діалогового форуму для об’єднання випускників і випускниць програми «Відкритий світ» з України та сприяння їхній співпраці з провідними українськими й американськими вченими-юристами/юристками й практиками задля зміцнення верховенства права в Україні. Також планували обговорити загальний стан верховенства права в Україні під час війни в умовах воєнного стану та можливості для його покращення. Присутні прагнули й визначити тематику майбутніх семінарів та окреслити ширше коло зацікавлених сторін галузі верховенства права, щоб уможливити більш інклюзивний та орієнтований на потреби людей підхід до обговорення.

Модератором заходу став Артем Шаіпов, юридичний радник Програми USAID «Справедливість для всіх». Із привітальними словами до понад 200 учасників та учасниць заходу звернулися: Ярослав Лазур, декан юридичного факультету Ужгородського національного університету, випускник Програми «Відкритий світ», Наталія Кузнєцова, віцепрезидентка Національної академії правових наук України, Джон Джасік, представник із питань зв’язків із судовими органами Державного департаменту США, та Девід Вон, керівник Програми USAID «Справедливість для всіх».

Правники ЗНУ змогли долучитися до роботи кількох тематичних панельних дискусій. Зокрема, до такої теми: «Як убезпечити верховенство права під час війни». Її роботу модерував Льюїс Маданік, старший менеджер Програми «Відкритий світ» Офісу міжнародного лідерства Конгресу США. Досить цікавими були виступи: Джеффрі Апперсона, віцепрезидента Національного центру суддів штатів, Костянтина Харакоза, судді Господарського суду Донецької області, члена правління Асоціації розвитку суддівського самоврядування. А також – Володимира Венгера, доцента, виконавчого директора Центру дослідження верховенства права факультету правничих наук Національного університету «Києво-Могилянська академія» й Евана Уоллаха, старшого окружного судді Апеляційного суду Федерального округу США.

Не менш цікавою була й робота під час панельної дискусії 2 на тему «Як захистити права людини під час війни». Її модератор – Ярослав Лазур, декан юридичного факультету Ужгородського національного університету. Основні доповіді представили: Євген Віндман, полковник, член консультативної групи ЄС-Велика Британія-США з боротьби з жахливими злочинами, Станіслав Погребняк, професор Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, тимчасово виконуючий обов’язки завідувача кафедри прав людини та правової методології, Девід Толберт, професор Джорджтаунського університету, юрист із питань міжнародного захисту прав людини, колишній прокурор із військових злочинів, Михайло Савчин, професор, директор Науково-дослідного інституту порівняльного публічного права та міжнародного права Ужгородського національного університету, і Тереза Попович, доцентка юридичного факультету Ужгородського національного університету.

Для представників/представниць освітянської правничої школи ЗНУ участь у цьому заході дозволила поспілкуватися з науковцями й науковицями провідних вітчизняних і зарубіжних правничих шкіл, обмінятися ідеями щодо співпраці. Крім того, вони змогли долучитися до обговорення тематичних семінарів, визначити відповідні зацікавлені сторони для подальших заходів і наступних кроків задля інтернаціоналізації діяльності.

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ: