Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Факультет журналістики представив ЗНУ на міжнародній конференції «Медіа під час війни» в Грузії

Факультет журналістики представив ЗНУ на міжнародній конференції «Медіа під час війни» в Грузії

Факультет журналістики представив ЗНУ на міжнародній конференції «Медіа під час війни» в Грузії
28.10.2022 10:19 Все Головні новини Факультети Журналістики ZNU Zaporizhzhia National University ЗНУ Запорізький національний університет факультет журналістики міжнародна діяльність наукова діяльність конференція війна злочини проти медіа фотовиставка звіт

Міжнародна конференція «Медіа під час війни», організована проєктами Ради Європи в Грузії, Вірменії, Азербайджані, Молдові й Україні, відбулася в Тбілісі (Грузія) 12-13 жовтня 2022 року. У заході взяла участь старша викладачка факультету журналістики ЗНУ, координаторка регіональної мережі Інституту масової інформації Наталія Виговська.

 

Почалася конференція з відкриття фотовиставки #OntheFrontlineOfTruth «Російська загарбницька війна проти України: робота журналістів», присвяченої роботі журналістів/журналісток в Україні в умовах війни. Її організаторами стали Інститут Масової Інформації (ІМІ), Ukrainian Association of Professional Photographers – UAPP і «Медійні проєкти Ради Європи в Україні». Фотовиставку урочисто відкрили Патрік Пеннінкс, керівник департаменту інформаційного суспільства Ради Європи, Андрій Касьянов, тимчасово повірений у справах України в Грузії, та Наталія Виговська, керівниця регіональної мережі Інституту масової інформації. Мета виставки – привернути увагу до злочинів, скоєних Росією проти медіа та журналістів/журналісток, а також показати їхні надзвичайно небезпечні фахові умови роботи в Україні.

На дводенній конференції журналісти та журналістки з п'яти країн обговорили професійні, безпекові й етичні проблеми роботи медійників під час воєнних дій. Найбільшу увагу зосередили на українській делегації, яка розповіла про виклики та їх подолання після повномасштабного російського вторгнення в Україну 24 лютого 2022 року. У складі української делегації в конференції взяли участь Світлана Остапа, голова Наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України; Ольга Руденко, головна редакторка «The Kyiv Independent»; Олена Лептуга, шеф-редакторка харківської медіагрупи «Накипіло»; Галина Петренко, директорка ГО «Детектор медіа», Ольга Юркова, журналістка та співзасновниця проєкта «Stopfake» і Наталія Виговська, координаторка регіональної мережі Інституту масової інформації. Також дистанційно в дискусійній панелі, присвяченій роботі українських журналістів і журналісток під час повномасштабної війни, взяли участь Ольга Герасим'юк, голова Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, і Євген Спірін, головний редактор проєкту «Бабель». У заході також взяли участь медіаекперти/медіаекспертки й ЗМІ з Грузії, Вірменії, Азербайджану та Молдови.

Під час конференції провели окрему панельну сесію «Медіа в Україні до та після 24 лютого 2022», в ході якої українська медіаспільнота розповіла про те, як змінився медіаландшафт в Україні за останні місяці, а також поділилися досвідом подолання викликів воєнного часу. На панелі, присвяченій проблематиці безпеки під час воєнних дій, Наталія Виговська розповіла про злочини Росії проти українських медіа, скоєні за сім місяців повномасштабного вторгнення. Так, за цей час скоєно не менш ніж 454 злочинів проти журналістів/журналісток і медіа в Україні. Вісьмох вбито під час виконання професійних обов’язків. Більш ніж чотирнадцять осіб отримали поранення, десятки потрапили під обстріл. Щонайменше 18 українських журналістів/журналісток захоплювали в заручники та з ними жорстокого поводилися РОСІЙСЬКІ військові. Крім того, через погрози з боку російських окупантів, захоплення редакцій, неможливість працювати в умовах тимчасової окупації, а також через фінансову кризу, спричинену війною, змушені припинити роботу сотні українських медіа. Також Наталія Виговська озвучила потреби українських журналістів і журналісток, які наразі допоможуть зберегти українські медіа. Ці дані були включені до фінального звіту конференції, який підготували організатори конференції, Ради Європи в Грузії, Вірменії, Азербайджані, Молдові й Україні.

 

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

 

Схожі новини